Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Predloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Diego Luna, Scoot McNairy (rozprávač), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz (viac)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (4)

Narcos: Mexiko (2018)

PRVNÍ ŘADA. Narko - trafikanti v jiné zemi (než Kolumbie). Stejné ambice a cíle, trochu jiný dojem. I když tvůrci kolumbijské série jsou stejní i v Mexiku, odlišnost postav i zemí je znatelná. První dva díly nic moc (nějaké nové pravidlo?), potom už se to chytá. Chápu, že původní Narcos mělo svou specifiku a hlavně Pabla. Ale v mexické sérii vizuálně skoro zmizelo násilí a sex snad úplně. Jen ta zvířecí inteligence je všude podobná. Kdybych ale neviděl Narcos, tak by hodnocení bylo v plné palbě. Uvidím, co řekne druhá řada. Překvapivé bylo taky to, že agenti DEA v Mexiku byli téměř bezbranní, proti svým kolegům v Kolumbii. 80%. DRUHÁ ŘADA. Druhá řada na mě působila zajímavěji. Možná nebyla až tak pestrá, protože v jedničce se budovalo a cestovalo. Ale protože teď nastal boj o udržení vlády, bylo zde asi větší napětí a taky se začalo "trestat". Místní se učí kolumbijským metodám. To, že domorodá zvířátka sice mají občas dobré nápady (ve svůj prospěch), ale jejich mozečky jsou prostě limitovány, jsem zmiňoval už v minulých hodnoceních. Ale zapomněl jsem, že se to týká i všech zúčastněných žen z obou zemí. Třetí řada by fakt mohla být záživná. 90%. TŘETÍ ŘADA. Začátek opět pomalejší, ale tato série hodně dokumentuje historické události hlasem novinářky, která má ve filmu svou vlastní linii. Další linii má strážmistr Vincent, který iniciativně amatérsky řeší vraždy mladých žen. Dále je tu klasická DEA a spory jednotlivých klanů, se známými postavami. Takže je to dost živé a podařilo se udržet dobrou úroveň. ()

Série 1 (2018) (S01)

Narko trafikanti v jiné zemi (než Kolumbie). Stejné ambice a cíle, trochu jiný dojem. I když tvůrci kolumbijské série jsou stejní i v Mexiku, odlišnost postav i zemí je znatelná. První dva díly nic moc (nějaké nové pravidlo?), potom už se to chytá. Chápu, že původní Narcos mělo svou specifiku a hlavně Pabla. Ale v mexické sérii vizuálně skoro zmizelo násilí a sex snad úplně. Jen ta zvířecí inteligence je všude podobná. Kdybych ale neviděl Narcos, tak by hodnocení bylo v plné palbě. Uvidím, co řekne druhá řada. Překvapivé bylo taky to, že agenti DEA v Mexiku byli téměř bezbranní, proti svým kolegům v Kolumbii. ()

Série 2 (2020) (S02)

Druhá řada na mě působila zajímavěji. Možná nebyla až tak pestrá, protože v jedničce se budovalo a cestovalo. Ale protože teď nastal boj o udržení vlády, bylo zde asi větší napětí a taky se začalo "trestat". Místní se učí kolumbijským metodám. To, že domorodá zvířátka sice mají občas dobré nápady (ve svůj prospěch), ale jejich mozečky jsou prostě limitovány, jsem zmiňoval už v minulých hodnoceních. Ale zapomněl jsem, že se to týká i všech zúčastněných žen z obou zemí. Třetí řada by fakt mohla být záživná. 90%. ()

Série 3 (2021) (S03)