Kdo by věřil policistce, která trpí tak závažnými záchvaty paniky, že se bojí vstoupit na jakékoli místo činu, a je proto už více než deset let zavřená v kanceláři? Kdo by věřil svobodné matce, která není schopná splácet hypotéku a vychovávat vzpurnou dospívající dceru? Téhle utrápené ženě totiž ve skutečnosti nikdo nevěří, že odhalila případ sériových vražd. Osobní dramata a tajemné vraždy se odehrávají v současné Budapešti, kde jsou demonstrace rozhněvané nové generace nedílnou součástí předvolebního života, a kde obyvatele stále pronásleduje dávná i nedávná minulost, což vede k utajovaným a příšerným zločinům. Je to město, kde se nic nezdá být upřímné a pravdivé, kromě emočně labilní policistky a její problémové dcery, která se touží dozvědět, kdo je jejím skutečným otcem. (HBO Europe)

hanagi

Atmosféra parádní, příběh zajímavý a mrazivě uvěřitelný. Jediné, co v něm hapruje je hlavní hrdinka. Těžko uvěřit, jak se svou poruchou může pracovat u kriminálky, ta představa mě fakt děsí. ()

bizz_mjc

Dusivé, s těžkou atmosférou a při pohledu na politické dění všude po světě aktuální, které směřuje k tomu, co naše Bez vědomí. Nebýt nest(l)ability hlavní hrdinky a jejích downů podpořených hlasitým tinnitem, asi bych si film užil víc. Ale jinak Maďarům všechna čest. ()

klukluka

Skoro až parodie na policistku. Zabalená do působivého vizuálu, ale tahle paní už by byla z každé policejní služebny světa převelena do pokladny v Globusu. Scénáristé ve snaze přijít s něčím, co tady ještě nebylo, už někdy zacházejí opravdu příliš daleko. A nastavení hlavní hrdinky nebyl jedinej fail. Podobně přepálený byl i ústřední motiv. Tohle je pohádka, kterou nechtěli strašit děti. Tak ji natočili jako kriminálku. ()

Hanys_

Žádný zázrak to není. Zpočátku dost zmatené, pak jak se začne ukazovat, kdo za tím vším stojí, to najednou nabere dost zajímavý směr, aby to stejně nakonec pohřbil divný závěr. A ty záběry Budapesti byly hodně otravné. ()

petikacka

Na mě příííliš pomalé tempo...Jinak námět dobrý a řekla bych až neuvěřitelný...Ovšem co my víme...Kdoví co se dělo u nás?...Rozhodně je to nutné připomínat, protože spousta hajzlů už zase vystrkuje rohy...Za mě 70% ()

mh.mail

50% — Ne že by forma přímo zvítězila nad příběhem, ale dost se o to snažila a nakonec to bylo o prsa korejské dívky. Příběh byl zajímavý, ale nebýt té formy, asi by byl film minimálně tak o třetinu kratší. Zpočátku to bylo trochu nepřehledné, být to asijský film, tak bych se v tom, kdo je kdo, asi ztratil úplně, ale s přibývajícím časem se to zlepšilo, i ta zmiňovaná forma už tolik neobtěžovala. Závěr se dá snad považovat za happy end, i když s jednou drobnou kaňkou. Jen tedy mi přijde velmi nepravděpodobné, že by takhle psychicky nemocná žena mohla tak dlouho pracovat u policie a ještě nosit zbraň. ()

BOURQUE

Má to svoju atmosféru a aj príbeh je pútavý. Avšak to pomalé tempo nie vždy prináša vytúžené ovocie. „Chyby“ záveru skúste „ignorovať“! Veľmi dobrá Mónika Balsai. PS.: Film „X“ je ďalším dôkazom toho, že v posledných rokoch Maďarská kinematografie zažíva svoju renesanciu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rockerman

I třicet let po pádu komunismu nás ta proklatá minulost dohání. Nám vládnou "estébáci" a komunisti a zřejmě ani Maďarsko není ještě z moci bolševických chapadel úplně osvobozeno. Maďarská Saga Norén, méně sebevědomá a s jinou psychickou poruchou (nevím, jestli takhle duševně labilní člověk může dělat u mordparty?) pátrá po pachateli záhadných vražd zakamuflovaných do sebevražd. Zjistí, že začátek toho všeho sahá až do osmdesátých let minulého století. Výborný psycho-krimi-thriller šmrncnutý Skandinávií. ()

desade

Maďari zase zabodovali. Nemalo chybu. Skvelá Mónika Balsai. Aj nad dlhšími zábermi obrátenej Budapešti som bol ochotný prižmúriť oko. ()

Shitonit

Maďaři.. divně rozvláčná patetická slátanina, která přes veškerou snahu mne nasrat, nějakou záhadou dokázala udržet mou pozornost. Děj má několik rovin,. Za a) ta přiblbá policajtka se rejpe v hovnech, a zároveň se potácí ve svým vnitřním depre světě. Za b) vánek, co z minulosti přináší taje tajemné, vo kterejch se asi nemá co vědět, a za c) vztahy mezi lidmi, např ten polda kolega, co hned jak to jde a dostane metál, pošle vše do hajzlu a vidí jen sám sebe, nebo výbornej ten .. hlavní sráč.. to ale nechci prozrazovat... To vše podbarveno vcelku dobrou muzikou, zajímací kamerovostí, a proloženo těma demoškama. Stejně mě nejvíc bavil ten anarchistickej pan X, páč poslouchal eXploited, a to ve svý době byla fakt pecka=nářez, kterej dokázal natřít prdel kdejakýmu metalopankrokovýmu snažistovi. Vrátíme-li se ovšem zpět k filmu, nutno konstatovat, že na pět koulí to nemá, ale za koule mě to chytlo. ()

MatoMan odpad!

Pribeh o psychicky narusenej policajtke, ktora cely cas fuči ako jelen a rata si od jedna do desat ako na dobru noc. Ak ma byt toto vizitka madarskej policie tak dakujem pekne. ()

mac000

Znepokojivý příběh... Především svým poselstvím, univerzální paralelou boje dobra a zla nezávisle na době či politickém režimu. Dobro a zlo jsou svojí existencí nezávislé na politickém systému. A stejně tak univerzální je poselství tohoto příběhu - dobro může dosáhnout (dílčí) úspěchy, ale zcela zvítězit nemůže. Zlo se nikdy nevzdá a má mocnější zbraně, protože se nemusí , narozdíl od dobra, držet žádných pravidel a ani nemusí brát (na nikoho či na nic) žádné ohledy. ()

Najt

Celkem slušný počin z Maďarska. Na můj vkus ale příliš pozvolné tempo, ponurá atmosféra, málo vyšetřování a ne úplně zajímavý příběh i když původní zápletka byla skvělá. Ale i tak to za shlédnutí stojí. ()

DJ Kritik

to, že je to iné vidno už od začiatku, kde je obraz dolu hlavou. A vlastne on tak trochu je počas celého filmu nezmyselne opačne asi je to "filmársky dokonalé" má to nápad. Pri kriminálkach vyžadujem aspoň trochu logiky, tu som ju nedostal. Pre mňa sklamanie a to nie kvôli hlavnej predstaviteľke, ale kvôli stavbe tohto príbehu. ()

Hemlock

Sakra dobrá kriminálka. Maďaři si v tomto snímku dokonale pohráli s atmosférou i doprovodnou hudbou a hlavně oceňuji to pomalé servírování a odkrývání událostí, jež vás prostě donutí koukat až do konce. Pro mě velice milé překvapení - 80%. ()

jprmusic

Hlavní hrdinka, tedy tak jak je podaná, patří do ústavu, a ne na policejní stanici. Celou dobu jsem čekal, kdy tu pomatenou paní vezme její dcera něčím přes kokos. ()