Záhady gigantov praveku

• Česko Záhady ztracených obrů (viac)

Po vyhynutí dinosaurov sa na Zemi rozšírili iné zvieratá, tiež mimoriadne veľké, ba gigantické. 13 metrov dlhý had, žralok veľký ako autobus, 20 ton vážiaci nosorožec, a mnohé iné. Napriek tomu, že boli dominantnými živočíchmi vo svojom ekosystéme, boli a sú mimoriadne citlivé na životné prostredie. Potomkovia týchto obrov pozemskej fauny sú tu dodnes, no často patria k ohrozeným druhom...vydajte sa po stopách gigantov a ich záhad. (RTVS)

Marze

Analýza pozůstatků těchto zvířat a prostředí ve kterém obří pradávná zvířata žila pomocí moderních technologií a jejich srovnávání s podobnými současnými zvířaty. Shlédl jsem první díl na televizi Prima Zoom Titanoboa a Paraceratherium. ()

AgnesDee odpad!

Brala bych, kdyby to byl dokument udělaný ve stylu Nigela Marvina nebo jako naučný pořad pro děti. Ale zde vystupuje "vědec", který se nějakým záhadným způsobem dostane do minulosti, k otřesně naanimovaným zvířatům se chová naprosto laksně (a zvířata jsou vůči němu lhostejná) a předkládá nám logicky odvoditelné informace, jako že když dnešní aligátor má jedno z nejsilnějších kousnutí na světě, tak krokodýl žijící před 60ti miliony lety měl ještě silnější stisk. To bych si teda fakt neodvodila, tyvole. Opravdu, i Nigel Marvin, který se dá s odstupem času hodnotit spíše jako naivní a směšný, byl formálně lépe vymyšlený, natočený, a věděl, jaké bude jeho cílové publikum. ()