Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

M.Gift

Mám ráda historické filmy, zvláště pak ze středověké Anglie. Gwyneth patří mezi mé oblíbené herečky a přestože Shakespeara coby autora vlastně ani moc ráda nemám, ctím jeho dílo a přečetla jsem od něj co se dalo. Navíc se nebráním ani romantickým filmům, pokud jsu dobré tak právě naopak. Z tohoto filmu mě ale bobely zuby, až tak byl přeslazený. Nemyslím tím, že by se mi film doslova nelíbil. Zcela objektivně musím pochválit jak obsazení, tak scénář. Navíc se zadařilo zůstat u historických reálií. Něco mi říká, že sám Shakespeare by asi nebyl proti. Na mě toho bylo asi trochu moc. ()

snufec

BAFTA 4 : Nejlepší film, Herec VR: Geoffrey Rush, Herečka VR: Judi Dench, Střih a 11 nominací: Režie, Herec HR: Joseph Fiennes, Herec VR: Tom Wilkinson, Herečka HR: Gwyneth Paltrow, Kamera, Výprava, Kostýmy, Hudba, Masky, Zvuk, Originální scénář ()

-MaReK-

Slovami vyjadriť, čo tento snímok v sebe nesie, je ťažko aj sonetmi básnika Willa. Je to Odysea, neuveriteľná symfónia, kde každý záber diváka plní nadšením. Už od úvodu ma úplne pohltil a nepustí. Príbeh lásky, stvárnený s neskutočnou genialitou. Bravo! Ak by som mal jednému jedinému filmu dať 6 hviezdičiek, bol by to tento. ()

karras

Slečna Paltrow a pan Rush.. Dojemný, silný příběh, který sice není podle pravdy, ale i tak je krásný. Velmi oceňuji zmíněná historická fakta, ale některé věci mě vážně bily do očí - například to, že Shakespeare údajně neuměl psát a ve filmu si vesele píše s rukama zamazanýma od inkoustu, nebo to, že ani v jedné své hře nehrál, protože byl údajně otřesný herec. Ale tak, na ten film se vždy ráda podívám, už kvůli Geoffreymu Rushovi, protože ten sexy výraz se prostě nedá zavrhnout. Jedna hvězda za historická fakta, druhá za hlavní dva herce a třetí za příjemné zpracování. ()

beedol

Konečně se někomu podařilo ve vtipném podání vykreslit Shakespearův život a přiblížit nelehké začátky účinkování žen v divadelních hrách v alžbětínské době. Chválím herecký výkon pro mě dosud moc neznámého herce Fiennese jako Willa. Závěr: velice příjemná podívaná s trochou poučení. ()

A.Hu_

Nemám rád romantické filmy, ale obraz staré Anglie, prostředí divadel a herecké výkony Gwyneth, Fiennese a dalších podpořené lehkým humorem a nádhernou hudbou, dělají z tohoto Oscarového díla film, který uvidím vždycky rád. ()

audri

Každý romantický film, který nekončí: Žili spolu šťastné až na věky si zaslouží ocenění. Krásný film o lásce Shakespeara k ženě, která mu byla inspirací pro jeho díla. Jenom škoda, že shakespeare nebyl ve skutečnosti tak hezký jako herec, který ho hrál. ()

x_Princess_x

Prosté, ale absolutně dokonalé a bezchybné! Moje oko nezůstalo suché! Perfektní výběr herců, bezvadné dialogy a to, že se jedná o Shakespeara už samo o sobě značí úžasnou romantiku. Měla jsem velká očekávání, ale film mě překvapil a potěšil ještě víc, než jsem čekala! ()

klingacik_BA

Nemám príliš v láske romantické komédie. Väčšina z nich mi nepripadá romanticky,ale ako gýč, a už vôbec sa pri nic nezasmejem. Tento film je však výnimkou. Originálny námet, veľmi zaujímavé spracovanie a dojímavé vyvrcholenie.. a perfektné výkony všetkých hlavných postáv. Najviac by som vyzdvihol to že ma film bavil od začiatku po koniec a hluché pasáže kedy by som sa pozrel koľko času ešte zostáva,sa tam nevyskitli:) ()

JoséB.

Nesnasim romantiku.Jeste vic nesnasim romanticke komedie...Ale tohle,to me dostalo!!!Videl jsem tenhle film az ted,po skoro 15.letech od uvedeni a byl jsem nadseny.Skvely pribeh,vyborni herci(hlavne G.Rush primo exscelentni!),nadherne kostymy,fantasticka hudba...tohle vsechno je mix,ktery mi ucaroval. ()

lapaix

Jedna z velmi dobrých romantických komedií s výborným a originálním nápadem. Skvělá Gwyneth Paltrow a zdatně sekundující Joseph Fiennes. Oscar nejspíš oprávněný, ale mně k té dokonalosti něco chybělo a tak nemůžu dát pátou hvězdu. 80% ()

NavzdyMlady odpad!

V roku 1998 boli na Oscara okrem iného nominované aj Zachráňte vojaka Ryana a Tenká červená čiara a vyhrala to táto KOKOTINA pre SLIEPKY, ti musí jebať! ()

bambiz

Skvěle propojená fikce s historickými podklady, dobová atmosféra a herecký ansámbl, který se musel při natáčení pořádně bavit = výborná podívaná. ()

zimi

Dvě hodiny, nudy a zase nudy!!! Kravina co si hraje na dobrý film, vlastně je to celé postavené na lásce, která propukne, téměř na první pohled, ženy se tu převlékají, za muže a naopak, ale takovím způsobem, že i slepí, či hluchý si toho musí všimnout, na první pohled a to přesně nesnášim, dělá to z diváka idiota a z postav též!!! Miluji její oči, jsem zrozen se v nich utopit, přitom jí kouká do obličeje, očí a nepozná ji!!!! Fakt super 79% jste blázni a zničili jste 2 hodiny mého života:( ()

Toxin

Dle mého nedoceněný film, výborné obsazení, kostýmy i výprava, režie, kamera, příběh - nápad prohodit verše Julie dát do úst muže a Romea do úst Julie geniální... škoda jen že lid není asi romantický .... ()

Rathe

Všichni znají Shakespeara. A všichni také znají Romea a Julii. Ale John Madden vnesl do filmu takový vynikající typ humoru, hlášek, že se člověk baví po celé 2 hodiny. Joseph Fiennes a Gwyneth Pattrow tvoří moc milý pár. Ale herečka královny Alžběty... no to byla hrůza. A rozhodně velký bonus film získá svým dokonalým prostředím Londýna a kostýmy. No prostě je to Oscarový film zaslouženě! Se vším všudy. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)