Bajka

• Japonsko The Fable (viac)

Elitní nájemný vrah se musí rok skrývat a nikoho nezabíjet. Jeho nový, poklidný život ale začnou narušovat vetřelci z podsvětí. (Netflix)

HanzoBureshi

The Fable je film, který není sice dokonalý, ale o akci a zábavu je skvěle postaráno. Zjednodušeně se jedná a bláznivou akční jízdu. Já ten japonský styl humoru žeru více a více. Hlavní dvojice jsou skutečně dost zábavní, ať už se jedná o zákaz šahání na šéfovo auto nebo show Jackala Tomioka. Džun'iči Okada je drsný pro akci, ale zároveň svým pohledem vtipný. Kdo je taky dobrým důvodem, proč tento film sledovat je sladká tvářička Fumino Kimura, která byla též skvělá a zábavná viz. souboj v alkoholu. Co se týče akce, tak ta byla super někdy až neskutečně slušná a rychlá choreografie, ale jsou jisté chvíle, které byly trochu za hranou, ale je to docela slušná jednohubka. Mé hodnocení: 6.5/10 ()

TheSpearCZ

Fable je akční komedií, která rozhodně není jen tak pro někoho, je tu silný japonský humor, při kterém si většina lidí z ČR bude klepat na čelo, a i když ani já tenhle styl filmů většinou nemusím, tak tady musím uznat, že se humor společně s akčními scénami povedl na výbornou. Highlightem je samotné akční finále, které mělo nádech Johna Wicka. Pro fanoušky japonské kultury povinnost. Slabší 4* ()

VanTom

Elitní legendární zabiják dostane rozkaz žít rok jako normální člověk, zapadnout a hlavně nikoho nezabíjet. Má to ale těžké, když se kolem něj motají o převrat usilující mafiáni, úchylní pasáci či ambiciózní konkurenti. Zatímco na život nepřipravený "obyčejný profík" si mě svou rozvahou a nevzrušivostí (plus svérázným (ne)smyslem pro humor) jednoznačně získal, musel se dělit o plátno s vedlejšími postavami a zápletkami, kterých bylo moc a ubíraly mu pozornost. To samé platí i pro dlouhou, ale monotónní závěrečnou akci v továrně – absurdní premisu (a komiku) už pohříchu rozmělnila. ()

slovan.mma

Od čias vynikajúceho hodnotenia pre mega sračku Juno, som prišiel o ilúzie o výpovednej hodnote užívateľských hodnotení na Csfd, ale tu to fakt nechápem. Fable je brutálna japonská sekacka s origos bojovými scénami a slušným scenárom. Moja srdcovka. Ľudia čo si ucvrkavaju z Juno ci Príbehu sluzobnicky by nemali pozerať podobne filmy a následne dávať sklamane hodnotenia. Pozerajte Farmu, Modre z neba a Postará Janka. Ne akčné filmy, keď sa vám toto nepáčilo... ()

xxmurphyxx

Dosť rozporuplný film radený do žánru akčná komédia. Humor tu za mňa skoro vôbec nefungoval, sem tam som sa mierne pousmial no oveľa častejšie chytal za čelo. Najmä ten silený smiech či preafektované reakcie hlavného hrdinu boli otrasné a srali ma v maximálnej možnej miere. Keď ale došlo na akciu tak nabehol úsmev od ucha k uchu. Je veľmi dynamická a nápaditá, rýchla no stále prehľadná s dobre zvoleným zvukovým doprovodom ktorý jej dodáva potrebnú šťavu a preto zamrzí, že jej je vo filme tak mále. Na začiatku a na konci. Stred filmu slúži skôr ako vata a snaží sa rozpovedať nejaký príbeh ktorý ale nemá logiku a chovanie postáv je často úplne mimo. Celé to pôsobí dosť chaoticky aj napriek tomu, že hlavná dejová linka už snáď nemohla byť ani jednoduchšia. Ale nepozeralo sa na to zle. Musím ale priznať, že som fanúšik ázijskej kinematografie a zaťažený na šikmooké kočky, takže moje hodnotenie je mierne nadhodnotené. Viem si predstaviť, že mainstreamového diváka film v polke unudí. Slabšie tri. Japonci majú ešte čo doháňať aby sa ako tak priblížili Kórejcom. ()

• Film je natočen podle manga série „The Fable“, kterou napsal a ilustroval Katsuhisa Minami. Vyšla ve 22 svazcích od 6. 3. 2015 do 5. 6. 2020. (p.a.douch)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (ben666)