Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho

• USA The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot (viac)

Snímek "Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho" sleduje epické dobrodružství americké legendy, o které nikdy nikdo neslyšel. Calvin Barr (Sam Elliott / Aidan Turner) skrývá od druhé světové války tajemství, že je zodpovědný za atentát na Adolfa Hitlera. Teď, o desítky let později, ho vláda Spojených států znovu povolá na přísně tajnou misi. Yetti žije hluboko v kanadské divočině a je přenašečem smrtící nemoci, která by mohla ohrozit celé lidstvo. Calvin, který spoléhá na dovednosti získané během druhé světové války, se musí znovu vydat na záchranu svobodného světa. (Cinemax)

DeDanu

Neměla jsem žádná očekávání. Proto nebylo ani žádné zklamání. Zvláštní film. Nejvíc ze všeho mi připomínal Silverbergovy povídky. Tempem vyprávění, hlavním hrdinou a pocitem, který ve mně zanechal. Příběh starého osamělého vojáka, inteligentního introverta, který za války vykonal hrdinské činy, o nichž nikdo nesmí vědět. Teď už jen vzpomíná, trápí ho svědomí a polyká prášky a fakt ho nebaví takhle žít. Nečekaně se na něj rozpomene vláda, aby zlikvidoval původce nebezpečné nákazy, neboť je jediný, kdo jí dokáže odolat. A když je někdo jediný, tak prostě musí, páč mu svědomí nedá, to je známá věc. Film nemá nikterak úžasnou výpravu, ale k čemu by tu byla? Herci odvedli dobrý výkon. Je to trochu sci-fi, trochu komix, trochu si z nás tvůrci dělají legraci, trochu nás nutí k zamyšlení. A nakonec - co to, sakra, má v té krabici? :-)) ()

brasek

Melancholická spomienka, dobrodružstvo v lese, divoká príroda. Nie je to vyslovene dobrodružný film, skôr nostalgická dráma spomienok v ktorej sa objaví Yetti. ()

Mates Hradecky

Normálně o film hodnocený pod 50% ani nezavadím, tento má však natolik kontroverzní recenze, že jsem ho musel vidět. A stálo to za to! Rozhodně má čestné místo v kategorii ÚD- tedy úplně divných filmů. Jest to režisérská prvotina a vlastně jeho prvorozené dítko. Většinu věcí okolo filmu si tedy dělal sám a v tom bude ta potíž. Myslím, že kdyby se film přestříhal, byl by ze Sama Elliotta nový/spíše starý Indiana Jones. Scény zabití obou potvor jsou natočeny vtipně a bravurně, kamera skvělá. Problém je s flashbacky a dlouhými unylými scénami popisujícími život seniora v americké díře. Celek pak působí poněkud zmateně a zkrátka divně. ()

podlet

Rozhodně se nenechte zmást názvem. Sice to o tom je, ale opak je pravdou! Film je silnej, pěkně natočenej a pokud je někdo uraženej za název, tak si ten film nezaslouží. ()