Po tom, čo je Jacob (Luke Prael) poslaný do internátnej školy, zisťuje, že jeho školský rok nebude jednoduchý. Má totiž len šesť spolužiakov, ktorí nie sú úplne obyčajní. Nie je nadšený ani z vedúceho ústavu Dr. Shermana (Will Patton), ktorý má extrémne prísne metódy vyučovania. Na Jacoba čaká odhalenie mnohých otázok, ktorým bude musieť napriek mladému veku čeliť. (Marceloo)

POMO

Originální, překvapivé, silně autorské vypořádání se s etnickými traumaty. V malé, nevídaně inteligentní thrillerové žánrovce z odlehlé “nápravné školy”, od které byste čekali cokoliv, jen ne to. Filmařsky nadchne od prvních momentů, postavy staví a zkoumá v jejich nekonvenčnosti, vyžívá se v jejich psychologicky elektrizující, nevinné i záludné interakci. S nečekanými zvraty si počká na správné chvíle ve správných místech. Pozoruhodný, křehký i morbidní, roztomile zvláštní film. Jediný svého druhu. ()

Eliott

Nečekaně komplexní příběh. Pobavila mne především mnohem složitější zápletka, než se na první pohled může zdát. Na internát je odesláno mnoho problémových dětí, se kterými si již rodiče neporadí. Jako například touretťák, autista, transvestita a nebo holka. Z důvodu celé řady vtipných a jinak zajímavých momentů mi ani nevadil poměrně pomalu plynoucí úvod. Ve druhé polovině se však začínají dít divné věci, film nabírá jiný směr a dětem postupně dochází, že je na této škole něco v nepořádku. Několik nešťastných příhod vede k zcela bezchybnému finále, kde jeden zvrat střídá druhý a to jde ruku v ruce s několika vraždami. Bylo by to jasných pět hvězd, nebýt řady poněkud nešťastně budovaných slepých dějových uliček, na které se zbytečně klade důraz a jejichž znění je v závěru celkem prázdné. Nepomohly tomu ani neustálé odkazy na chlapcovu babičku, což se dle mého, mohlo párkrát zmínit a ne tím zaplácat dobrých 10-15 minut celého filmu. Ale dobrá tedy, velkolepý závěr mne donutil zapomenout na většinu nedostatků, ale mohlo to být ještě lepší. 75% PS: Opravdu se divím, že takový skvělý námět nebyl nikde jinde napodoben a vytvořen znovu. ()

stration

Lehce úchylný, no o to příejmnější pokoukání. Atmosféra a interiéry sanatoria jsou dostatečně děsivé a dlouho jsem přemýšlel, co se z toho vyklube. Poslední třetinu filmu jsem jenom zíral, co všechno lze nacpat do jednoho filmu. Celé to ale jakš takš dává smysl a konec potěšil. Pro milovníky trochu nestandardních kousků určitě povinnost. ()

Sidonka

Jacob je podle anotace poslán do sanatoria po sérii incidentů, které už rodiče nezvládají. No, podle mého toho zase tak moc neprovedl, ale budiž. Převléká se do ženských šatů, je tudíž jiný a ti, co by chtěli mít svět plný nejvydařenějších lidských stvoření, budou chtít eliminovat. Co myslíte, zvítězí "čističi" nebo nedokonalé děti? - Mohlo to být propracovanější, ale od shlédnutí své blížence neodrazuji. Nečekejte však krvavej horor se zombíky nebo s motorovou pilou. Jedna část publika bude tudíž poměrně spokojená a další budou nejspíše nechápavě vrtět hlavou. Je možný, že různí diváci uvidí jiný film, záleží na jejich osobnosti, vkusu, očekávání a schopnosti některé věci vnímat a být jim otevření. ()

*CARNIFEX*

Viac ako polovicu snímku, nič nenasvedčuje tomu, čo sa bude diať poslednú tretinu. Spočiatku zdĺhavá dráma bez akejkoľvek šťavy, vypálila v celkom vydarenú, dobovú "school" šialenosť. "Boarding" nie je žiadna pecka na pohľadanie, no vďaka onomu "záveru", si celkom slušne zdvihol reputáciu. Zrejme zaslúžené "3", i keď pochybnosti zostávajú .. ()