Martin Plechatý a Petr Nový brázdí se svými tramvajemi okupovanou Prahu. Doba je těžká a přežít leckdy není jednoduché - zvlášť když se člověk ve snaze pomoci ohrožené (a půvabné) sousedce zaplete s esesákem, praští ho po hlavě a zabije. Tak si alespoň situaci vysvětlili oba kamarádi, když se jejich protivník svalil na zem. Co si teď počít s tělem? Začíná nekonečná anabáze, v níž se uplatní i dětský kočárek... (oficiálny text distribútora)

Chlo0opek

Grotesky nijak zvlášť nemusím, ale na tuhle sem se dodíval a nebylo to úplně špatné. Poválečná tvorba - takže námět pojednávající o zbavování se fašisty asi nikoho tolik nepřekvapí.. ()

macour

Dnes jsem znovu viděl tento film /zhlédnutý asi už podesáté/ a zase jsem si vychutnal určité scény. Dobrodružství dvou pražských tramvajáků v podání J. Marvana a F. Filipovského, jak se snaží zbavit SA - manna, jehož roli zahrál E. Linkers /už jednou se zhostil této role ve filmu Vzpoura hraček/ se bude promítat určitě ještě za padesát let a lidé se budou bavit. Film je napínavý se spoustou honiček, groteskních situací a mohu jej vřele doporučit všem - nejen pamětníkům starých filmů. ()

Lion438

Krásná groteska s válečnou tématikou. Čeští Laurel a Hardy potěšili, i přesto že se museli potácet v protektorátním zřízení. A klidně by stopáž mohla být delší. ()

desa

naprosto geniální komedie s jednoduchou zápletkou, výborný Marvan s Filipovským, skvělá dvojice. bavil jsme se od zařátku do konce. překvapilo mne , že hned 2 roky po válce si dokázali dělat srandu z tak vážné věci. ()

Letní filmová škola se blíží

Letní filmová škola se blíží

19.07.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, představí v sekci Ikona méně známou tvorbu i nejzásadnější snímky rakouského režiséra, držitele dvou… (viac)