Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

HrubyLada

Tento snímek je odlišný od komixovek, které sem doposud viděli . DC nám ukazuje známého záporáka v jiném světle než nám ho doposud představovali. Příběh Arthura Flecka, který to nemá zrovna v životě lehké. Z normálního člověka, který je zničený ze světa, který na takové lidi jako on plivou. Arthur po neočekávaném zvratu se změní v psychopata, který se stane jakýmsi symbolem pro jakousi spravedlnost. Úžasné Drama, s neuvěřitelně silným příběhem. Bohužel co se týče kinematografie není to něco inovativní, což mě nějak nevadilo a tento snímek sem si zamiloval. ()

TesterX odpad!

Tak dlouho jsem se na tohle premlouval a dostal jsem presne to, co jsem ocekaval. Nechci se o tomhle rozepisovat, ale umele vyhypovany snimek, ktery je uplne, ale uplne o velkym ho*ne neni treba rozebirat do detailu. Silena stopaz, pri ktere po vetsinu casu sledujete dementniho klauna s typicky divadelnim prehravajicim Phoenixem a musite trpet ty jeho neustale zachvaty priblblyho smichu je naprosto utrpna a nekoncici. Jak se mi libila postava Jokera z Nolenovy serie podana vynikajicim (dnes jiz zel zesnulym) Ledgerem, tak tahle verze mi az prijde naprostou neuctou k predchozimu ztvarneni. Film jako takovy navic nicim nevycniva - neni tu dej, neni tu atmosfera, neni tu gradace, neni tu proste vubec nic. K tomu si pripoctete naprosto prisernou hudbu a mate tu film roku sbirajici petihvezdy po vsech moznych festivalech. Ja jsem puvodne chtel dat jednu *, protoze jsou samozrejme mnohem vetsi sragory, ale v ramci Ackove produkce je tohle jasny odpad. ()

Dvojirakri

Tak jsem zjistil, že tento filmový svět není určený pro mě. Hlavní postava od začátku otravná a pošukaná, tempo a atmosféra pravidelně bořena tanečními kreacemi, nehodící se hudbou či stupidní emerickou TV show. Naprostý závěr tomu jen dal korunu. Takže s přimhouřením obou očí tři hvězdy, jedna za pozoruhodný výkon Joaquina Phoenixe, druhá za atmošku ve vypjatých fázích filmu a třetí za dabing. Ať nežeru. Znova už to ale vidět nechci. ()

PTuranyi

Výborná osobná/psychologická/sociálna dráma, vďaka ktorej je svet Gotham city úplný. Joker už nie je viac obyčajný šialenec. Je to šialenec s príbehom. Zneužitý, potupený, zosmiešnený, zadupaný do prachu a znovuvstanuvší z popola ako fénix s posolstvom ukázať rozmaznaným nafúkancom ako je Bruce Wayne, že svet má aj svoju odvrátenú tvár, ktorej oni nechcú hľadieť do očí. Výborná produkcia hýčka atmosféru zatratenia, v ktorej Joaquin Phoenix svojím smiechom prebúdza nie len strach a odpor, ale aj ľútosť.  85% ()

JesterKruger

Nemám tento film rád. Originalita zde není prakticky žádná (Tento film silně připomíná film Willard z roku 1971, o to víc je ještě podobnější remaku filmu Willard z roku 2003). Problém je, že Willard je pozoruhodné psychologické drama, ale tohle je co? Jako neřekl bych, že bych se vyloženě u tohoto filmu nudil. Mě tento film spíše leze na nervy svým celkovým vyzněním. I když mi násilí ve filmech nic moc nedělá (Akorát nenávidím příliš brutální ukřižování, a také násilí na dětech), tak tady musím konstatovat, že jsem měl tento film chuť vypnout ihned poté, co jsem viděl scénu, kdy Joker probodl chlapovi spánek nůžkama, a pak mu třískal hlavou o zeď, a všude stříkala krev (Nejsem si teď úplně jistý, jestli mu ty nůžky přímo zabořil do spánku, ale kontrolovat tuto scénu opravdu nechci). Skutečně si nevzpomínám, že by mi nějaká filmová scéna udělala až takhle špatně. Takovou úzkost jsem nikdy nezažil. Dokonce jsem si musel zakrýt oči rukama, protože jsem to nedával. No, a i když jsem řekl, že mě ten film moc nenudil, tak ono nejnudnější chvíle příchazí právě v době, kdy Joker začne " řádit ". Nejsmutnější je, že já psychologické filmy miluji. Ale tohle mě opravdu naštvalo, a nechápu to vysoké hodnocení. ()

swenyx

Tak konečně jsem se k tomu dokopal. Jako neznalec DC jsem nějakých narážek na ostatní filmy asi moc nepochytil, či celkové propojení s celým universem. Vím jen že se to odehrávalo v Gotham City, což znám ze starýho animovanýho Batmana. Představa toho že Joker patří mezi takzvané "komiksovky" je insane, tohle je neskutečný dílo, ne jak ty hovna co vychází dnes. Sice si řeknete není jak ostatní, nemá nějaký superschopnosti, není se ho proč bát. Ale to, že je Joker tak lidskej a prožije něco co by se úplně normálně mohlo někomu taky přihodit je scary. Jsem rád že to bylo jiný. Závěrečná talk-show scéna byla neuvěřitelná. Jinak klasicky doporučuju originální znění, Jokerův smích je top. ()

david141474

Joaquin Phoenix je kvalitní herec a tady to jen dokazuje. I když mě ten film moc nechytl, tak jsem si užíval herecký koncert dříve zmíněného Phoenixe. Atmosféra v některých scénách je kulervoucí a na takový rozhovor s De Nirem jen tak nezapomenu, hlavně na to vyvrcholení s puškou. Děj je zajímavej. Postavy jsou perfektní. Herci jsou zajímaví. Soundtrack je fajn. Přízemnější děj filmu se sem perfektně hodil. Prostředí ve kterým se děj odehrává je takový zatuchlý a depresivní, a to se do filmu taky dost hodilo. Sice je to dosti kvalitní záležitost, ale mně tam přece jenom něco chybělo. 8/10 Byl to herecký koncert, ale mně tam přece jenom něco chybělo. ()

FrAnn_Kie

Krom Sin City je tohle jedinej komiksovej film, kterej není určenej pro desetiletý kloučky s fimózou předkožky hoňkající v pyžámku se Spajdrmenem... Opravdový unikát 🩷 ()

F2003F

Nemôžem tomu dať plný a ani to necítim tesne. Film jednoducho stojí na základoch hereckého talentu Phoenixa a jeho osobnostným črtám, ktoré postave výrazne dodal. Všetko ostatné je lepšie spracovaný tlak produkčnej spoločnosti na držanie sa predlohy s tajným zreteľom režiséra na svoje vlastné predstavy. Žolík je úloha sama o sebe ako sa zakaždým potvrdilo nadmieru pohlcujúca a (aj) preto si každé získané ocenenie herec nanajvýš zaslúži, ale originálne vymyslené vlastnosti aké úlohe pripísali nevyznievajú vierohodne v rámci spôsobu akým by sa mala v budúcnosti vyvíjať. Takže ak je pravdou, že sa celý dej naozaj (ako sa tvorca vyslovil) len odohráva v hlave hlavnej postavy to zarážajúco dehonestuje celé dielo, tým väčšmi aj jeho pointu a výsledný dojem. ()

Lendak

"The worst part of having a mental illness is people expect you to behave as if you don't."____ Šokujúca, ale svojím zvrhlým spôsobom aj krásna spoveď, psychicky nie úplne v poriadku, duše ktorú spoločnosť a systém zomleli natoľko, že už mu je jedno že na jeho ceste za pomyselným šťastím musí prechádzať cez mŕtvoly. Jemu to je jedno a on sám (a ani divák) ani nevie, či sa tomu smeje alebo plače. Áno, film do žánru nepriniesol v podstate nič nové a ani réžia nie je nijak inovatívna. Ale furt to má svoj ksicht a spôsobilo to aj neočakávanú revolúciu v mainstreame a vnímaní komiksoviek. Phoenix je fenomenálny, to už tu bolo omleté nespočetne krát. Arthur Fleck je neskutočne vťahujúca osoba a človek má až chuť zvresknúť na telku nech mu dajú pokoj. Napriek tomu, že Phillips v niektorých momentoch až barz pripomína Scorseseho, sa filmu nedá uprieť vplyv, ktorý po sebe zanechal. Pokračovanie má neskutočný potenciál prekonať svojho predchodcu a ja iba držím palce, nech sa to podarí aspoň čiastočne. ()

everything

Dlouho jsem se takhle neusmíval na konci filmu v kině. Poklona tvůrcům! Poklona panu Phoenixovi! Nádhera! Kéžby v podobném stylu natočili i další batmany. ()

Camel91

Joker byl pro mě opravdový Zážitek... odcházel jsem z kina takovej přejetej, jak kdyby v depresi, podobný dívný stavy jsem cítil když jsem poprvé viděl Requiem za sen. Phoenix předvedl chtěl bych napsat neuvěřitelný výkon, ale já mu to věřil, zahrál opravdu skvěle, duševně nemocného člověka, jeho smích byl herecký skvost, kdo dokáže se smát a u toho brečet. Jeho Joker byl děsivý, byl opět jiný než co jsme do teď ve filmu viděli i když děsivý není ten správný výraz, spíš znepokojující a navíc na takové úrovni že si s ním po celou dobu soucítil, bylo mi ho líto, vyvrcholení jeho zlomené duše je zachyceno na jedničku, je vidět že neplánují to propojit s Batmanem což je škoda, protože v podobném duchu film o Batmanovi bych uvítal a přál bych si aby se Phoenix vrátil v roli Jokera. Phoenixův fyzický přerod v Jokera bylo něco hezky hnusného... Ten film není jako běžný současný komiks, je pouze inspirován postavami a prostředím, navíc film je spíš thriller/drama, takže ani moc akce tam není, ale vůbec to není na škodu, takhle by měli vypadat filmy od DC ...Natočený to je dobře ponuře, scénář originální, hudba je mega vynikající a herecky výkon Phoenixe ten je top, hned bych mu dal sošku... ()

Doffy

Takhle by měl vypadat film o původu největšího komiksového záporáka. Netočit to jako komiks. Phoenix do toho dal všechno. Všechna čest. ()

HMTD

Tento film by byl dobrým náborovým projektem pro psychiatrické léčebny, stačí pár psychologů posadit před publikum v kině. Z pohledu na diváky si pak snadno vytipují koho by si měli pozvat na "pohovor". Na začátku filmu jsem si říkal, sakra to se rozjíždí nějak pomalu, doufám, že nejsou ty kladné ohlasy jen kvůli té umělecké stránce co tu vidím. Mohu vás uklidnit, že nejsou, je to sakra dobrý film a ten pomalejší rozjezd byl potřeba. Ke konci jsem si jen říkal, "snad to nekončí už touhle scénou" no také byly obavy liché a konec je filmu má takové tři nebo čtyři vrcholy a pak menší klidné "poděkování". Poslední tři měsíce mne v kinech nic nezaujalo, jsem rád, že to po pauze začíná hned takovou peckou. ()

Dennefil

Nádhera, přesně takhle nějak jsem doufal že to bude vypadat..lehce zvrácený. Sem tam se mi zdálo že by dialogy mohly být ještě více vyšperkované a některé střihy mi přišly že by se taky daly zlepšit.. -- Pozor, spojlery -- Scéna, kde dělá Arthur stand-up byla výborná. Jak přijde a má záchvat smíchu a nemůže nic pořádně říct a je to přejetý, pro některé lidi, až do nepříjemné podívané (cítí se za postavu trapně)..přesně tohle jsem ve filmu chtěl. Scéna s Thomasem Waynem nápodobně dokonalá. Film o tom, jak se ze zneužívaného dítěte, co vlastně v životě nic neznamená, stane symbol a ta cesta byla zpracována, u mě, na výbornou. 10/10 ()

PH007

Joaquin Phoenix je sice vinkající herec, ale na pravé šílnece (Jack Nicolson, Heath Ledger) bohužel nemá. Snaha vymanit se z vesmíru DC skončila na půli cesty. Nedosahuje ani kvalit Nolenovi trilogie a ani nemá snahu být originál jako u M. Night Shaymalan (Vyvolený, Rozpolcený, Skleněný). Jeiné pozitivum je role Roberta de Nira v televní šou. V celku je film sice originální, ale že by zanechal trvalé stopy, tak to bohužel ne. ()

Kanty odpad!

Koncentrovaná nuda ktorá nemá nič spoločné s Gothamom neviem kto túto hlúposť zaplatil hviezdicka za záverečné titulky - konečne alebo xta variácia kritiky spoločnosti za prístup k duševne chorým zo sociálne slabej skupiny alebo zúfalá snaha získať Oscara za herecký výkon alebo zúfalá snaha pretlačiť artovu sračku mainstreamovému publiku 0 percent S odstupom času aktualizácia na odpad ()

Rudysoft

Joker je strhující psychologické drama a herecký koncert v jednom. Všemu jsem uvěřil a jeho jsem litoval, chápal a ke konci mu trošku i fandil. Za mě je to nejlepší film, co jsem kdy viděl a chci ho vidět zase! Celá moje recenze na to je zde: https://youtu.be/cr09IKPTtZ0 ()

Luciaaas2

Nejlepší film roku 2019, jedna z nejlepších (ne)komiksovek. Phoenix předvádí bravurní herecký koncert, jestli nedostane Oscara za nejlepšího herce, tak už nevím, kdo jiný- Film je tak psychologický deprimující, až se ze mě pomalu také stával Joker při sledování filmu v kině. Soundtrack naprosto dokonalý, který filmu hodně pomáhá + plus Arthurův smích, prostě bomba ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)