Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

murkl

Život je těžký a je těžší, když jste retard. Joaquin prostě umí hrát a veškeré pochybnosti a skepse, které jsem měl se vypařily hned po pár minutách. Hraje chlápka co se chce stát komikem, ale pro všechny je jenom šaškem. Schytává to ze všech stran a bylo to nejspíš jenom otázka času, kdy se zblázní. Nejvíc mě překvapilo množství krve. Jak zničehonic najednou zabije ty šmejdy v metru. To jsem čuměl. A ta slovní výměna na konci Joker vs. de Niro byla absolutně bez chyb. ()

Danny723

Krimi a thrilleru tam moc nebylo, je to spíš to drama, což já zase moc nemusím. Za mě, docela průměrný film, v lecčems mi to trochu připomnělo Klub rváčů. Celý děj se docela táhne, když se stane i nějaká průměrná akce, tak se člověk hned nadchne, že to už bude pokračovat, ale bohužel, během chvilky se vše zase uklidní a courá se to dál k závěru. Je to prostě DC komiks, sice dospělejší příběh, bude se líbit i lidem, co komiksy nemusí, ale v životě se to ani nepřiblíží průměrné Marvelovce. Tohle není film, na který se bude člověk dívat stále dokola. ()

janahorova

Jeden z nejlepších filmů za letošek, párkrát jsem měla málem infarkt a celkově po filmu nervy na dranc. Tísnivý, syrový, nepříjemný, děsivý... Skvělá hudba a prostředí. Nevím, jestli to chci vidět znova, protože mě to psychicky celkem zničilo :D. Každopádně good job :). ()

ratpile

Umim si Phoenixe predstavit v mene utahane, v mene artove a mene depresivni verzi Jokera, nezli v tomto pribehu Unaveneho mamanka stredniho veku. Phoenix je ale natolik podmanivym ukazem, ze i sebenudnejsi scena hypnotizuje. Samotne vyvrcholeni je pak naprosto brilantni (jak filmarsky, tak vyznenim) a tu misty divnou znepokojivou nudu posouva do drazdiveho rozpolozeni mezi anarchii, soucit a jokerovske silenstvi. A to rozhodne neni tuctova zalezitost. All I have are negative thoughts. ()

Bigfuckman

Joaqin Joker povstal. A to jako psychosomaticky narušené individum, jenž v útrobách zločinu nalezl svůj Asylum. Do této role labilně vyšinutého šáši ho uchvátilo zkažené a na kost shnilé chování Homo sapiens! Výborný výkon Joaqu. Lepčí než bodání spoluobčanů z Vesnice bo poměřování mečů s Maximem a konče incestními choutky na ségru v Římě! ()

PaulCZE

Na rozdíl od jiných komixových zhovadilostí se tohle dá považovat za film. Davy levicové lůzy jsou na konci značně nepřesvědčivý, asi něco jako NPC ve hrách máchající rukama. ()

Sssiksseilor odpad!

To zase bylo v álejích přeblito. Alespoň naplno vidím, čemu se na sklonku roku 2019 vzdává holt takový hold. Směšné, ubohé, trapné, ale přesto se nezačnu dementně smát a ani si nezapálím další brzo vyhaslé cigáro. Ach, jak málo stačí odporným znalcům k radosti. Také se vám tam líbil ten modrý filtr v pár záběrech? Super, že jo! Jinak se Mi tam už nelíbilo vůbec nic. Je to úplné hovno z chcankama, co mají chudáci v chudé vrstvě dnes k jídlu. Opovažte se mít lépe, jinak dostanete v lepším případě přes hubu. Vlasně se Mi vůbec nelíbí ani komentář, co teď píšu, ale třeba ho někdo někdy někde pochopí, a v horším případě se mu zasměje. No chápate, že je tohle vohajpované geneticky modifikované kinematografické bláto horší, než jsou automaticky rozesmáté šitkomy? Jak Já je vždycky nesnášel! A šašky! Vždycky jsem miloval čerty, ale nesnášel jsem posrané jasně pedofilní psychicky zrušené klauny. Kolik ještě holy-vůdské agitační propagandy v umělecké záři falešných světel tenhle filmový svět zkousne, si nechci ani představovat. Vtipné zde vlastně bylo, že se ty masky dělaly téměř výhradně jednotvárně bílé, a přesto si nikdo nestěžoval na rasismus? Asi jim stačilo přehršel vedlejších přičmoudlých neherců. A ta hlavní herecká role teda určitě nebyla na panáka. Děláte si prdel? Hmm, vy si ji vlastně neděláte. ()

George8

Tak tohle se ale vážně povedlo. Skvěle odvedená práce režiséra Todda Phillipse, včetně celého filmového štábu. Díky za tenhle masterpiece, který se povedl na jedničku s hvězdičkou. Jestli nedostane Phoenix sošku za tenhle brutální herecký výkon, tak si budu ztěžovat ! 😎 ()

Plastík

Jako fajn podívaná. Celkem bez akce, ale s napětím. Moc dobře odvedená práce, Joaquin je velmi schopný herec. A nebo to nehrál? New York je výkladní skříň dnešního světa. ()

Hemlock

Drazí spoluobčané, hledá se mírně deformovaný, ejakulátem potřísněný a za všek okolností napudrovaný smíšek - až ho najdete, tak z něho udělejte nejlépe starostu. Film je klasická ukázka úpadku společnosti, je natočen bravůrně a prakticky se mu nedá co vytknout, jenže... Já si prostě nemůžu pomoc, ale i přes neuvěřitelně dokonalý herecký výkon Phoenixe zůstanu věrný Jokerovi v podání legendárního Ledgera. To je vlastně i jediná výtka, kterou k tomuto sebejistému kousku mám, atmosféra byla tak dokonale syrová a deprimující, jenže... Ve mě to prostě patřičné emoce nevyvolalo a proto hodnotím nového Jokera jako mírně nadprůměrného šílence - 65%. ()

Mire

Todd Phillips dokázal, že film postavený na komiksovej predlohe môže byť nesmierne pútavý aj pre nefanúšika tohto odvetvia popkultúry. Páčilo sa mi, že zobrazenie zrodu jedného nešťastníka v psychopata nebolo urýchlené, ale pekne postupne budované a tým pádom pripravilo pôdu pre ďalšie pokračovanie. Proste vynikajúce pozeranie vo všetkých ohľadoch a Phoenixove stvárnenie Jokera vďaka jeho nesmiernej charizme dalo zabudnúť na nevydarený Letov pokus (Suicide Squad) a priblížilo sa nedostižnému magorovi z Temného rytiera. Veľmi silné štyri hviezdičky (nevylučujem, že po ďalšej projekcii ešte pridám) a teším sa na dvojku, kde to Joker asi poriadne roztočí. ()

Ocelotr

Hezkej film až na to že ksicht JOKERA je tam danej jen kvůli zvýšení tržeb. Film by obstál i bez ksichtu Jokera akorát by neutržil. Jasnej CASH-IN o ničem jinym to neni. JOKER v batmanovských komiksech je génius, tohle je debil. bere z Batmanovských komixů, ale nic nevrací. Pro DC onanisty. Navíc tento film narozdíl od MARVELu nezapadá do nějakého širšího univerza, takže těchto ORIGIN JOKERŮ může v budoucnosti vzniknout více, jako u SPIDERMANA, či u SUPERMANA. Nechci vidět jak comicxové postavy vznikly. Znám to. Tam kde má být origin v komixu je. U Jokera je origin uknown a to je součástí jeho kouzla. Zbytečný film. ()

Tellgas

Po dlouhý době konečně Film. Film, který se dá označit jako umění a přitom je lehce stravitelný a zábavný. Žánr komiksovek není omalovánkovej popcorn, jak nám ho servíruje drtivá většina. Takhle to má být. ()

Petra.Havelk

Joker 2019 je smutný, dojemný film, který je odlišně pojat oproti ostatním již natočeným filmům o Jokerovi, které jsme doteď mohli vidět. Postava sice vychází z komiksové předlohy avšak je pojata s problémy dnešní společnosti. Ve filmu nenajdeme žádné komiksové akční scény ani žádné fantasy. Postava Jokera je velmi skutečná. Co na filmu přidává k jeho dokonalosti, je přímo neskutečný herecký výkon Joaquina Phoenixe, který nás ve filmu přinutí soucítit s utrpením a tragickým životem jeho postavy Arthura Flecka. K celému prožitku z utrpení postavy přispívá hudba od velmi nadané skladatelky Hildur Guðnadóttir. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)