Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

KNicole

Film zcela typicky odrážející trend současné literatury i filmu - boj hlavního hrdiny s vnitřními démony, kterého se v druhé fázi účastní celá společnost. A to buďto tak, že je přímo vytvoří, anebo jenom sklízí jeho důsledky. V tomto případě obojí. Sledujeme tu - řemeslně i psychologicky velmi dobře zpracovaný - příběh jedné osobnosti, kterou rozložila společnost, tím, co ignorovala u malého dítěte, tím, co nedovedla napravit u psychiatrického pacienta a tím, k čemu nepochopením odlišného sama přispívala v ulicích. A samozřejmě s vyústěním, že jí to zlomená osobnost Arthura Flecka nakonec vrátí i s úroky. Jako zoufalý nečtenář komiksovek a naprostý neznalec postavy Jokera můžu s klidem sdělit, že právě pro tento přesah je film naprosto nadtematický. Přesto ale musím říct, že k pěti hvězdám jako by mi tam něco chybělo. Snad to, že jsem ve filmu kvůli pár neautentickým scénám nevěřila vždycky, a že nabídka podobných bojovníků se sebou i se světem už je v umění víc než naplněná. ()

Mikino00

Film rozhodně není prostoduchou oslavou násilí, jak by jej někteří rádi vykreslovali, ale spíše hlubší obžalobou společnosti a studií cesty jednoho muže k šílenství, které se stane symbolem. A daří se mu to výborně. Phoenix exceluje a svou proměnu, která je vypointovaná velice zdatně, uhrál fantasticky. Rovněž pozadí jeho jednání a kontextu je velice reálně a zároveň s citem připraveno tak, aby vše ve finále vyústilo v nevyhnutelné. K absolutní spokojenosti přeci jen krapet něco chybělo, ale jinak to neumenšuje kvality filmu, který ještě dlouho bude rezonovat. ()

mosnak

Joker je jistě velice zajímavý filmový počin ovšem já z toho až zas tak odvareny nebyl. Jednoznačně se mi totiž nelíbil hlavní představitel. Někteří tvrdí, že je to nejlepší Joker, ale to ani zdaleka ne. Nejlepší Joker je totiž Batmanuv zesnulého herce .... (bohužel si za boha nevzpomenu na jmeni) to byl panečku blázen - 55% ()

LBsmoke

Glorifikace obětí by měla mít rozumné mantinely. Například vraždění. O to víc to zamrzí u takhle profi udělaného snímku, že tvůrcům chybí nadhled a to i zprofanovanemu jokerovi (oproti minulým ztvárněním Jack a Heath) ()

ac3r

Jak jsem rád, že jsem na to nakonec nešel do kina. Už onanie místních "elit" mě částečně varovala a taky že jo. Jednou a stačilo. Nesmyslná časová linie s malým Brucem , koho to zajímá, hlavně, že bude nějaká ta soška ne. ()

Milky.

Sonda do naší doby, která podobné lidi prostě nemůže nevyprodukovat. Joaquin Phoenix si naprosto bez diskuze zaslouží Oskara. Tady předvedl naprostou dokonalost. Bohužel jeho herectví ani postava celý film nedokáže utáhnout. Ve většině scén s jeho rozvíjejícím se šílenstvím jsem hleděl s hubou dokořán na obrazovku a napětí z filmu sálalo. Ale když se film snažil o něco víc v interakci s okolím, která z něj měla udělat toho obávaného všudeznámého a všehoschopného Jokera, tak to pro mě celkem selhávalo. Viděl jsem film o tom jak někomu duševně nemocnému hráblo na ultimum a zastřelil pár lidí. Ale neviděl jsem film, jak vznikla obávaná legenda podsvětí. V podstatě je to jenom chudák, který měl párkrát namále a přežil díky štěstí. Za mě zklamání a celkem slabota. edit: Po nějaké době jsem se dostal k Nightcrawlerovi natočenému o 5 let dříve a musím říct, že pokud chcete Jokera, podívejte se spíš na Gyllenhaala. To je teprve správný psychopat. A obecně mi přijde, že se stylisti Jokera inspirovali Nightcrawlerem skoro ve všem, oblékání, chůze, vystupování, teď už mi Phoenix připadá jakoby si vzal Gyllenhaala jako vzor pro Jokera. ()

Spacecore

já nevím no.. je to overhyped samozřejmě. Jako herectví naprosto třída A, režie ok, líbil se mi scénář, kdy mi přišlo, že to vše dává smysl a pěkně navazuje na sebe, nicméně to má pár much. Opět tu mám ten základní problém jako u Dark Knight trilogie. Je to moc zakotvený v realitě. Je to v podstatě film o magorovi, který se oblíká jako Joker, ne o původním originálním superpadouchovi s geniální i šílenou myslí. Stejně jako je Datk Knight thriller s lidma v kostýmech. Taky od první scény je příliš zřejmé kam to povede a co se stane, vše jakoby bylo vykonstruované pro zrod Jokera, když ho zkopali po druhý, už jsem si říkal, že to je příliš. Jakože jo, hrozný věci se lidem dějou pořád, ale tady to nebylo nahodilé, ale ty věci působily, že se dějou aby se děly. Taky se nedá s Jokerem moc sympatizovat, maximálně ho litovat, což je opět zásadní rozdíl oproti komiksu. Chyběl mi tu Batman, ačkoli tu vlastně byl, tak jejich vzájemná chemie je téměř stěžejní prvek celé mytologie. Zkrátka nevím. Jako film 5*, jako film o Jokerovi 3*. Takže jsme na třech a půl a s propsem pro Joaquina dávám 4. ()

cingi.t

Súhlasím s komentárom od Xmilden. Kvalitatívne sa tomu nedá moc čo vytknúť, ale znova si to zrejme nepozriem, možno okrem poslednej scény, kedy vyvrcholilo to, na čo sme všetci čakali od prvého traileru. Pripomenulo mi to seriál Here and Now, ktorý na mňa pôsobil ako seriálový dementor. Toto bol prvotriedny filmový dementor, čistá depka. Aj keď sa Phoenix vystrelil výkonom medzi tých najlepších v brandži, som zvedavá, ako to bude ťahať ďalej v pokračovaní a či bude mať dvojka väčší zmysel. Dúfam, že to na neho nebude mať vplyv ako na Heatha Ledger (RIP). PS: Američania vraj z kina odchádzali, dôvod? Asi si len kúpili málo popcornu...4* ()

Untentrauer

Tohle je už druhý film s Phoenixem, který se mi nelíbí. Není to ovšem úplně tak jeho vinou, ale vinou scénáře a režie. Film je nudný a maximálně natahovaný a zdlouhavý. Argument, že se snaží popsat vznik Jokera je pro mě nemístný. Spousta scén - zbytečných scén, které nemají ani zbla společného s vývojem postavy je natahovaných jak lepidlo. Výkon Phoenixe je opravdu profesionální. Přiznám se ale, že mi v této roli nebyl nikterak sympatický místy i přehrával, ale klobouk dolů za to, že uhrál tento jak žvýkačka se natahující film. I přes to, že film vysvětlí Jokerovo šílenství a zaujatost vůči Gothamské společnosti a rodině Wainů film končí v momentě, kdy by bylo fajn objasnit vznik jeho nejbližších. On přeci nebyl zločinec, ani neměl žádný plán na ovládnutí města apod. prostě jen zkratoval a zastřelil několik lidí......Bylo by fajn ukázat proč se zrovna on stal vůdcem Jokerova gangu, protože krom toho, že zastřelil pár lidí v metru a jednoho dědka, kterého hrál De Niro v přímém přenosu toho za celý film moc neřekne. Rozhodně se nejedná o super snímek. Je to natahovaný psychologický rozbor osoby, žijící ve fiktivním městě, která neexistuje a neexistovala. Navíc snímek nevysvětluje uspokojivě všechny aspekty pozadí vzniku celé skupiny. Nakonec v podstatě stále zůstává opuštěný. Je jen obklopený lidmi, kteří o něm nic neví, jen se převlékají do jeho kostýmu....Pro mě to je jen film o jednom smutném, lítost budícím klaunovi nic víc. Nechápu také to, proč by zrovna Joker měl mít nějakou pohnutou minulost? Mě bohatě stačilo vysvětlení v původním Batmanovi. A stejně Nicholson byl nejlepší Joker! ()

Risolutore

Líbí se mi, jak polovina místních komentářů začíná tím, že "nejde o nic nového" - asi totéž zapomněli zmínit u každý Scorseseho tisící variace na Kmotra nebo doslova u každýho skvělýho filmu, kterej není originální :) ()

M.I.K.E.

Solidní mix šestého smyslu, sedm, requiem za sen a taxikáře. Phoenix je naprostý ďábel ! Škoda, že jeho kariéra je dosti chudá na velké filmy a velké role. ()

Ollie235

,,You know what's funny? You know what really makes me laugh? I used to think that my life was a tragedy, but now I realize, it's a f**king comedy." Poměrně netradiční pojetí originu komiksové postavy, které se velice vydařilo. Phoenix je skvělý a rozhodně nechci jeho výkon jakkoliv zpochybňovat, Ledgerův Joker se mi ale prostě líbil víc. Je to ale nepochybně dané i tím, že geniální padouch, který vodí za nos celé město je o poznání divácky zábavnější a přitažlivější než blázen, kterému se nedostává patřičné odborné pomoci. Jeden z mála kvalitních filmů podle komiksu, u kterého jsem si vcelku jistý, že znovu jej vidět nechci. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)