Naneživo

(festivalový názov)
  • Japonsko Kamera o tomeru na! (viac)

Malý štáb točí laciný zombie horor v opuštěné fabrice, ve které kdysi japonská armáda experimentovala s mrtvými. Netrvá dlouho a herci i filmaři se začnou měnit na skutečné oživlé mrtvoly. Perfekcionistický režisér ale odmítá natáčení přerušit a posedlý utkvělou představou o ryzím umění pobíhá uprostřed nastalého chaosu s kamerou, zatímco nákaza si vybírá jednu obět za druhou. Pro dokonalý záběr je schopen obětovat vše. Anebo je to všechno jinak? Může být zombie krvák zároveň rodinnou komedií? Záleží na úhlu pohledu. Natočen s malými náklady, ale velkou láskou k řemeslu, Uedův celovečerní debut je originální poctou všem opravdovým filmařům. (MFF Karlovy Vary)

FritoleXx

Půl hodiny na to člověk kouká a říká si, co to je za hovadinu. Maximálně amatérský zombie film po všech stránkách. No a pak příjde zlom a vše se mění v geniální záležitost a čistou radost z filmařiny. :) Doporučuju si vůbec nic o filmu nečíst než se do něj pustíte. Pom! (A taky doporučuju mrknout na hodnocení na imdb. Český divák je netrpělivý...) ()

Cedr

Odvážný počin, který odmění trpělivé diváky. Proměna filmu je naprosto dokonalá a i když od začátku vzhledem ke komentářům tušíte, že se něco chystá, tak se určitě stejně netrefíte. Kouzelné. ()

David.Darco

Kto by to bol povedal že v Japonskom filme ktorý vyzerá ako niekdajší slovenský Zombiemord nájde toľký perfekcionizmus a satisfakciu. Klobúk dole pred celým štábom, ale najmä dramaturgom. Dovolím si tvrdiť, že ide o film, ktorý si užije najmä ostrieľaný divák, ktorý čo to o filmoch vie. Ktorému prídu isté veci čudné a bude si ich všímať. Nič viac nepoviem a aj potenciálny divák by sa mal vyhnúť trailerom, recenziám, popisom atď. Verte mi zážitok je potom úplne iný (ja som sa touto sprostredkovanou múdrou radou riadil a spravil som naozaj dobre). Hlavne to DOPOZERAJTE! ()

Wade

Příšerný začátek -- nudný střed -- ALE úžasný a vtipný konec. Tohle se prostě musí dokoukat s tím že se začátek přetrpí a konec každého diváka odmění. Hlavně za ten konec si to prostě ty 4* zaslouží. -% --- 7/10 IMDb ()

venca163

No nebudu lhát, po cca půl hodině už jsem měl sbalenej svůj novej mffkv 53 batůžek a mrkli jsem na sebe, že to jebem...no ten střih na druhou část přišel jentaktak. Na začátku by mělo být asi nějaký varování, že nejdřív bude hovnová první třetina, ale že bez ní ten zbytek nedává smysl. #omgZas"naJedenStřih" #mffkv (70%) ()

Hollohlaway

No nebýt komentářů které jsem četl předem, vypnu to po patnácti minutách. Ale naštěstí se to všechno rozjede a dává to smysl. Zábavná bizarní věc se skvělou Harumi Shuhama. " Pom ! " ()

Sayko

Tak tohle mě dostalo! Vymyslet tak geniální, ale zároveň debilní film? Takovou podívanou jsem nezažil od doby, kdy jsem poprvé viděl RRRrrrr! Čekal jsem japonskou, ukvíkanou (jak mají japončíci ve zvyku) horovou zombárnu a splnilo se mi to tak z poloviny. Kvíkání tam bylo tak ironické, až jsem se musel smát, hororu bych našel víc i v Hledá se Nemo, ale zombárna? Zombárna to byla solidní. Ale pozor! Pokud čekáte všude stříkající krev a profesionálně namaskované zombie, tak jste na velkém omylu! Film je totiž tak trochu parodií na zombie filmy a zároveň ukázkou, jak se takový „low budget“ snímek asi tak točí, jelikož v příběhu několikrát potkáme herce, který má hrát zombie, ale je tak zlitej, že ho ani nemusí namaskovat a on se na přeživší vrhá s tím, že chce zachránit, ale vypadá, jako by je chtěl sežrat! Prostě pecka! Absolutně to zazdíval vtip, který provázel celý film a kino se otřásalo smíchem ne-li každou půl minutu. Pokud jste začínající filmař a potřebujete rady ohledně natáčení nebo se chcete jenom zasmát nad strašně stupidní, ale zároveň výborně promyšlenou komedií (nebo máte prostě rádi zombíky), tak by tohle nemělo chybět ve vašem seznamu shlédnutých pecek! Mohu jen a jen doporučit. /MFFKV2018/ ()

Disease

Jo, první půlhodina je fakt jen pro supertrpělivé jedince, ale přiznám se, že po dokoukání jsem si ji dal znovu :-) Ve finále mi to přišlo ještě vtipnější než tématicky podobné Welcome back Mr. MacDonald. ()

Oralfabet

Fakt chytře vymyšlená meta komediální hříčka, co mě nakonec překvapivě zahřála u srdíčka a připomněla mi pár nevydařených natáčecích pokusů, jichž jsem se sám zúčastnil - ať už byl proces i výsledek jakýkoli, vždy jsem byl nakonec rád, že jsme se s několika kamarády dali dohromady a zkusili něco vytvořit, a přijde mi, že to byla asi i hlavní myšlenka tohoto filmu. Trochu mě jen mrzí, že jsem dopředu víceméně věděl do čeho jdu, takže mě ta náhlá změna co přijde cca po 30 minutách vůbec nezaskočila. Jo a ta hudba byla hrozná. 7/10 ()

bobstock

Japonský ústřel z natáčení jedné tv live show o zombících. Z céčkového minimal slasheru se stane cáklá komedie za oponou filmového umu, která ukazuje dřinu, ale se srdcem v duchu. 55% ()

arcticsky

No jo. Všichni, kdo odešli od filmu po první béčkově krvavé třetině jsou oslové. Tímto zdravím všechny odpaďáky, jednoboďáky a ano - i dvouboďáky. Pak totiž následuje neuvěřitelná zábava, která v závěru ještě graduje. Scénárista i rejža v jedné osobě je machr! ()

Gastovski

Nedotčen zdejšími komentáři jsem se prvních 30 minut proklínal, jaké trapné a dementní hovno jsem to zase stáhnul. Ale díky tomu, že se vždy snažím vidět celý film (ať už se jedná o sebevětší blábol), jsem byl odměněn opravdu ultimátní zábavou, kde "příšerná" první půle dostala úplně nový rozměr a já až do konce propadal čím dál tím větším záchvatům smíchu. Vskutku velmi originální počin, který si pěkně pohraje s vaším očekáváním a dovede sakra překvapit! ()

Five By Five

Naozaj veľmi originálne a zábavné. Prvých asi 37 minút je zombie vyvražďovačka v jedinom zábere bez strihu. Potom príde cliffhanger... Najprv to bude trochu nudné, no opäť sa všetko pekne rozbehne - a hlavne tie nedostatky z prvej časti sa tu menia na vtipné situácie... ()

Raziel_cz

Nejbrilantnější feel-good film, jaký jsem kdy viděl, a Šin'ičiró Ueda je scenáristický génius. Nečtěte si obsahy, nekoukejte na trailery a nemluvte o tom s lidmi, kteří už to viděli. Prostě se na to podívejte. Jo, teď hned. ()

AngelG

Celých začátečních 30 minut si člověk říká "Booože, to je ale pí****!", ovšem potom nastane zvrat jako sviň a dokonce filmu jsem slintala nadšením. Jedná se o tak prostý ale naprosto geniální nápad, s úžasným závěrečným úsekem, kde všechno začne dávat smysl. Takže tleskám nad dalším nevšedním nápadem a určitě mohu jen doporučit! ()

Maximilianus

Waw, tak toto teda bol originál. Prvá polhodinka na jeden záber bola síce taká béčková, ale stále vrámci žánru netradičná. Potom prišlo prekvapenie a druhýkrát to už bolo o niečo zábavnejšie, menej B-čkové a zaujímavé zisťovať, čo treba na natočenie filmu. Trochu ma sklamali titulky, kedy som zistil, že nebolo všetko tak ako som myslel, ale stále je to veľmi originálny a nápaditý filmík, ktorý v podstate ani nemá kedy nudiť. 7,4/10. ()

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

26.04.2022

Přibližně za tři týdny startuje 75. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes a jeho přípravy se pomalu blíží do finální fáze. Před pár dny organizátoři festivalu zveřejnili část programu… (viac)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (viac)