Chvilky

• Česko Chvilky (viac)

Anežka je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou aj partnermi bol dobrý a pokojný, a to aj za tú cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam či sporom. Neuvedomuje si ale, že tento pomyselný pokoj je len pokojom pred búrkou, ktorá musí skôr či neskôr prísť. Film hovorí o základných situáciách, vzťahoch a emóciách, ktoré stretávajú každého z nás. Hovorí o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji, že človek dokáže svoje zranenia premeniť v silu. (ASFK)

cinemafil

Moje výhrady k autorským filmů se potvrzují. Ke vší úctě k režisérce - pokud nemá nažito, nemůže napsat silný scénář. Film ztrácí dech chvíli po začátku. Hluboká sonda do duše vysokoškolačky se nepovedla Film nemá vizi, myšlenku. Mozaika scén bez tmelící myšlenky. J. Boková je jediné plus filmu, roste každým filmem. Role v Herci potvrzují talent. Ale ani silná herecká osobnost slabotu scénáře nenahradí. Doufám , že další film - Slovo napraví B. Parkánové renomé. 2* ()

Saxos

Když vydržíte do konce dočkáte se pěkných panoramat. Co jiného nám tento československý projekt nabídne. Aničku, která bydlí sama na chalupě, moc nemluví, pláče, chrápe se ženáčem a jak potká dalšího, tak mu dá taky, šmidlá na housle, chodí k psychoušovi a máma taky, moc šťastná není. Dělá něco pro změnu, nedělá, pláče a nemluví. Mimochodem role pěkně zahraná Jenovéfou. Závěr: nedoporučuji. ()

hony23

Jeden z těch filmů, který po hodině a půl dokoukáte a nejste schopni říct, o čem to bylo. Hlavní hrdinka má komplikované vztahy s rodinou i s muži a přestože je na ní vidět, jak jí všichni serou, podvoluje se jejich přáním neschopna jít do jakéhokoliv konfliktu. Po filmařské stránce dobré, Jenovéfa Boková byla dokonce skvělá, ale absence nějakého zajímavého příběhu sráží film do průměru. ()

ElisR

Buď to chce náročnějšího diváka nebo nejsem v dostatečné depresi :D Film absolutně nemá děj s nějakou (i třeba blbou) pointou na konci. Sáhodlouhé scény o ničem (x krát pohled na kopec, na kterém by sice byla hezká sjezdovka, ale jinak dost nuda, 5 minut mlčení u psycholožky, jízda v kamionu...). A když už nevíte čím byste zaujali, svlékněte Bokovou (jinak mám v jiných filmech tuto herečku docela ráda) a možná ani to nepomůže. Prostě nudný film o nudných lidech, nudném životě jedné holky a nudném příběhu. Víc než jednu hvězdu dát nemůžu, protože jsem u filmu fakt trpěla. ()

heger odpad!

Neznesiteľne otravné Chvilky zo “života” ľudí, ktorí sú totálne bez života. To, že ide o tzv. “chcípácký film” ešte nemusí byť samo o sebe zlé. Problém však je, že je to extrémne zle nakrútené (a samozrejme ešte predtým rovnako zle napísané). Dopozerať tento film bolo pre mňa skutočne utrpením. ()

Dawe2

Tak tohle bych popsal jako brutální psycho drama bez konce. Ale to není otevřený konec jak je dnes zvykem, tady není ani náznak řešení, vlastně nevygraduje ani nic konkrétního, co by se řešit mělo. Prostě díváku, tady máš tunu problémů hlavní postavy a to je vše, ahoj :-D. Depku to vytvořílo fakt pěknou. Jenže to nemá ani moc děj, jen popis všedních nijak radostných dní, nikam nesměřující a depresi vytvářející. Boková neskutečná, tohle je její film a její výkon je za jedna. Bez ní si to nedovedu představit. To je fat paní herečka. Poslední dobou narážím na filmy, které zachraňují jen herci. Jinak hodně zajímavý zvuk a ještě víc snad kamera, ta mi místy až vadila. ()

Kozlowski8

Film, který mi nedal vůbec nic. Plácání od ničeho k ničemu, bez příběhu, bez atmosféry, bez hudby, s divnými dialogy... Ta jediná hvězdička je za Jenovéfu Bokovou, která předvedla, že je velice dobrá herečka, i když její snažení vyšlo bohužel trochu naprázdno. 20%. ()

Slepejsek

pokus o psychologickou sondu? Možná podle všech anoncí a recenzí. V reálu ta tvrzení, že jde o dívku, "která se snaží všem vyhovět" zas až tolik pravdivá není. Nebo aspoň film o něčem takovém nehovoří. Jednotlivé scény se téměř výhradně soustřeďují na rodinu a jsou natolik vytržené z kontextu, že se z nich jednoznačný závěr dělat nedá. Filmu zoufale chybí druhá strana mince. Pohled, který objektivizuje to, co je ve filmu vidět. V téhle podobě mi to přijde spíš jako bezradné chození v kruhu než jako nějaká výpověď. (Vrcholem bezradnosti je scéna u psycholožky, která nedokáže nic zjistit ani posunout - takový odborník je na dvě věci - a film taky). Podtrženo-sečteno: sledujete příběh antihrdinky, která neví, co s životem a se sebou samou, a se kterou se lze jen velmi těžko identifikovat, protože vlastně není schopna ukázat jakýkoli názor či vůli. ()

Menfis

Příjemně odvyprávěné “klasicky české” sociální drama, od kterého jsem nic moc nečekal, a tak jsem byl po odchodu z kina mile překvapen. Režisérka si určitě napravila reputaci po předchozím celovečeráku a Jenovéfa je prostě Jenovéfa. 70 % ()

Capri2016

Jenovéfa Boková je v úlohe Anežky výborná. Cítiť môžeme z každého pohľadu, z každej rýchlej a neosobnej odpovedi v akom nezávideniahodnom stave sa Anežka nachádza. Vnučka a babka sú dve hlavné hybné sily rodiny. Vnučka navštevuje starých rodičov a nahradzuje pritom úlohu svojej matky, ktorá je v depresii. Babku vtipne a ako vždy skvele stvárnila Jaroslava Pokorná. Ale problém je, že medzi babkou a vnučkou je dvojgeneračný rozdiel a preto aj keď si tieto dve ženy rozumejú, predsa len každá ako keby hovorí iným jazykom. Hlavne z tohoto vzťahu je vidieť ako tu chýba úloha strednej generácie matky- ktorá keďže je duševne chorá, tak sa od nej nič neočakáva. Páčil sa mi aj tradične dobrý Martin Finger v úlohe až príliš praktického otca. Anežka postráda city od matky, otca a tiež od partnerov, ktorí nestoja ani za "deravú grešli". A city od babky, ktoré dostáva sú ako keby z iného sveta. Náročná psychologická dráma, ktorá ukazuje život mladej ženy, ktorá sa obetovala pre rodinu, lebo je jej jediným spojivom. Ale daň za to v podobe samoty a osamelosti je až príliš vysoká. Pani režisérka a scenáristka Beata Parkanová - "Tleskám!" a teším sa na váš ďalší film. ()

uletov

Film ve kterém jsou všichni narušení...a Boková vede.Jedna hvězda za dřevorubce Fingera...zbytečný film.Ve fanklubu jsou asi taky 4 narušenci :) ()

PoprockCZ

Na jednu stranu mě film oslovil svým tématem a tím i příjemně překvapil. Ač jsem od něj moc neočekávala, zhlédla jsem jej celý na jeden zátah. Důležité je zmínit, že film nemá vyloženě vývoj, spíš jen vykresluje stav mladé Anežky a její zacyklení ve světě, kde jí každý říká, co by měla dělat a co by si měla myslet, ale nikoho upřímně nezajímá, co si myslí - neumí na otevřené otázky ani odpovídat. Na druhou stranu hlavní problémem celého filmu je jistá forma strojenosti. To, že všechny postavy Anežce pokládají uzavřené otázky, na které vytrvale odpovídá ano / ne, musí být každému po chvíli jasné, jenže u nich zůstáváme po celý film! Ano, některé myšlenky jsou trefně řečeny: "Já nechci žádnej zas*** talířek." - bere si talířek od matky, "Já nejsem zvyklá, aby se mě někdo na něco ptal.", "To nejsou vztahy, to jsou jen chemické procesy.", ale situace se opakují až moc často a hlavně z nich je cítit papír. Jsou do světa filmu příliš šroubované a to pak celkový dojem sráží. Navíc je to ten typ filmu, který vás po sledování akorát uvrhne do ponurých myšlenek beznaděje. Ještě dodám, že Jenovéfa se na svou postavu typem vyloženě hodí. ()

Hombre8

O tom, jak strukturovaná hloupost a hlavně neprogramovost dokáže programově přenést jinak perspektivní mladou ženu za hranici marnosti. Jenůvka se v roli buď našla a nebo má možná opravdu talent, který se prostě jen zatím neměl jak rozvinout a projevit. ()

Lovin

Film o holce co navštívila babičku, pak si zašukala s ženatým milencem, navštívila matku pak jí přijel táta pomoct se dřívím na chatu. Druhý den navštívili s babičkou dědu v nemocnici pak odjela na slovensko udělat rozhovor se zpěvákem s kterým si v noci nezávazně zapíchali. Pak jela domů a ráno si šla zaběhat... Takže doporučuji pokud se chcete unudit k smrti. A omlouvám se za spoilery 😂. Ps a nebojte ty kozy stejně neuvidíte.... ()

nevergiveup

Tak tohle vážně není nic pro mne. Po dlouhé době jsem narazil na movie, u kterého jsem měl veliký problém vydržet do konce. Do poslední chvíle jsem čekal, ze přijde nějaký ‘plot twist’, ale vzhledem k tomu, že film žádný ‘plot’ ani neměl, nedivím se, že nic takového nepřišlo. Pokud byla myšlenka v tom, že bych měl najít empatii a soucit pro hlavní hrdinku nebo se do ni snad vžít, tak to ani náhodou. To čím prochází, je něco tak standardního a jsou to problémy, se kterýma lidé potýkají poměrně často a běžně. A z vlastní zkušenosti u mě a u lidí kolem mne musím říct, že se s nimi potýkají daleko normálněji a logičtěji než ona. Zároveň 2-3 minutový záběry beze slova, kterých bylo v 90 min filmu snad 10, záběr jak močí (pointa?) apod. mě vážně ničily. Jediná hvězda za Bokovou, která se s tou rolí poprala celkem ok. 25% ()

Naby

A tak sel bezny zivot..... kde se ovsem nic nestalo. Chvilkama tam byly tak blby kecy, az jsem se musel smat. Ale jinak je to opravdu film o beznych strastech smrtelnika, takze budto se tam nekde poznate a nebo jako v mem pripade spis ne. ()

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (viac)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)