The Appearance

Do kláštera, který se ukrývá za vysokými hradbami oddělujícími město, přijíždí mladý inkvizitor s doprovodem. Má zde vyšetřit úmrtí jednoho z mnichů. Nesetkává se však se vřelým přijetím. Už od samého počátku mu dělá problémy opat kláštera. Stále si stojí za tím, že musí mladou ženu upálit za čarodějnictví. Inkvizitor se mu to snaží racionálně vysvětlit, ale mrtvých začíná přibývat. Jenže skutečné zlo se ukrývá a neřeklo ještě své poslední slovo! (Rodriguez)

tron

Mám rád Meno ruže a Hon na čarodejnice s Cageom/Perlmanom, takže som sa na tento film tešil. A treba povedať, že prvú polovicu to naozaj nie je zlé. Jasné, rozpočet nebol postačujúci, čiže na vizuálne obžertsvo Mena ruže zabudnite, to vám dobre radím. Ale prípad je pôsobivý, dvojica vyšetrovateľov fajn (najmä viac ako dvojmetrový Škót Kristian Nairn) a v radoch mníchov je plno výrazných týpkov, hoci treba dodať, že na ksichty z Mena ruže sa ani po 32. rokoch (!) žiadny z nich nechytá. V druhej polke sa to však celé zvrtne, zvrhne a pokazí, prestáva to byť zaujímavé a vôbec. Rozuzlenie už ma vôbec nezaujímalo. ()

Hoyt

Dlouhých 8 let jsem čekal (nebo špatně hledal, kdyby někdo věděl ať mi klidně napíše) až vznikne nějaký film, který by se aspoň malilinko podobal Smithovi výborné Černé smrti a dočkal jsem se. Tak kvalitní jako již zmiňovaná Černá smrt není snad po žádné stránce ale jelikož podobnou tématiku miluju a navíc ještě k tomu když je doplněna hororovými prvky, tudíž jsem si to užil. Herecké obsazení sympatické (mladý inkvizitor bude nejspíš na většinu působit nevěrohodně), prostory a řemeslnost také. Kladem jsou také velmi podařené hororové scény ke konci filmu v úzkých, temných chodbách kláštera. Záporem je slabší scénář, z toho plyne pomalejší děj a příliš nevyužitý dobový exteriér celého opatství. ()

Marze

Inkvizitor Mateho (Jake Stormoen, "The Outpost") a jeho kamarád (Kristian Nairn, "Game of Thrones") jsou pozvaní do kláštera vyšetřit sérii záhadných vražd. Když tento nudný bezkrevný, nemastný, neslaný film přijmeme jako nesmysl, stane se příjemným a bude to velká hloupá zábava. Děj plyne pomalu a nevzrušivě. Je zde málo postav zajímavých nebo aspoň sympatických. Spotřební podívaná pro jednorázové použití. ()

Morholt

Mladý inkvizitor přijíždí do odlehlého kláštera vyšetřit úmrtí jednoho z mnichů, které má souviset s údajným čarodějnictvím. Záhy však zjistí, že bosorka není jediným problémem. Částečně inspirováno Jménem růže, ale to nebylo na škodu. Dobovou atmosféru Knight vytřihl celkem solidně, prostředí temných klášterních chodeb a kobek dokázalo připravit pár napínavých chvilek a hodně mě bavila Baylee Self jako čarodějka. Neseděl mi jen samotný závěr a také to mohlo být celkově trochu kratší, ale to pro mě zase nebyly nijak zásadní vady. Líbilo. 75% ()

darkrobyk

Někde mezi filmy Jméno růže, Hon na čarodějnice a Černá smrt. Spíše televizní vizuál je nakonec nejlepší v labyrintu chodeb, které osvětlují jen pochodně nebo svíce mnichů. Pátrání po vrahovi tajemných vražd je dlouho neúspěšné. Zatímco opat a mniši tvrdí, že za vším je čarodějnice uvězněná v podzemním vězení, povolaný mladý inkvizitor je přesvědčen, že vraždy páchá člověk využívající pověry a tmářství. Měl jsem pocit, že ve středověku měli inkvizitoři lepší postavení, než jak je tomu zde, ale na druhou stranu opat se zdál býti skutečně silným a nebezpečným. Každopádně milovníci čarodějnictví a černé magie se dočkají. Škoda, že Stormoen je spíše nesympatický a občas se chová hloupě, čímž mi byl jeho osud poněkud volnější. Jeho osvícenecký pohled na věc by byl v oněch dobách rovněž něčím nemyslitelným. Ale jde o fantazii, tak budiž. Filmu by prospěla kratší stopáž. ()