Eastwood stvárňuje Earla Stona, osamelého 80-ročného muža na mizine s krachujúcim biznisom, ktorý dostane ponuku robiť obyčajného šoféra. Znie to jednoducho, no Earl nevedomky podpísal zmluvu na drogového kuriéra pre mexický kartel. Darí sa mu a dokonca tak dobre, že náklad sa mu prudko zväčšuje, až mu pridelia dozor. Nie je jediným, kto na Earla dohliada. Záhadný nový drogový pašerák sa dostal do hľadáčika húževnatého agenta úradu pre kontrolu obchodu s drogami, Colina Batesa. Hoci problémy s peniazmi pominú, hriechy minulosti začnú Earla dobiehať a nie je isté, či stihne napraviť svoje chyby, kým ho zákon či kartelové gorily dostanú. (Continental film)

raininface

Jediný, co mě ve filmu fakt zaujalo, byla ta vysoká tančící černoška ve žlutých plavkách. A Clinta zřejmě taky, když jí stařeckým pařátem šmátral po zadku. ()

Unlikelyhero

Na Clinta se rád dívám, je starej a na nic si nehraje, na plátně se šourá, do auta a z něj leze jako starej chlap, nic extra film, ale je tam Clint ()

viax

Sotva leze, ale pálí mu to jako málokomu. A že neumí textovky? No a co? Pořekadlo, že starého psa novým kouskům nenaučíš, prostě neplatí. Naopak se tady krásně ukázalo, že staré kousky se také hodí, viz třeba pohlazení psa po čumáku anebo pár plechovek s karamelovým popkornem. Mimo jiné mě zaujala scénka s Mexičanem na dálnici "nejnebezpečnějších pět minut mého života". ()

vinson003

Historie jednoho malého člověka, který se dostal k velkým penězům. Velký veterán, který nemá nikdy dost. Já bych u té cesty pět zastavil, zamyslel se, že mám na tři takové domy jak kupoval. Tedy dřevěné haciendy někde v Jižním Mexiku a prostě bych si užíval. Určitě dostal pár set tisíc. Měl ještě veteránský důchod. Chyběl mu asi ten adrenalin. Samota, trocha deprese, pocit malosti a nemislosti u dcery a rodiny, to vše bylo podhoubím lačnosti a hamižnosti. Až na dva či tři humorné výstřelky byl film trochu malátný a ve srovnání s tím filmem o korejcích byl tedy o hodně horší. Takže slušné tři. ()

KcarlosK

Možná trochu nadsazuju, ale já Clinta prostě miluju. Už desítky let si točí stále stejné filmy stejným stylem a já mu to pořád žeru. Tohle umí jen on a Woody. Kvůli takovým kouskům koukám na filmy. Čistá radost z filmařiny. ()

mik74

Je neuvěřitelné, že si Eastwood v 89 letech znovu troufl na tak dominantní roli, a že ji, jak je jeho dobrým zvykem, znovu ustál. Jeho bezelstný, a přitom neústupný stařik, je lehce uvěřitelný a film stejně pravidelně, jako »Papa« brázdí dálnici, peláší bez větších odboček ke svému rozuzlení. Přesto jsem čekal, minimálně v jeho postavě Earla ve střetu s mužem zákona v podání poslední roky opěvovaného Bradleyho Coopera, víc. Víc emocí, větší hloubku i emoce. A ty mi snad v tom jinak příjemném svezení okořeněném stále většími a většími náklady drog chyběly nejvíc. Kdyby aspoň ti gangsteři byli fakt děsiví... Jednou zkouknout, určitě. Nesmrtelný C. E. si to zaslouží. Víckrát? Nevidím důvod. ()

Marrakech86

Krásná podívaná, Eastwood může hrát kdykoliv, cokoliv a v každém věku. Jediná věc, která mě mrzela je ten konec, ale co se dá dělat :) ()

Filooos

Tři a půl. Thriller to fakt není, drama možná. Víckrát si tenhle film asi nepustíte, což neznamená, že by nestál za zhlédnutí. ()

floppy4

Malo to extrémne spomalený spád, réžia bola doslova taká 90-ročná. Malo to aj hlbšiu myšlienku, akurát že od Eastwooda ako režiséra pre mňa málo autentická, tento scenár mu podľa mňa absolútne ako režisérovi nesadol. Nuž a táto myšlienka bola síce pekná, ale ten Earlov pokrčený a zamračený xicht tažko zo seba vydal nejakú emóciu a tak to bolo aj s celým filmom. ()

Pepa.Pepina

Tak nevím. Dle hodnocení filmu jsem na něho koukl a musím říct, že za mě slabé 3 hvězdy. Děj je pomalý, rady Dědka to je jeden velký omyl. Celé mi to přijde takové naivně blbé. ()

Majestic

Další z parádních filmů Clinta Eastwooda. Tenhle pán poněkolikáté ukazuje, že mu sedne jak filmy režírovat, tak i v nich hrát. Tomu se říká opravdu plodný penzista. Jen tak dál Clinte.😉 👍 ()

Skeeveq

Clint Eastwood. Jeho poslední snímky jasně hovoří o hluboké introspekci a “Pašerák” jde ještě o něco dál. Z života starého Earla Stonea důchodce, který nejraději ze všeho pěstuje své květiny, se shodou okolností stane převozník pro mexický drogový kartel. Najednou se začíná vice věnovat rodině, na kterou celý život neměl čas. Začíná splácet dluhy… A po jeho stopách se mu snaží jít vynikající Bradley Cooper jako agent DEA Colin Bates. Film vznikal rekordních 6 měsíců od začátku natáčení až po uvedení do kin v prosinci roku 2018. Přesto se jedná o dvouhodinový snímek, který svým klidem, vyzrálostí i vhodně načasovanou akcí doplňuje sbírku posledních, jak scénaristických tak herních, počinů Clinta Eastwooda. Pašerák, ač končí zatčením Earla Stonea, chvíli po pohřbu jeho ženy, má překvapující a až pozitivní závěr. Earl Stone se sám ke všemu před soudem přiznává. Jeho Rodina, která ho celý život měla za šupáka, který je nechal na holičkách, se s ním dojemně usmíří a slibuje, že ho bude navštěvovat. A Earl se může za ostnatým drátem vklidu věnovat své největší vášni. Pěstování květin. ()