Six Figures Getting Sick

Krátkometrážny / Animovaný / Experimentálny
USA, 1966, 4 min

Réžia:

David Lynch

Šesť postavičiek dostáva závrať... Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov. (POMO)

Eddie003

Skvělé navození deprese za pomoci hluku a konání potřeby v názvu zmíňěných "hrdinů" - to zní vážně divně, ale ono to také divné je! Každopádně nevím, co to dělá tady na csfd, jelikož je to pouze takový flipper, pohyblivá skulptura, kterou David vytvořil za dob studií pro soutěž experimentálních obrazů na Philadelphiiské Akademii. Jedná se čistě o věc malířství. Sám k tomu řekl: "Chtěl jsem vidět, jak se pohybuje malba." (Pro pochybovače: jedná se o ověřenou informaci, pocházející z knihy David Lynch: Temné stránky duše.) ()

AARONN

Normálně bych dal odpad..avšak u Lynche je třeba se dívat na věc z jiného úhlu a musím říct..kur***ky dobře zvládnutá deprese!! ()

kubilov

Ač hledám jakkoliv chci a jakkoliv dlouho, nic jiného, než jen to, co na první pohled, nevidím. Začátky Davida Lynche byly velice... experimentální. ()

T.S.Garp

Totální ujetina a útok na mozkové závity umocněný sirénou. Shlédl jsem to několikrát, abych si všiml co nejvíce detailů, ale málem mi z toho hráblo, takže opatrně. ()

Sintiroma

Člověk neví jestli u těchto snímků má dát plný počet hodnocení nebo nic.Lynch je podivín to je jasné a zde to jen dokazuje,ale tohle dílo je spíš na rozbolení hlavy než na pěknou "koukačku".Stereotyp nemám rád. ()

Grimaldi odpad!

Asi nemám umělecké cítění nebo jsem snad jen prostý filmový konzument, ale umění, nějakou uměleckou hodnotu zde přes veškerou snahu vůbec nespatřuji. Čtyři minuty se neustále opakující jedna scéna zvracejících postav, to má v sobě nějakou hloubku? Pro mě rozhodně špatný začátek s tvorbou Davida Lynche. Hodně moc teď doufám, že to příště bude lepší. ()

2sistem

Lynch je mistr depresí. Pro někoho ujetej magor, pro jiného génius. Mě jeho režisérská práce zaujala, je to prostě něco jiného, než vídáváme všude kolem. Při pohledu na video, člověka napadají jen negativní myšlenky. A komu se to líbí, musí být aspoň trochu úchylnej :-) ()

Helllboy

První Lynchův počin. Syrový a depresivní. Jak název vypovídá, v krátké animaci pozorujeme nepříjemné symptomy blíže nespecifikované nemoci šesti figurín. To vše za doprovodu sirény. Cítíte-li se zdraví, určitě si to pusťte, na chvíli vás zaplaví krajně nepříjemný pocit, který se za zvuku sirény rozestoupí do celého těla. Ve své podstatě je geniální. ()