Babička

Réžia:

Scenár:

Kamera:

David Lynch

Mladý chlapec, týraný vlastním otcem a matkou, jednoho dne zasadí zvláštní semena, ze kterých vyroste jeho babička. U níž posléze začne hledat lásku a útěchu, kterou nenachází u svých rodičů. (Pedestrian)

Jonda

Od začátku do konce jsem se nemohl zbavit toho pocitu nejistoty a mrazení v zátylku! Týraný chlapec si „vypěstuje“ babičku. Tak jednoduchý scénář a co se sním stane když je pod taktovkou Davida Lynche….. Ten chlapík mě nepřestane překvapovat! ()

Ricky_CZ

Záležitost, na kterou musí být člověk dostatečně duševně připraven (ostatně jako vždy u Lynche)...Masakrální šílenost, kterou budu muset ještě několikrát shlédnout, abych se jí dostal do hloubi.. ()

kritiklon

Tak tomuhle já říkám opravdu PSYCHO! Mrazivý flashback! Ale i geniální trip! Ať mi nikdo neříká že tohle dělal někdo střízlivý. To je moc i na nějakýho maníka co vyhulí igelitku trávy za den. Tady snad Lynch musel sežrat celej kotlík "houbovýho guláše"! No to opravdu nevím, ale vím že když to shlédnete až do konce, nepochybně si tak minimálně každý druhý bude připadat. Tento film se noří do nejzašší hloubi lidské duše, kde ji provokuje, drásá a mučí! Nemohu říci že se mi toto dílo líbí ale nemohu říci že se mi ani nelíbí! David Lynch je prostě "jiný" stejně jako jeho tvorba! Je to prostě výlet kamsi do lidského nitra a podvědomí který občas sahá až za hranice lidského rozumu a chápání. Oplzlé, kontroverzní, bolestivé, šílené a až ďábelské ale i svým způsobem "geniální"(bohužel!). Můžu jen říct že po shlédnutí tohoto "díla" již nikdy nebudete na svět hledět tak jako dřív! ()

Sosak

Lynchův krátký, jaksi experimentální a jeden z prvních filmů. Bylo to takový dost...nafetlý - znám spoustu lepších filmů s obdobnou tematikou (Kybernetická babička od Trnky). A sám Lynch má taky spoustu lepších, třeba i stejně ujetých (Rabbits), takže žádný vysoký hodnocení nebude. Ale už jenom pro takovej ten prvotní náznak atmosféry jeho filmů ty tři hvězdičky dávám. ()

Smerfetka88

Oceňuji nápad zasadit si a nechat vyrůst babičku. Jinak ale neumím najít v Lynchovi tu hloubku a genialitu, se kterou tu všichni operují. Ne každý autor je pro každého a já se v Lynchovi prostě nenašla. ()