Doom Patrol

Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2019–2023), 38 h 33 min (Minutáž: 38–60 min)

Tvorcovia:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Bruno Bichir, Dwain Murphy (viac)

V seriálu Doom Patrol se představují jedni z nejoblíbenějších superhrdinů ze světa DC - Robotman, Negative Man, Elasti-Woman a Crazy Jane, v jejichž čele stojí současný šílený vědec Niles Caulder alias Šéf. Všichni členové Doom Patrol utrpěli strašlivou nehodu, z níž vyvázli obdaření nadlidskými schopnostmi, ale také zjizvení a znetvoření. Traumatizovaní a utiskovaní členové týmu objeví díky Šéfovi své jedinečné poslání a spojí síly ve snaze prozkoumat ty nejpodivnější jevy, jaké existují. Zatímco vyšetřují Šéfovo záhadné zmizení, ocitnou se tito zdráhaví hrdinové tam, kde by je ani ve snu nenapadlo – do akce je totiž povolá samotný Cyborg, který je vyšle na misi, jež se neodmítá. Zčásti podpůrná skupina a zčásti tým superhrdinů, tito šílenci se superschopnostmi bojují za svět, který s nimi nechce mít nic společného. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Sharpooter k tomuto seriálu (9)

Season 1 (2019) (S01)

První série nám představuje šílený příběh, který i když se mi moc nelíbil, tak musím uznat, že je originální a scénáristi a režiséři vytvořily něco neskutečného. Musím ale podotknout, že polovina dílů stála za starou bačkoru a řešily se v nich hlavně emocionálně nevyrovnané hlavní postavy. Například díly s Larrym se mi vůbec nelíbili a kdybych se na sérii díval znovu tak bych díly s ním přeskakoval. Bylo by lepší, kdyby místo těchto dílů přidaly díly, kde se příběh opravdu někde posouvá a není zaseknutý v minulosti, protože takhle to je, že máme první, druhý díl a následně je pokračování hlavního příběhu až na konci. Každý díl série se vám na konci snaží navodit atmosféru k tomu abyste si pustily další díl, ale většinou to nezabírá, protože některé díly jsou opravdu jen a pouze průměrné a možná i podprůměrné. V celé této sérii jsem se cítil jak na horské dráze, kdy jeden díl byl perfektní a následně dva díly nic moc. První série je lepší průměr. 6/10 ()

Puppet Patrol (2019) (S01E03)

Tato epizoda je zatím asi nejlepší, tedy jen v případě, že už jste si zvykly na tento poněkud braindead seriál xD. V tomto díle byl jak humor, tak konečně posunutý příběh, ale ta bojová scéna.... tak ta byla hrozná a co se týče protahování na 53 minut tak to taky celkem šílenost. Byly zde scény, které zde být nemusely. Co se příběhu týče, tak je extrémně nezaujímavý, ale díky tomu i nepředvídatelný. Zkrátka nikdy nevíte, co se stane, jelikož v tomhle seriálu se může stát cokoliv. ()

Paw Patrol (2019) (S01E05)

Poslední dva díly byly zatím nejlepší, seriál se pomalu ale jistě zlepšuje, teď jen doufám, že se to ještě nějak nepodělá. Měly vcelku zajímavý příběh a co je nejdůležitější, tak postavy už konečně neřešily hlouposti (tedy alespoň většinou). Bylo zde pár nesmyslných věcí, které mě celkem štvaly, ale tak pokud jste došli až sem, tak jste si už pravděpodobně na nesmysly v tomto seriálu zvykly, nebo si začínáte zvykat. Líbilo se mi pár nových postav a vývoj těch starých. ()

Flex Patrol (2019) (S01E13)

Začíná se to rozjíždět, škoda jen, že až na posledních pár dílů. Přijde mi, že až do teď to režiséři a scénáristi zbytečně prodlužovaly. Jen doufám, že to nepokazí, ostatně jako zatím vždy. ()

Season 2 (2020) (S02)

Seriál pokračuje svou crazy cestou šíleného příběhu a šílených postav. Příběh oproti první řadě NEMÁ hlavního záporáka a tím pádem je celý seriál v podstatě jen o jednotlivých příbězích postav, jejichž příběh se neprolíná (kromě asi tří dílů) skoro vůbec. Každá postava si řeší to svoje, a aby se neřeklo, že to už není týmový seriál, tak občas do soukromých věcí jedné postavy dají jinou, která tam ale jen stojí a nic nedělá, prostě jen aby ty postavy zabavily a my byly zticha. Měl jsem pocit, že sleduji sólový seriál, u kterého mě hrozně štvalo, že když mě začal příběh jednoho zajímat přeskočilo se na jiného, atd. Herecké výkony vcelku fajn, avšak to se dá čekat, když je jedna první třetina lidí namaskovaná, takže nevidíte jejich obličej a druhá třetina postav mají masky, takže jim do obličeje opět nevidíte. Kostýmy stáli za ********* a já měl pocit, že se dívám na film z padesátých let. Některá prostředí, jako například vesmír byly udělány strašně, zkrátka šlo vidět co je z papíru a co zas z plastu... Trochu mi tam chyběl pan Nikdo jako vypravěč, kterého druhá řada nemá a je to hrozný nezvyk. Druhá série to neprodlužovala tak moc jako ta první a je o něco lepší, avšak kdyby tam byl nějaký ten hlavní záporák, nebo společný příběh bylo by to lepší. 7/10 ()

Fun Size Patrol (2020) (S02E01)

První díl druhé série začíná dobře, opět se spoustou crazy momentů. Nápad, kdy jsou hlavní postavy malý jako brouci je skvělý a má hodně možností. Avšak většina možností byla zahozena a potenciál nebyl úplně naplněn. I přesto byl tento díl jeden z nejlepších a navodil atmosféru na puštění pokračování. /Spoiler/ Velmi se mi líbilo, jak využily Cliffovo městečko na stole, které bylo skvělé a velmi zajímavé. /Konec spoileru/ Po zhlédnutí první série jsem si myslel, že se na druhou vykašlu, ale díky tomu, jak dopadl tento první díl další série jsem si to rozmyslel. ()

Sex Patrol (2020) (S02E04)

Tak tohle byl zatím nejvíc crazy díl vůbec, měla jednu chybu. V tomto díle byl hlavní záporák sex démon, ale více jak polovina dílu se zaměřovala na Dorothy a nevím jak ostatní, ale mě už ty její scény nebaví, hlavně když si krade polovinu dílu v každém díle. /spoiler/ Taky mi trochu vadí, že jí je přes sto let a všichni se k ní chovají jako k dítěti. /konec spoileru/ Líbil se mi vývoj Jane, která bojuje s ostatními osobnostmi o roli hlavní osobnosti. ()

Space Patrol (2020) (S02E06)

Tak tohle byla hrůza. Proč tam do toho cpou vesmír. Kostýmy jak z filmů z 50 let, vesmírná loď z plastu a hliníku, a nakonec vesmír který je z papíru... Nové postavy nezajímavé a pro příběh nepotřebné. Niles Colder se začíná chovat nevypočitatelně, jako kdyby tvůrci chtěli udělat nějaký bum a tak mu dají nějaký random příběh. Jako ano ono to z části funguje, po zhlédnutí tohohle dílu jsem se pustil hned do dalšího, ale i tak byl celý tento díl pain. Zdá se mi, že už neví kudy kam, a tak improvizují. ()

Season 3 (2021) (S03)

Tak tohle byla katastrofa. Postavy si za předchozí dvě série neprošli žádnou proměnou, prostě to jsou pořád ti ubrečení lidé, kterým je jednou všechno kolem nich. Nechápu, že režiséři nepochopili, že dějovou linku Leryho nechceme vidět! Prostě ty scény s ním jsou tak strašně trapné, nepochopitelné a často i nechutné. Co se příběhu týče, tak jsem se těšil jak uzavřou příběh druhé řady, no samozřejmě to uzavřeli v prvních pěti minutách, kdy to skončilo pokecem… Hlavní záporáci ani nejsou záporáci, je to prostě druhá banda kreté** Prostě jako vždy hlavní záporáci jsou hlavní hrdinové a já se celou sérii modlil ať někoho zabijí. Nic horšího jsem snad v životě neviděl, to bych se raději podíval na všechny díly Like House. 1/10 ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (viac)

Brendan Fraser záporákem v Batgirl

Brendan Fraser záporákem v Batgirl

26.10.2021

Tomu se říká návrat. Filmová kariéra herce Brendana Frasera (Mumie, Král džungle) vypadala poslední dekádu a půl v zásadě dost mrtvá, za poslední roky se ovšem vytáhl zábavnou rolí v seriálu Doom… (viac)

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)