Doom Patrol - Season 1

(séria)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2019, 12 h 51 min (Minutáž: 44–58 min)

Tvorcovia:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Julie McNiven, Julian Richings (viac)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Mysleli jste si, že mě můžete zničit? Apokalypsa je mým spojencem. Jaderná radiace je pro mě jako poplácání po zádech. Nemůžu zemřít, to já jsem smrt!" Mlácení nácků, chlapík co pojídání vousy, orgáč na veřejnosti, ocucavající se bukvice, masožravé zadky, zlá mýš, vypravěč jako záporák atd. Střídá se tu jeden větší nesmysl, než druhý. Když už si myslíte, že větší blbost už tam dát nemohli, objeví se další a ještě větší. Do toho tým podivných hrdinů, v jejíž čele stojí oživlá mumie ( Larry Trainor ), Robot s mozkem oteklého Brandona Frasera či sprostá holka, která skrývá 64 různých osobností. "Vyliš mi prdel, zm*de!" Nejbizarnější věc od DC, co jsem zatím viděl. - 30%. ()

ScarPoul

Doom patrol začína ako šialená jazda plná wtf momentov. Potom sa pomaličky ale isto presunie do roviny emočnej s dôrazom na charakteri, ktoré vďaka svojim silným originom pôsobia zaujímavo a fungujú na úrovni emocionálnej väzby medzi divákom a seriálom. Herci sú skvelý a niektoré diely doslova prekypujú nápadmi, vtipmi a akýmsi nadhľadom, ktorý automaticky dáva Doom Patrol do kategórie iných, zábavnejších seriálov. Bohužiaľ tu máme aj diely, ktoré sú trocha vatové. A finále ako také ma značne sklamalo, hoci som sa na neho vďaka niektorým dielom tešil najviac. Každopádne sa rád k patrole vrátim. Je to niečo čo sa mi pozerá dobre aj napriek sem tam slabšiemu dielu. Cyborg je tu strašne nesympatický. 1. séria - 80%. ()

Sharpooter

První série nám představuje šílený příběh, který i když se mi moc nelíbil, tak musím uznat, že je originální a scénáristi a režiséři vytvořily něco neskutečného. Musím ale podotknout, že polovina dílů stála za starou bačkoru a řešily se v nich hlavně emocionálně nevyrovnané hlavní postavy. Například díly s Larrym se mi vůbec nelíbili a kdybych se na sérii díval znovu tak bych díly s ním přeskakoval. Bylo by lepší, kdyby místo těchto dílů přidaly díly, kde se příběh opravdu někde posouvá a není zaseknutý v minulosti, protože takhle to je, že máme první, druhý díl a následně je pokračování hlavního příběhu až na konci. Každý díl série se vám na konci snaží navodit atmosféru k tomu abyste si pustily další díl, ale většinou to nezabírá, protože některé díly jsou opravdu jen a pouze průměrné a možná i podprůměrné. V celé této sérii jsem se cítil jak na horské dráze, kdy jeden díl byl perfektní a následně dva díly nic moc. První série je lepší průměr. 6/10 ()

CheeseFigure

Titans som odignoroval a chystal som sa aj Doom Patrol, ale počul som pozitívne reakcie na prvé dve epizódy a tak som si povedal, že tomu dám šancu. Och, a ako dobre som urobil, tento seriál je geniálny! Dráma a emócie sa striedajú s humorom a tak bizarnými situáciami, že pri nich čumíte na obrazovku s veľkým WTF na perách. A toto striedanie sa často deje behom jednej epizódy. Postavy sú taktiež geniálne. Máme tu ústredný tým, ktorý tvoria zlomené duše. Každá z postáv má za sebou nejakú tragédiu, s ktorou sa vyrovnáva väčšinu série, len aby bolo toto riešenie ich vlastných démonov prerušené nejakou divnou vložkou (nechcem prezrádzať, to že o tých podivnostiach neviete len umocní ten pocit, ktorý pocítite, keď sa zjavia na obrazovke). O každej postave by sa tu dala napísať slohovka, to ale nechcem, preto prejdem na druhú stranu barikády. Áno, ide skôr, ako o superhrdinský seriál, o drámu, ale i tak superhrdinskú, a preto je potreba záporáka. Tých je tu viacej. Máme tu pár v malých rolách (malých, ale skvelo zvládnutých) a potom sú tu tí hlavný. Tajomná organizácia, ktorá nemá rada nič nezvyčajné (čo je skoro celý svet Doom Patrolu). Sú fajn, ale potom je tu ten hlavný protivník. Alan Tudyk alias Eric Mordern alias Mr. Nobody. A to je záporák s veľkým Z. Je krutý, sadistický (ako každý správne zlý záporák) ale i nesmierne vtipný (búra štvrtú stenu takým spôsobom, že Deadpool by sa mohol učiť). Fakt, Alan Tudyk stvárnil neskutočného záporáka, ktorý je skvelou čerešničkou na výbornej seriálovej torte, akou Doom Patrol je. Jaj, mohol by som tu vypisovať ďalšie a ďalšie nadšenie, i keď ale musím uznať, že niektoré epizódy sa vliekli a pôsobili výplnkovo (ako sám Mr. Nobody poznamenal). Ale to nevadí, lebo aj v tej výplni sa našlo pár skvelých momentov. Radšej tu už svoje nadšenie utnem a naposledy dodám, že je to výborné seriálové dielko. ()

NinadeL

Ano, cyborg je skutečně ta poslední DC postava, kterou bych následovala do jakékoli média. Ale příhody robotického Brendana Frasera a jeho kamarádů z nápadů odvozených z nočních můr mají něco do sebe. Různé podivné experimenty vedené zlým nacistou připomínají Hellboye, problémy Rity Farr alias Elasti-Woman jsou zas něčím, co je velmi zábavné. Takže, když už je vám všechno jedno a golden age máte za sebou, Doom Patrol je tu pro vás. Herecky jsem hodně spokojená s Mattem Bomerem, veteránem z Glee, The Last Tycoon a pozdějších sérií American Horror Story. Co je vysloveně pozitivní, je zkrácení plánované 2. řady o pět dílů, protože přesně o tolik by potřebovala pokrátit i tato první, aby byla skutečně dobrá. ()

• Cyborg (Victor Stone) nebol v komiksoch nikdy spätý s Doom Patrol. (nirvana91)
  • Originálny tím Doom Patrol tvorí Chief (Niles Caulder), Robotman (Cliff Steele), Elasti-Girl (Rita Farr) a Negative Man (Larry Trainor).Tím Doom Patrol v seriáli je teda zložený z postáv z rôznych časových línií, napr. Crazy Jane a Elasti-Girl neboli nikdy v jednom čase súčasťou Doom Patrol, ako je tomu v seriáli. (nirvana91)
  • Natáčení započalo 30. srpna 2018 v Olde Town Conyers ve státě Georgia, pokračovalo v Gruzii po dobu jednoho měsíce a probíhalo ve městě Lawrenceville, využito bylo i sídla Briarcliff v Atlantě. Výroba skončila 10. dubna 2019. (fiLLthe3DD)