Mandalorián a jeho spojenci sa pokúsia o nebezpečnú záchrannú misiu. (Disney+)

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Jednoznačně dosavadní nejlepší díl seriálu vůbec. Epizoda Rescue přináší zpět to nejlepší ze Star Wars, což jsme málem všichni po tragickém Vzestupu Skywallkera zapomněli. Sláva Favreau a Reedovi, kteří se probudili a začali se seriálem něco dělat. Spojují načrtnuté příběhové linky, Mandoš dokončuje svůj úkol a konečně dojde na konfrontaci se záporákem, který předchozím epizodám zoufale chyběl. Sice mohl být souboj s Temným mečem epičtější, stejně tak jako s Dark Troopers (kteří se pohybují tak pomalu, že jsou pro smích), ale i tak je to fajn akční podívaná. Nejvíc otázek směřuje k závěru - SPOILER - Přítomnost Luka byla poměrně jasná (který jiný slavný Jedi byl tehdy naživu?), a tak jsem jen čekal, kdo se oběví pod kapucí. Trochu smutné, že ani po 4 letech od Rogue One neumí ILM omlazování, aby herci nevypadali jako z plastu. Lukovu přítomnost beru jen jako povinné pomrknutí pro fandy a dojemné loučení s Baby Grogu pod fantastickou Goranssonovou hudbou. Až jsem se cítil, jakobych sledoval celovečerák. No a potitulková scéna s Boba Fetem je spíš jen povinný teaser pro další minisérii než důležité odhalení. 90%. ()

papuchalk

Tak tohle mě dost překvapilo a nečekaně rozsekalo. Jeden díl lehce pitomoučké série dokázal totálně přebít, ztrapnit a zadupat do země nekompatibilní tři nové celovečerní epizody. Jak tam ten jeden jedi rozseká padesát dark trooperů, jako by to byli hadrový panáci, přitom z předchozího průběhu víme, že jsou to nepřemožitelné stroje. Netušil jsem kdo to tam takhle nakráčel se zeleným mečem, a pak po tom odhalení tváře jak se mi rozsvítilo, nojo vždyť to by mohl dokázat jen jediný jedi. Ten nejslavnější. Fakt krása podívám se určitě víckrát. ()

jjjerry

vau, emoční maximum. Tohle jsem opravdu nečekal. Skoro dokonalý závěr. Cítil jsem tam starou dobrou trilogii a zároveň i nádech "první epizodoy- Skrýté hrozby". Mělo to všechno a ještě něco navíc. Snad nebude třetí serie mít stejně nudný a nelogický začátek a začne tam kde tento díl skončil. PS: vyčktejte na konec titulků ;-) ()

KukulienkaHO

Po finále mám zvláštny pocit. Čakal som čosi iného. Samozrejme epizóda parádna, aj keď rozhodne nie najlepšia. Dúfal som v Ahsoku, no nečakane sa objavil Luke (k jeho vzhľadu sa fakt vyjadrovať nechcem). A skutočne to bol silný moment. Ale pravdepodobne sme sa rozlúčili s Groguom, aspoň čo sa seriálovej tvorby týka. Keby si ho vezme Ahsoka (a teraz sa budem opakovať asi už po miliónty raz), bola by pripravená fantastická pôdička pre jej seriál. No musím povedať, že tretia séria Manda je po tomto pre mňa veľkou záhadou. P.S.: Historicky prvá potitulková scéna v Star Wars bola podarená, avšak čakal som nejaký cliffhanger na pokračovanie, ktorý tu v podstate aj je, len na niečo iné. Nenechajte sa zmiasť názvom, malo by totiž ísť o seriál. Na Bobu sa veľmi teším! ()

KolarikKing

Tady nejde jinak než plný počet. Akční záchrana dítěte, poté husina(JEHO jsem opravdu nečekal), a nakonec emocionální nálož. Opravdu souhlasím s většinou, že tenhle seriál překonává celou poslední filmovou trilogii. ()

SmajdalfCZ1

A sakra !!! To finále !! ... Oči mi slzí ještě teď ... Tak tohle bylo opravdu jedno z nejepičtějších finále série co jsem kdy viděl. Já asi ani nebudu popisovat jak to působilo ... tohle musí každý vidět sám ... A doporučuji dokoukat na potitulkovou scénu :) ... ()

swenyx

Okay tak čekal jsem všechno, ale že potkáme Luka Skywalkera jsem teda fakt nečekal :D Finále se vším všudy, jen asi od temných droidů jsem čekal více, bohužel Luke se s nimi moc nepáral :D ()

GejmronCZ

Oukej, tak tohle byl asi nejlepší díl celýho seriálu prozatím. A ten konec? No tak tam jsem dostal husinu, co mám doteď. Pro fandy SW, co viděli všechny filmy je to ultimátní konec a ani tam nikdo nemusel nic říct a vy jste přesně věděli o koho jde, protože to k té postavě prostě sedí. A ještě to menší cameo jistého droida? No to je luxusní. A abych nezapoměl, tak na konci pěkně stříkaj emoce, nádhera. ()

Dennefil

Tohle by si zasloužilo tak 100 hvězd z 5, (SPOJLER) jak se objevil na scéně x-wing, tak jsem začal téct blahem a to blaho furt rostlo a rostlo až z toho byl takovej moviegasm kterej jsem nezažil buď nikdy nebo hodně dlouho. ()

UncleMorty

Když feministky a lgbt+++ trash ničí zlaté dědictví, je zde stále záchrana v podobě Filoniho a Favreaua. Sice mam tušení že tímto se s námi Mandalorian rozloučil (nebo minimálně nás opustí příběh osamělého pistolníka co se stará o dítě), avšak pokračování v podobě potitulkového easter eggu je víc než dostačujícím potěšením. ()

DeJiF

Jen málokrát se mi stává, že bych zíral bez jediného mrknutí oka s otevřenou pusou dokořán a vlily by se mi náporem emocí do očí slzy. V konkrétním případě Star Wars se mi to stalo jen u Pomsty Sithů, při Order 66 a finálním souboji mezi Anakinem a Obi-Wanem. A Mandalorian to dokázal znovu. Nemůžu říct, že by mě to tak dojalo jako Pomsta Sithů, ale i tak je závěr tohoto seriálu naprosto parádní. ()

b0bo

Fantastické zakončení. Nerdové po celém světě musí šílet. Musím říct, že i přes pár klasických serialových klišé mě tento seriál bavil(ano jsem fanoušek Star Wars). Kouzlo Star Wars/alá western mandalorian bylo prostě dobré. Ale tak by to snad mělo být, že dobro vyhraje nad zlem :) This is the way ()