Zelenáč

USA, (2018–2024), 85 h 14 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Alexi Hawley

Hudba:

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter (viac)

Začať odznova nie je jednoduché, najmä ak pochádzate z malého mestečka ako John Nolan, ktorý si po životnom zvrate chce splniť sen a stať sa policajným dôstojníkom v Los Angeles. Jeho rozhodnutie však niektorí nadriadení prijali skepticky, pretože ho považujú za chodiacu krízu stredného veku. Ak nedokáže udržať krok s mladými policajtmi a zločincami, riskuje životy mnohých, vrátane vlastného. Pokiaľ však dokáže využiť svoje životné skúsenosti, odhodlanie a zmysel pre humor, môže začať žiť úplne novú kapitolu svojho života. (TV JOJ)

drunkman

Serial o 20 epizodach. Nemuzete cekat kvalitu jak od Scorseseho.. Ale v zaplave dnesnich serialu a i v porovnani se stalicema vychazi The Rookie velice dobre! Sympaticke postavy, funguje chemie, neni tam prvoplanove tlacena nejaka politicka mise jako v jinych serialech. Osobne se vzdycky tesim na zacatek noveho dilu, ty totiz obsahuji parminutovy vtipny skec. Za me fakt dobry. Dobra oddechovka, co se da s klidnym srdcem doporucit komukoliv. ()

Sidenius

Svižné drama které se vyvíjí a obsahuje i komediální prvky. Pěkně využitý body shooting pro zobrazení akce např při honičce. Hodnotím. ()

Dr.Love

Žádný seriálový zázrak soap opera o šťastných policajtech, které v pravidelných intervalech zasáhne nějaká ta hrůzná událost opakující vždy na konci série.  Scénaristicky se motivy moc často neopakují což je vítané ale zárověň jsou některé zápletky absurdně nereálné. V kontrastu k tomu si seriál hraje na reálný policajty kdy slyšíte spoustu předpisů a zákonů kterými jsou vázáni nebo jim umožní nějaký originální postup. Na jednu stranu to určitě líp drží diváky než kdyby to byly opravdové příběhy policistů o tom jak se nudili na hlídce. Na druhou stranu tahle nereálnost absolutně podkopává celou pointu pořadu a čím déle je seriál vysílán tím je jeho absurdnost větší. Herecky je to hezky obsazené, oscarové výkony ale od nich opravdu nečekejte. ()

TURPIA

Je to fajn odpočinkový seriál s velkým množstvím zvratů. To co mu ubralo jednu hvězdu je vyloženě otravná agitace na téma rovnosti žen a diskriminace, která začíná někde kolem 3. řady. ()

Dusty56

První dvě série skvělý, pohodový seriál, který jsem si mohl pouštět na pozadí nebo na něj přímo koukat a bavil mě. Pak se něco zlomilo a od třetí série je tady méně policejní hlídkové práce, místo toho vymýšlí složité případy, na ulici v autě už je nevidíme a není to ono. Také obsazení nových postav mi nesedlo, například Celina je úplné marná. Ale jinak Nathan Fillion stejně jako v Firefly a Castle jako Nolan hraje zase skvěle, Bradford a Lucy jsou suverénně nejlepší dvojkou tohoto seriálu. 70% ()

Matulko_

Taká nenáročná predvídateľná oddychovka. Sympatické obsadenie a takmer nezunovateľné prostredie policajného zboru z mesta anjelov. Všetci policajti sú presvedčení klaďasi a tých pár „bad apples“ systém postupne prirodzene vylúči. S pribúdajúcimi dielmi ubúdajú nápady. Napriek tomu sa dajú štyri série na Netflixe bez ujmy prepozerať v jednom rade. ()

dalia

Skvělý oddechový seriál, který kombinuje tu správnou dávku napětí a humoru. Jednotlivé epizody jsou rozmanité, mají opravdu spád, postavy jsou sympatické a mají mezi sebou nespornou chemii. Konečně seriál, který nezobrazuje jen "dirty cops", ale i ty sice chybující a určitě ne dokonalé, ale snažící se odvést svou práci co nejlépe. Nejen vzhledem k závěrečnému cliffhangeru doufám, že bude seriál obnoven pro 2. řadu. ()

janmatys

Mé hodnocení je trochu ovlivněno přítomností Nathana Filliona, pro kterého mám slabost už od seriálu Castle, kde byl jeho výkon parádní - bez něj o hvězdu méně. Seriálu se dá bez problému věřit - samo až na to, že by (skoro) všichni US policisté byli tak féroví a neúplatní a vůbec všechno to super o čem víme, že je tomu přesně v tomto státě naopak - protože nejde o žádné šílené honičky a akce ve stylu za 15 minut 15 mrtvých, ale zkrátka o zaškolování nováčků a standardní výjezdy. Pochopitelně tu hraje velkou roli chemie mezi postavami a také humor, protože jinak by to v seriálu s Nathanem snad ani být nemohlo. Postavy jsou sympatické, akce je uvěřitelná, chemie funguje, rozmanitosti máme dost a Fillion opět "válí"! Druhá série už pomalu klepe na dveře... ()

EricNor

Bavi me to. Takova lepe natocena Policie v akci 😁. Vic se mi líbí ty obycejnejsi dily, prestrelky M16 versus pistolky neberu. Policajti jsou vesmes sympataci. Nejvic me mrzi, ze policajt Tim nezustal tim tvrdym hajzlem, jak vypadal na zacatku, ale vyklubal se z neho ten nejvetsi citlivka a mekota. Neni tam zadna diverze, zustali jen hodnoucky milackove. ()

radecop

Prvá séria celkom v pohode, ale postupne to išlo do sračiek politickej a spoločenskej korektnosti až " se mi chtělo zvracet"... ()

HickeyEarl

Od třetí série je to jen ubohá levičácká agitka na BLM. Škoda, protože první dvě nebyly vůbec špatné. Sledovat ale ukvičenou, bonzáckou bukvici Jacksona, aktivistickou chátru z univerzity a další moderní výblytky americké "demokracie " je hnus a utrpení. Z původních čtyř hvězd se stal smrdutý odpad. ()

Houmr_9

Já ten seriál prostě žeru. Byť kvalita šla každou sérií mírně dolů, čtvrtá už mě moc nebavila, tak pátá zase dostala nový náboj. Jen mě až skoro irituje Celina. Když tam byla ve dvojici s Bailey bylo to už trochu moc. Ještěže to zachraňuje stará parta z předchozích sérií včetně Aarona, který mi zpočátku přišel na pěst, ale teď ho mám celkem rád. ()

Hexx

Již pět let je s námi tenhle policejní seriál, který setsakra vyčnívá od ostatních příbuzných z oboru. Během sledování páté série jsem musel změnit hodnocení na čtyři hvězdy, protože si to prostě zaslouží. Je to zábavné, originální, napínavé, dramatické, výborní herci, jejichž dějové linie jsou propojené, takže je to vlastně jedna velká rodina. Ano je z toho cítit jakási "Amerika ve spreji", avšak není tomu tak. Je to solidní zvládnutá seriálová filmařina, kterou si zamiluje každý, kdo se rozhodne tomu dát šanci. Doufám alespoň v deset sérií! ()

dragonborn

tento serial vyuziva podobny dej a zapletku serialov ako NCIS, policajti v akcii (ale to je chaby priklad :D)  apod., lenze tieto serialy su cisto profesne, cize riesia cisto iba policajne pripady a nic ine... A niekedy v nich byvaju priam hlupe, ktore z nich robia iba dalsie klonovane krimi serialy, ALE The rookie, cesky "Zelenac" ma presny opak... policajne pripady su tu sice na dennom poriaku, ale pozadie a pribehy hlavnych postav posuvaju tento serial vyssie a vyssie... niesu to len pomerne dobre napisane postavy, ale podla mna skoro perfektne prepojenie medzi profesnym a osobnym zivotom, a roznymi osobnymi zapletkami, ktore maju dopad zasa na ten profesny zivot, cize zas a znova sa serial posuva vyssie z klonovanych krimi serialov... Niekedy sa v seriali moze najst nejaka blbost, ale to uz zalezi od samotneho cloveka a ako to vezme Za mna 4,5* ()

Killbilly

Zlákaly mě roztomilé očiska legendárního kapitána Firefly a co jsem chtěl to jsem dostal. Pořád je skvělej a celou dobu jen čekám, kdy se pro něj vrátí jeho posádka. Kolem něho je to jinak pěkná pohádka o superpolicajtech z LA, v jejichž sboru superhrdinů dokonalé morálky by se nechytil Harry Callahan a výkonama by nestačil ani Chuck Norris, protože nedělají chyby a denně jdou hrdinně do ostrého boje (Afghánistán hadr) při dodržení všech legálních postupů, službě sboru obětují život a vůbec jsou ztělesnění marketingu na hochy a holky v modrém. Počet teplých černochů na hodinu stopáže drží netflixovou normu, na to už si asi u tvorby z US musíme zvyknout. Ale je to překvapivě koukatelné a zábavné a naštěstí to má humor, takže nakonec úplně v pohodě odpočinková zábava. ()

ElectricKo

Skvělý oddechový seriál, klasický epizodní děje, uvěřitelný životní situace a policejní práce správně akčnácká a těžce přitažená za pačesy, me gusta! Hlavní postava kapitána z FireFly jako Zelenáče je supr, a spousta dalšího cameo potěšila taky. ()

v.pohode

Všech 76 dílů jsem dal během týdenní pracovní neschopnosti. Vůbec ničím mě to neobohatilo, ale za to jsem si u toho pěkně odpočinul. Takže po dobu nemoci ideální seroš ke shlídnutí! ()

blbina

Hodnotit každý díl je ztráta času. Pokud máte chuť na oddechovku tak si ji dejte ve formě Zelenáče!!!!! Akorát se to po nějakém čase začne transformovat do vztahové telenovely, takže zasloužených 60%. ()

Contti

Inu co napsat, někdy fajn, často hezky akční, ale ve skrze tendenční. Prostě uděláno tak, aby to vyhovovalo aktuálnímu trendu. Ty učelové diaolgy ( kterou jsou jak záplata na píchlé duši) vcelku dobrý seriál zabíjejí. ()