Manifest

• USA Manifest
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvorcovia:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (viac)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

jprmusic

Nic originálního. Směska Lost, Black List, Touch, Memories atd. Legrační je, jak se ve spoustě seriálů opakuje ten samej scénář: v hlavní roli mladá duševně nestabilní dylinka, která nemá ani schopnosti ani zkušenosti na to, jakou funkci u FBI nebo policie zastává. Hrdinka se nám střídavě psychicky hroutí, dělá jednu ptákovinu za druhou a soustavně porušuje předpisy, což ovšem její nadřízení blahosklonně tolerují. Dále se vseriálu nachází další ústřední postava, pan No Name, který je ovšem přesvědčen, že pouze on je schopen spasit svět. Takže dělá věci, za které by normální člověk seděl, nicméně jemu to celý seriál prochází. Tydle blbiny se fakt nedaj brát vážně. ()

elishia

Zajimavy namet, obcas to z pocatku i vykouklo v pribehu. Ze zacatku tam bylo par momentu k zamysleni, ale ty brzo prevalcovaly naprosto nesnesitelne zkoprnele hereceke vykony a prazdne dialogy. S kazdou novou postavou se utrpeni jeste zhorsovalo. Druha serie uz je spis cista komedie, ktera jede se setrvacnosti. Nechapu toto vysoke hodnoceni, kvalitativne je tento serial na urovni Ordinace v ruzove zahrade. ()

Benjamin_L

Nepříliš originální, ale celkem chytlavý příběh. Bohužel postavy i jejich konání jsou příliš povrchní a ne zcela věrohodně zpracované. Sbírka vždy pečlivě nastrojených, milých a chápajících prototypů Mirků a Mirek Dušínů směřuje seriál spíše k oddychové rodinné zábavě. Ústřední manželská dvojice mě v polovině série dokonce začala přímo srát a když se to začalo zlepšovat, tak byl konec. ()

a0001 odpad!

Čistá tragédia, ale nie ten let, ale sledovať tento seriál čo i len minútu, minúta tohto seriálu je ako 5 rokov trápenia. Ten seriál je trápny a úbohý v každom smere, všetky postavy, všetky herecké výkony, scenár, kamera, strih, réžia, jednoducho všetko. Je najtrápnejši a najúbohejší seriál aký som kedy videl. Je to také zlé, že sa to nedá ani len pozerať. Poznáte tú reklamu so zeleným Alzákom? Ide na nervy každému, no tragické je, že tento seriál je ešte horší, ale to nemyslím vôbec ako subjektívnu urážku, myslím to smrteľne vážne. ()

JenYu

Viděna 1. série: Zajímavý nápad, průměrné ztvárnění. Hrdinové jsou sympatičtí (v čele s Olive a Benem) a děj obestírá tajemství. Sem tam klišé, sem tam lepší pocit. Co mi však vadilo, byla absolutní neukončenost posledního dílu. Ani náznak toho, že se má jednat o ukončený celek. Zatím nevím, jestli budu zkoušet další díly. ()

DExUS odpad!

Nestáva sa mi často že hodnotím niečo ako odpad, a je to extrémne paradoxné u seriálu ako je tento. Pretože námet je super, prvá séria ako tak upúta pozornosť, a potom sa spustí vlna sračiek, ktoré sú tak hlúpe, absurdné, plné nereálnych zvratov, ktoré aj v takomto vymyslenom príbehu sú tak moc pritiahnuté za vlasy že sa cítim byť obeťou zlého žartu. Ako keby som znova pozeral LOST, prihadzujú nezmysel za nezmyslom len aby to pôsobilo "prepojenejšie" a úžasnejšie.  Nezaslúži si to odpad, ale chcem sa zabaviť a nie byť naštvaný na to, akú hlúposť si zasa vymysleli. Takže ak to nie je ani trochu zábava tak si tento produkt neplní svoj účel. Ak by som mal byť objektívny, tak 2* pri najlepšom. ()

Kennedy_R

Po slibném rozjezdu ve stylu Lost další řady vykazovaly klesající úroveň s častými nelogičnostmi a děj se občas motal v kruhu. Některé postavy jevily dojem zabedněnosti a přehrávání. Zvláště ženské charaktery. Hlavně mě iritoval dabingový překlad, kde místo smysluplnějšího výrazu Vize se neustále opakovalo Volání. A to po každých pár minutách děje. Volání může mít roztoužená srna, zde šlo o sluchové a zrakové vjemy. Ale přes to všechno seriál nenudí a za jedno shlédnutí stojí. Neviděl jsem zatím 4 řadu, třeba se tvůrci vytáhnou. ()

rotator

Také dobré dielo to mohlo byť, namiesto toho nič nevysvetľujúci záver s nekonečnými pohľadmi dvoch detektívov jeden na druhého. ()

Muf911

Celou dobu mě to i přes některá hluchá místa bavilo. Byl jsem připraven dát minimálně 4*. Ale ten závěr vyšuměl dost do ztracena a i mě to celé najednou přišlo jako ztracený čas. Třeba se to ve druhé sérii nějak rozluští, ale vzhledem k tomu , že jsem četl, že druhá série nebyla jistá, tak s spíš myslím, že autoři rozjeli velkou jízdu a nemají to úplně domyšlené. ()

Franki69

Nějaké to mystično a tajemno se děje, zejména pokud se někde vyskytne sled číslic 828, sdílení vědomí a předpovídání dějů je také přítomno, zápletka s letadlem, které zmizí na pět let je naprosto luxusní a nesmí chybět globální spiknutí, kryté USA govermentem a to někdy i dost nevybíravě. A přesto to není seriálová pecka roku. Zejména proto, že scénář si neví rady s dějovými linkami, které rozehraje aby je pak nechal vymizet do prázdna a místo nich přidá nějaké jiné, další. Kvůli tomu jsou některé ze zatím dostupných 16 epizod natahované skoro až neúnosně. Tvůrci si také nelámali hlavu s technickými aspekty a dále, scénáristé s režisérem nutí některé postavy jednat a mluvit více než je milé nesmyslně a proti logice děje. Nicméně, převažují pozitiva, hodně to zachraňují neokoukaní dobří herci, včetně hlavní dětské postavy. A také vcelku vydařené uzavření celé série v posledních 3 epizodách. Takže nastává opatrné těšení na další řadu. Zatím lehce nadprůměrných 65% Update červen 2023, po dokoukání poslední serie: Podle mne dokoukají jen někteří, protože hodně lidem, nadšeným z prvních epizod je po pěti letech zcela jedno jak to celé dopadlo, pokud rovnou nezapomněli, že něco jako Manifest kdysi viděli. Tvůrci rozehráli v prvních řadách s divákem chytlavou krimi/mystickou složitou partii s mnoha dějovými linkami o možnostech a příčinách pětiletého zmizení letu 828 z Havaje do USA, které ale postupně začali opouštět, aniž by je uzavřeli a postupně přesouvali příběh nechtěných cestovatelů v čase čistě do mystična, k nekončícím vizím,  tarotovým kartám, modrým safírům obdařeným „božskou mocí“, pseudokřesťanské mystice a staroegyptské mytologii. A v tomhle teologickém disneylandu, kombinovaném více než s krimi tak s ryzí červenou knihovnou a s nekonečnými rozhovory rodiny Stoneových nakonec utopili nadějný a kdysi chytlavý příběh, až jsme si na rozzuzlení museli počkat bezmála dva roky. A stálo to za to? No, až na poslední dvě poslední epizody druhé poloviny poslední série, únavně rozložené do deseti dílů, vlastně ani ne. Takže nakonec snižuju svoje hodnocení na 40% a nedoporučuju.  Ale, konec to má a spoilerovat nebudu. ()

Saxos

S01/E01-16. Dalo mě hodně práce přimět se dokoukat celou sérii. Nejtěžší byl začátek. Dvakrát jsem to vzdal po několika dílech. Zápory: každý díl se zdá být stejný; hrozné dialogy; ani jeden z herců mě nezaujal; to, že bude otevřený konec bylo jasné. Závěr: nedoporučuji; kdyby očekávaná S02 zmizela za pět let vůbec by nevadilo. ()

Heywood

Dal jsem jen první sérii, a protože to konstrukcí až příliš připomíná LOST, další díly asi nedám. Je totiž trochu únavné sledovat dokolečka stejné hrdiny, omílající stejné řečí, řešící dokolečka stejné problémy a to vše s minimem překvapení a naopak s očekávanými "tajemnými silami postavenými vysoko", které dokázaly vyšachovat i kontrarozvědku. To je fat silná káva.K tomu kamera šilhající po stylu minulého století, zabarvení filtrů rádoby dramatické, ve skutečnosti forma scifíček D filmů, politická korektnost sice nebyla až tak extrémně vnucovaná, ale zase je to trapně nacpaná, a co vidím za nejhorší, že herci mi nejsou sympatičtí a jako divák nemám čemu a komu fandit. Takže hvězda za nápad, který se ostudně promrhal, a hvězda za profil krávy, která roky žije s chlapem v baráku, ten se jí stará o dítě, a když se objeví po pěti letech manžílek, chlapa vyšoupne z hodiny na hodinu na ulici a jde šoustat s manžílkem, páč ho i po těch letech děsivě miluje a toho na ulici úplně zazdí. Pak se nedivte existenci předmanželských smluv.. 40% ()

Mikec007

Myslim si, ze tomu serialu by neuskodilo mit o radu min. To vecne protahovani (hlavne ctvrte serie) mi prijde jen jako ublizujici celku. Presto tento zanr je presne muj salek caje a nemuzu ani hodnotit jinak. Od zacatku mi to pripominalo jeden z mych vubec nejoblibenejsich serialu - Lost. Jen teda ten je daleko vice propracovany (zaroven taky tak od poloviny daleko vice protahovany) ()

Sidenius

Uf, vydržel jsem fakt s vypětím všech sil první sérii. Totální propadák. Jak přes kopírák béčkových seriálů co tlačí na zvrat v každém díle cca 5 sekund před koncem. Kde nadprůměrně schopná jedna postava zachraňuje podprůmerné pitomce v ostatních rolích. Ani efektově nenadchlo. Raději knihu… nebo kulku ()

Adoshek

Musím uznat, že jak jsem na to ve třetí sezóně nadával, že mě to už trošku začíná nudit... tak čtvrtá mě pohltila a konec mě příjemně "dostal". Asi stárnu a stává se ze mě sentimentální fotr :-) Všechno je propojené a zasloužené 4*. ()

Fazulina

No, zajímavý námět a první série byla skvělá... Bohužel to začalo "LOSTovatět" a s prvním náznakem nějaké vyšší božské síly (divine consciousness - WTF???) u mě upadá zájem úplně, protože je mi jasné, že to jen natahují a neví, co s tím.... ()