V Brooklynu je horké odpoledne a dvě optimistické nuly se rozhodnou vyloupit banku. Sonny akci řídí, Sal mu dělá komplice a výsledkem je jedna velká katastrofa. Dorazí totiž i policie, televizní kamery a dokonce i donáška pizzy. Film Psí odpoledne se zakládá na skutečné události. (oficiálny text distribútora)

Lionheart

Naprosto bravurní zmáknutí banky. Teda samotné přepadení nestálo za nic, ale film o tom je perfektní - místy tak absurdní, že to opravdu musel vymyslet jedině sám život. Ústřední ("Kmotrovská") dvojka lupičů je skvělá a některé reakce rukojmích jsou až roztomilé. ()

KatRi

Už asi po deseti minutách vás nutně napadá, že to připomíná film s klaunem Belmondem - Bezva finta a tak trochu si říkáte, zda vás to vůbec může něčím dostat a děj se vyvinout jinak, než čekáte. Jenže tady exceluje Al Pacino a to hovoří za vše. Ne že by neměl zdatné spoluhráče, vždyť v jeho kamarádíčkovi Salovi jako by se našel Chavier Bardem v Tahle země není pro starý, a to nejen účesem, ale i hrou na mlčení...Jakkoli děj není nikterak překvapivý, scénky vyjednávání před bankou dávají filmu jakýsi náboj, že není tuctový. ()

Jorge-Z

Zkažená bankovní loupež ve které hraje prim Al Pacino. Už vím přoč se kvůli němu dal Joey z Přátel na herectví. Je zvláštní dívat se jak Pacino hraje po Kmotrech takovou roli, ne moc chytrého homosexálního lupiče. Snad jediné co má stejné jako Micheal Corleone je smysl pro čest. Není to hajzl, je to nešťastný a smutný člověk. Scéna, kdy Sonny platí pizzu a následně rozhazuje lide peníze nemá chybu. ()

aLPaC

Druhá spolupráce Pacina a Lumeta. První půlhodina mi spíš připadala jako komedie. Al Pacino, John Cazale a ještě jeden týpek z druhých Čelistí se rozhodnou vykrást banku. Potom si to týpek z druhých čelistí rozmyslí a odejde. Hodně vtipná je scéna, jak Al ničí kamery. Mezitím přijíždí na scénu policie a i když v bance stále panuje skoro až přátelství mezi Pacinem a rukojmími, pomalu to začíná vřít v Cazalem (pozn. jeho filmy mají na csfd asi nejvyšší průměr ze všech herců). Výborný film, ale abych byl opravdu upřímný, přišlo mi to nakonec delší než by mělo. Od půlky jsem se chvílemi nudil. ()

Santino7

Vynikajúco realisticky natočený film, to bez pochýb. Úvodné minúty obsahujú viacero humorných situácií, na ktorých som sa naozaj schuti zasmial, avšak to najlepšie ešte len prišlo. Zhruba od polhodinky to bola totiž skutočná lahôdka! Maximálne realisticky zobrazené, úplne sa vymykajúce akýmkoľvek škatuľkám, akých sme svedkami pri väčšine filmoch podobného rázu bankových lúpeží - a cez to všetko je to, dovolím si povedať, jasná klasika daného žánru. Lumet sa s tým naozaj detailne pohral a vznikol z toho vskutku brilantný film. Film, ktorý spomínanú lúpež zobrazil do úplných maličkostí, šiel takpovediac až do špiku kostí, navyše s pridanou hodnotou v podobe výborne zvládnutej spoločenskej kritiky, médií atď... Film, pri ktorého sledovaní som si vážne pekelne prial, aby sa tej "podarenej" dvojici lupičov nič nestalo a aby z toho nakoniec nejakým spôsobom vykĺzli, Alžírsko volá. Jediné malé negatívum, ktoré by som z toho celého možno vypichol, je tá vsuvka s nežnejšou (?!) polovičkou, ktorá bola podľa mňa vcelku zbytočná a do celkového konceptu nejak výraznejšie ani nezapadala - chápem však, že šlo o film podľa skutočnej udalosti, čiže to tam byť muselo. Tento detail mi však skvelo vynahradil božský Al Pacino, ktorý opäť predviedol jeden zo svojich fantastických výkonov. Vlastne, neviem či ich už takto môžem vôbec označovať, pretože ich má na konte špičkových už toľko, že sa to stáva akýmsi jeho stereotypom (ktorý je pre väčšinu hercov nedosiahnuteľnou métou...). Ak to mám nejako uzavrieť, z Dog Day Afternoon mám vážne skvelý dojem. Ďalší z rady tých, ktorým ani zub času nemôže absolútne nijak uškodiť. Nestarnúca klasika. 5/5 ()

Renfield

Je až k neuvěření, že se tento příběh opravdu odehrál... vůbec, pokud se odehrál právě takto. Psí odpoledne je film o přepadení, což by mě na první pohled vlastně příliš nezaujalo. Jenže, ono to zdaleka není jen o tom přepadení, ale o celé době, jejich problémech, lidech. Většinovou pozornost na sebe od začátku strhává Sonny v podání neskutečného Al Pacina. Ten si ve filmu rychle získá sympatie téměř všech a právě díky dokonale přesvědčivému herectví, jsem mu také nemohl nefandit. Ale bezchybně nehraje pouze Al Pacino, stejně tak výborně je zahrán jeho komplic Sal v podání Johna Cazaleho... výraz, který o člověku neřekne nic, výraz ze kterého mrazí, silně nečitelná a také díky tomu velice zajímavá postava, o které se vlastně nedozvíme nic. Natočené je to téměř výborně, především první část chytne a nepustí, v druhé už děj občas trochu ubere z plynu, ale stále je to nadprůměr. Trošku zbytečná, nebo navíc mi přišla část "pravda o Sonnym", ale zase pokud je film dle skutečné události a pokud to tak opravdu bylo... Finální část je natočena opět ve velkém tempu, především dění v "minibusu" je samozřejmě to nejsilnější, rozhoduje se tu o osudu celé akce... ta dopadne (jak již dění ve filmu napovídá) vlastně očekávaně, přesto silně. 80% ()

Oralfabet

Strhující, únavná, zpocená záležitost s dokonalým Pacinem (s nejoriginálnější motivací pro vyloupení banky). Ne každý by asi dokázal s takovou postavou získat divákovy sympatie tak rychle a s takovou lehkostí jako on. 8/10 ()

jilda

Filmy podle skutečné události mám rád, jsou to nejlepší zápletky a absurdity. Al Pacino mě nikdy nebral, ale v tomhle filmu je to jeho koncert. Sonny s manželkou a dvěma dětmi plus ještě homosexuální manžel do toho. Druhá půlka filmu už nemá ten drive jako první, ale i tak je to celkem nadprůměrný snímek. ()

Greg25

Hořce až černě humorné, ale o to víc reálně působí Psí odpoledne, je plné emocí, uvěřitelnosti i bizardnsoti, která někdy potkává lidské osudy. Napínavost podporována pomalejším stylem vyprávění, bezvýchodná situace ke které zákonitě musí dojít se blíží pomalu a přitom vás na tu cestu bere sebou společně s neuvěřitelně přesvědčivým Al Pacinem a Johnem Cazalem. Takhle nějak si představuji výborný film. 100% ()

M.E.K.Y

Dog Day Afternoon je teda pro mě obrovské zklamání a jednoznačně nejslabší film s Al Pacinem, co jsem zatím viděl...To byla jedna velká nepovedená groteska, parodie na vyloupení banky! Čekal jsem od toho, že se alespoň zasměju, ale vtipných scén tam bylo jako šafránu! Ti dva byli nejhorší "lupiči" co jsem kdy viděl. Začátek nebyl špatný, ale pak se krádež trošku zvrtla a každý si tam doslova dělal co chtěl. Největší krize přišle zhruba uprostřed filmu, to byla nehorázná nuda a já dokonce usínal! To, v jaké atmosféře se přepadení neslo samozřejmě poznamenalo i napětí, které bylo úplně nulové! Spád filmu se také neuvěřitelně vlekl! Na konci se sice začalo něco dít, ale byla to jen taková menší akcička, která dřív skončila, než začala! Hudba se asi někde zapoměla, takže kde nic, tu nic! Opravdu jen velmi těžko se mi u tohoto snímku hledají nějaká pozitiva! Je tu jen jedno a to je myslím celkem jasné - Al Pacino! Ostatně, já se na to koukal jenom kvůli němu. Ten opět nezklamal, ale ani on nemá na to, změnit celkový dojem z filmů! ()

Brejlil

Film, který je dnes fascinující jen hereckým výkonem Al Pacina, Johna Cazalea, Charlese Durninga a Jamese Brodericka. Co ze začátku vypadá jako spackané, ale komické přepadení banky, se na konci mění v nervy drásající drama "kdo s koho", byť s předpověditelným koncem. Bohužel narážky na současnou situaci USA (vietnamský syndrom, Attica, moc odborů, problémy s homosexualitou) jsou dnes přeci jen trochu vyčichlé a neaktuální. Co ale je stále stejné, je onen sebeklam "mediální hvězdy". Salova odpověď na otázku "Do kterého státu bys chtěl jet?" je jednou z nejlépe podaných replik v jakémkoliv filmu. ()

wampire23

A ďalší vynikajúci filmík s Al Pacinom. Vlastne každý film s Al Pacinom je vynikajúci. A keď je ešte inšpirovaný skutočnou udalosťou, sekunduje mu skvelý John ,,Fredo" Cazale, režisér si odvedie svoju prácu na výbornú, výsledok je vopred jasný. Ani chvíľu som o tomto snímku nepochyboval a dostal som presne to, čo som očakával. 90% ()

Psice

Skvělý Al Pacino ve skvělém filmu, který je především reflexí americké společnosti počátku 70. let. Děj tragikomického příběhu se odehrává v přepadené bance. Komické prvky příběhu ale postupně mizí z obzoru, čím víc se dozvídáme o motivech, které vedly Sonnyho (Al Pacina) k přepadení banky. Divákovi se pomalu před očima rozmotává jeho životní příběh a prvotní úšklebek na tváři pomalu mizí – přichází pochopení jeho bezvýchodné situace. Snímek se nebojí dotknout problematiky homosexuality a transsexuality. Bez povšimnutí nemůže zůstat ani otevřená kritika povstání ve věznici Attika, které vyústilo v krvavý masakr. Stejně tak nemůžeme opominout ani frustraci, kterou Sonny prožívá po návratu z války ve Vietnamu. Kritice se nevyhne ani neomezená síla médií a jejich jedinečná schopnost překrucování reality (dnes již cílená manipulace s divákem). Skvěle je zobrazen i postoj přihlížejících k vyloupení banky, kteří jako kdyby zastupovali celou společnost a nechybí ani (typicky americké) davové šílenství. Celkem neotřele je poukazováno i na falešnou křesťanskou morálku. V dnešní době jde jen těžko uvěřit, že lze vytvořit tak silný snímek z tak profláknuté filmové látky, jakou bezesporu přepadení banky je ... ()

bolan

Jedna z nejlepších bankovních loupeží se skvělým Al Pacinem a nechápu proč nebyl film zařazen do kategorie komedií. Vždyť je to samej džouk. ()

divisak

Pravdivý příběh o dvou, resp. na počátku o třech, bankovních lupičích a o tom, jak se může loupež v bance jako promyšlený plán zvrhnout v nervy drásající drama. Al Pacino zde předvádí herecký koncert, ale musím přiznat, že právě John Cazale mě po celou dobu držel v napětí, které se povedlo v závěru filmu skutečně vygradovat. Člověk tušil, že v tom autě se k něčemu semele… ()

husokachna

Jo, Mo Cachino to je bůh. Myslel jsem, že když hrál Sonnyho, byl mladší. Pak jsem si to dostudoval a jak je vidno, byl už v době, když točil Dog day afternoon ostřílený 35tiletý herecký veterán. I tak ale smekám, je to ďábel a jeho výkon je hlavní důvod proč se na film podívat. Jinak je to zvláštní film, chvílema drama, chvílema skoro komedie, celkově jsou loupež v bance a události z toho vyplývající odsunuty na druhou kolej a film se soustředí hlavně na Sonnyho život, jeho motivaci, jeho osobnost. Začátek je pecka, v druhé půlce už jsem se chvílema nudil, ale jak už jsem řekl. Fra Puchino je natolik dobrej herec, že by se tam nemuselo dít vůbec nic a on by to uhrál tak, že to člověka baví. ATTICA, ATTICA, ATTICA! ()

JohnFarst

Jedna z vrcholných kriminálok 70. rokov v bravúrnej réžii Lumeta, ktorá dáva podnet na zamyslenie sa je dnes už kultovou záležitosťou. Príbeh o tom ako sa dvaja priatelia rozhodnú radikálne zmeniť svoj život vykradnutím banky bol ovenčený šiestimi oscarovými nomináciami čo bolo v tej dobe raritou ale väčšinu mu výfúkol Prelet. Dvojica Pacino-Cazale už v Krstnom otcovi dokázala, že ich spojenie je výnimočný herecký koncert a v Dog Day Afternoon to len potvrdila. Sonny je vedľa Michaela snáď najlepšia a najcharakteristickejšia Pacinova postava. Jeho bravúrne herectvo v tomto filme zažilo jeden z nespočetných vrcholov. Aj po technickej stránke je film zvládnutý pozoruhodne. Sadnúca hudba, zaujímavo volené uhly kamier aj strih robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Znova treba vyzdvihnúť triezvy koniec bez žiadnych prikrášlení, ktorý nás doslova odrovná svojou pointou. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)