Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

Mukade

začalo to dobre, ale rýchlo to začalo upadať, naviac to skomediálňovalo ¯\_(ツ)_/¯ ,je to akýsi komediálny horror pre celú rodinu na nedeľné dopoludnie, popoludnie alebo tak. Ku koncu to zdegenerovalo až na 1*.....Záverečný twist ma nechal úpne chladným pretože celé to vlastne bola naprostá pee*ovina......................... Najväčši "horror" ale je že pri rozpočte 20 mil to zarobilo celosvetovo 253 mil. To je vrcholne trápne, ešte dobre že tu nie sú mimozemšťania, musel by som sa pred nimi hanbiť za nás (za us xD ) ()

Ja.Malachi odpad!

tak zbytočný film až to bolí...títo černosi v tomto počine nevedia hrať...s get out sa to ani nedá porovnať..oproti tomuto to bol výborný film! ()

collector

Veľmi dobré. Idea aká je v tomto filme tu ešte nebola a tak som ani nevedel čo od neho vlastne očakávať. Po zhliadnutí je tento snímok niečo čo nesklamalo no napriek tomu trochu prekvapilo a to hlavne úplne posledným odhalením ktoré si pre nás film nechal. Herecké výkony skvelé, humorné vsuvky taktiež no niečo mi na tomto filme nesedelo a tak si nedovolím dať 5 hviezdičiek. Ešte zistiť čo to bolo. ()

Lali19

Očakávania som mal veliké , keďže film od rovnakej produkcie GET OUT bol fantastický. A tak lístky do kina kúpené. Skončili reklamy - začal film. Dal som si prvé sústo popcornu a začínal som tušiť, že toto bude výstrel do tmy. "Strašidelné scény" mi pripomínali jednu velkú komédiu. Smiala sa na nich celá kinosála. Hlas "tých druhých US" bol jedem velký zlý žart. Akokeby mali horúce zemiaky v ústach 😅. Doteraz sa na tom pousmejem, keď si spomeniem na tento film. Pointa mi prišla miestami nelogická. Vďaka pesničke "I've got five on it" od Luniz dávam hodnotenie 20 %. ()

Paulie2

Z původního napětí ze začátku se stala komedie, což je škoda. Nelogické chování postav a humor mi celkový dojem kazí, zápletka taky nic moc. Ale nemůžu říct, že by se na to nedalo koukat. Plusové body za (alespoň) originální zápletku. Jen ke konci se to táhne a člověk se těší na konec. Doporučuji pro lidi, co jsou neradi v napětí dlouho. ()

imanicornyt

Dobrý nápad a ještě lepší zpracování. Od dějové linie až po střih je tenhle působivý kousek zkrátka něco neobvyklého a sama to nedokážu k ničemu přirovnat. Atypická směska králíků, pláže a krve, poukazující na to, že jsme všichni nepřítelem sami sobě. Pokud něco ve scénáři nedává smysl, tak to tak má být a mně samotné se líbí ta nevědomost, kterou jsem cítila po dokoukání filmu. Za mě naprostá spokojenost. ()

Andy.222

Musím říct, že trailer se mi moc nelíbil a na film mě nenalákal. Proto jsem příjemně překvapený, že film je o dost jiný než by se dalo podle traileru čekat. Většinu filmu jsem než strach cítil nepříjemný svíravý pocit, což u hororu hodnotím kladně. Dále přestože hlavní představitelka není žádná krasavice, byla radost sledovat její herecký koncert. Ať ty pohyby nebo tu mimiku a grimasy co asi hodně dlouho trénovala před zrcadlem. Rozhodně příjemné překvapení, jen raději do toho moc nerýpejte. Když v tom začnete hledat logiku zkazíte si zážitek :-) ()

Baru.Class

Občas dost vážně přemýšlím nad tím, kdo že to vlastně vymyslel žánr horor/komedie. Film má být buďto jedno a nebo druhý, dohromady to fakt nefunguje (maximálně u zombielandu). Tady přišel někdo s dost dobrym nápadem a začátek filmu je fakt creepy, člověk sedí propadlej v gauči a ani nedutá...a právě když má přijít první krveprolití, close up na střeva nebo vypíchlý oko, COKOLIV, tak se to zvrtne...hodně moc a ne v dobrym slova smyslu...už se člověk nebojí, uuž jenom čumí na obrazovku a řiká si WTF? Buďto je režisér schizofrenní, a po cca 20min si uvědomil, že nechce natočit cool horor ale debilní low costovou komedii a nebo je prostě jenom debil...nehledě na to, že nechápu, jak můžou černoši tak brutálně koulet vočima, to je snad až nepřirozeně nezdravý! Takže místo filmu s dobrym nápadem, kterej ale bohužel není během celýho filmu skoro vůbec vysvětlenej, je tady další debilárna, která vůbec ale VŮBEC nestojí za to...2/5 ()

Mark1983 odpad!

Tak tohle se tvůrci povedeného hororu Uteč fakt nepovedlo, ač děj i příběh mi přišel dost zmatený a příběhově film též pokulhává. A přitom by se to dalo vymyslet daleko líp. ()

HororSamael odpad!

Je až neuvěřitelné, že jsem vydržel do konce. Tak moc jsem chtěl víc a víc, že jsem nedostal nic. Králíci v kleci, dloooouho nic, králíci venku.... spousta králíků..... nic a titulky. Ještě, že jsem na to nešel do kina.... ()

boss123

Film Us je pre mňa z niekoľkých dôvodov ťažké hodnotiť. Za prvé, čo sa týka hororu tak tam film dosť výrazne zlyháva. Čo sa týka atmosféry tak tá je fajn, ale nie je nijak dusivá. Po stránke príbehu je film fakt zaujímavý a je to jeho prednosťou. Príbehové zvraty sú v niekoľkých prípadoch veľmi zaujímavé. Bohužiaľ, čo mi zabraňuje ísť s hodnotením vyššie je chovanie jednotlivých postáv. Tie sa chovajú, ako nejaké bábky a v niekoľkých momentoch je fakt nelogické. Herci hrajú pomerne dobre. Jordan Pelle je zručný režisér takže film má jeho štýl podobný tomu v jeho prvotine Uteč a aj vďaka nemu film drží pohromade, aj keď sa niekedy, aj zbytočne a ku neprospechu veci snaží byť niečím viac než napokon je. Fakt je veľká škoda tých niekoľkých zbytočností, ktoré zabraňujú ísť s mojím hodnotením vyššie. Ešte jednu vec musím pochváliť a tou je hudba. Je vážne originálna. Napriek tomu, že som s hodnotením na rozmedzí 3 až 4 hviezd a 70 percent tak napokon s ohľadom na filmy, ktorým som udelil 4 hviezdy musím dať tomuto len tri. Stále je to však slušných 70% a film rozhodne odporúčam. Ubehne rýchlo a zvláda prekvapiť, čo sa určite počíta. Tak, teda 3z5 a 70% ()

Accuphose

Má to atmosféru, vizuelně to funguje parádně... Pak se tam má něco dít i fyzicky a tady si autoři řekli... Ne, Ridley natočil Aliena moc násilně, my na to půjdeme citlivě. Podáme to trošku s humorem, to si pak řeknete WTF? No dobrá, pak se to odvýjí piánko a najednou přichází fáze vysvětlování a to si pak řeknete, to radši měli držet hubu a ta tečka na konci, no to už bylo fakt jenom na efekt, to si mohli odpustit, protože s ohledem na vysvětlení na tom vlastně ani trochu nezáleželo. Takže 2 hvězdičky za vizuál a počáteční nadšení. ()

fabregas1

ze začátku jsem měl dobrý pocit, že to bude dobrá rodinná vyvraždovačka i film je dobře natočený. Bohužel dějově to šlo jinou cestou, a to pro mě znamenalo konec nadšení a čekání na to, jak to všechno dopadne. Propadák to není, ale zklamání u mě převládalo většinu dobu. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)