Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite. (Film Europe)

fafejt001

ŘÍKAL jsem si , to bude určitě zajímavý film o nezvyklých schopnostech ženy a jejím nelehkém osudu . Pak nastoupil podivný Vore a mne bylo jasné , že to nebude moc pro mne . A když se vysunul z Tiny její ocásek nebo zakrnělý pohl. úd a proběhl styk s již zmíněným mužem , který měl naopak vagííínu , tak mne nějak otřepalo . CHápu - každý máme něco . Já spíše čekal souznění s přírodou obou hlavních hrdinů a jejich hledání v žívotním údělu .Zvláštní film to rozhodně je , ovšem ne pro každého . A to hlavní hrdinka je v ,,civilu " pěkná ženská . To by člověk do ní neřekl . Podruhé to už zřejmě neuvidím . Jednou to stačilo . ()

Easykill

Hodně povedená trollí love story. Trochu folku nikdy neuškodí. Pěkně natočený a hlavně ty masky byly top. Sexíček úplná chuťovka. Nechutný, odporný a zároveň krásný bizár. ()

EnzoMatrix

Po přečtení recenzí jsem čekal celkem cokoliv, ale rozhodně ne to, že dám 5 hvězd. :) Zčásti to asi bude tím, že mě skandinávská kinematografie prostě baví. A taky tím, že část recenzí mi tu přijde naprosto mimo. Jestli někdo tenhle film považuje za nechutný, tak nevím co by dělali u jiných děl, která opravdu jsou nechutná.Asi to prostě nesedne každýmu. Celkově má film zvláštní tempo i prolínání žánrů a některé věci člověk tak nějak odhadne dopředu, ale není to úplně totální klišé, spíš jako když se vám u detektivky podaří odhalit zápletku předtím než vám ji ozřejmí pán s buřinkou a knírkem. :) ()

kokofek

Úplně mě to dostalo,práce maskérů dokonalá. Chvíli jsem uvažovala,kde sehnali 2 lidi s podobným postižením. Herecké výkony rovněž velmi uvěřitelné. Žádné menšiny to nemají ve společnosti jednoduché natož tak velmi originální. Společnost je totiž pořád stejně krutá. ()

Mates Hradecky

Jeden z deseti nejdivnějších filmů, které jsem kdy viděl. Aby jste si jeho projekci dokonale vychutnali jako já, je lépe o něm dopředu nic nevědět. A pak nebudete místy věřit svým smyslům. Inspiraci pan režisér hledal patrně v tvorbě svých kolegů. Hlavní hrdinka pak připomíná postavu Pekoty z Arabely, spolu s kamarádem by mohli odjet na dovolenou na Ostrov dr. Moreaua, kam by dobře zapadli. Jejich milostná scéna je meganechutná. Mateřský motiv je vykradený z Lynchovy Mazací hlavy. Čeká na vás řada nechutností a ohavností, zkrátka zážitková jízda ze severní části naší planety. A severní vítr je krutý... ()

Capri2016

Príbeh, ktorý začína ako thriller alebo detektívka, a premení sa do zvláštnej živočíšnej love story a končí ako fantasy film s prvkami severských bájok o strašidelných trolloch. Na pozadí sa odohráva vnútorný boj hlavnej hrdinky, či zostať v známom nepochopenom prostredí ľudí, alebo či sa prevteliť do svojej zaujímavej,ale pudovo až zvieracej podoby a povahy, ktorá na jednej strane žije v harmónii s prírodou a na druhej strane ubližuje okoliu ľudí okolo. Tento pán režisér Ali Abbasi ma týmto počinom zaujal ako režisér aj ako scenárista. Silný príbeh, hoci zvláštny a tak trochu nechutný, ale zároveň aj príťažlivý. Skvelá kamera Nadima Carlsena hlavne scén natočených v lese. A výborné výkony 2 hlavných predstaviteľov - Tina v podaní Eva Melander a Vore v prevtelení Eero Milonoff. Obaja majú oproti skutočnosti výborné masky pre tieto úlohy zvláštnych tvorov. Taká zvláštna severská trollia rozprávka s prvkami hororu, z ktorej miestami až mrazí. ()

thorax65

S mainstreamem tahle libůstka nemá pranic společného, není to holt pro každého. Zprvu obyčejný film o "čuchometrové" paní, které zamotá život setkání s mytologickým stvořením. Během produkce jste jak v bárce na moři, někdy poklidném, někdy však pořádně rozparáděném. Všechno umocňuje poměrně minimalistická muzika. Klobouk dolů před hlavními protagonisty, hlavně se však vyřádili soudruzi v maskérně. Ještě druhý den mi to pěkně šrotovalo v ústředí. Každopádně zajímavá záležitost. 70/100 ()

Martinko991

Takmer polovičku filmu som nadával sám na seba čo som to vlastne pozerám a žeby mala začať existovať znova cenzúra vo filmoch presne koli takýmto kúskom. Film však v druhej polovičke celkom prekvapil a stalo sa z neho ničo pozeratelné (najmä preto že som konečne zistil o aké kreatúri sa v tom filme jedná). Budem si ho však aj tak pamätať ako snáď najbizarnejší film aký som mal tú česť zhliadnuť. ()

Jum

Film jsem přetrpěl jen kvůli tomu, že mi byl doporučen. Asi jsem ho nepochopil, tak hodnotím střední cestou 3 hvězdičky. Je romantický v bizarním slova smyslu. Možná je to umění, ale já to vidím na 1 hod. a 40 minut ztraceného času :-( ()

robbez

Pod hávem podivné bizarnosti je obyčejný příběh o jinakosti. Zřejmě se inspiroval chováním Švédů k Sámům, jejichž děti také byly odebírány a vychovány mimo původní rodiny. ()

Hombre8

Vůbec nechápu, proč se tu neustále mluví o nějakých trollech. Přijde mi, že se autor námětu a scénáře spíše s chutí vyřádil v oblasti kombinování různých genetických vad a vyfantazíroval si jejich vliv na další život takto postižených jedinců. Namátkou: Hypersensitivita, hyperosmie, rozštěp páteře (ocásek), Moebiův syndrom, vysoký podíl neandrtálského genomu (toho tam bylo fakt hodně), event. Ambramsův syndrom. Bohužel se poněkud urval z řetězu, když to ještě zkombinoval s mýtem o podhozencích (který má ostatně kořeny i ve výše jmenovaném) a korunu tomu nasadil ještě využitím adrenogenitálního syndromu u Tiny a, a... Ani si netroufám odhadovat, jak to vlastně měl s tou, dnes tak v dekadentních společnostech populární, pohlavní neukotveností, ten (či ta) Vore. Opravdu povedený slepenec. Kupodivu ale, až na pár fantasmagorií, to celé docela funguje, jako poměrně koukatelný film. Až se sám divím. ()

brie

Co k tomuto rict nevim… do konce jsem vydrzela, nenudilo. Se scenaristy bych se zdrzovat asi moc nechtela. Vykon herecky ale supr. ()

maitton

dobre naladena policajtka s trosku krivym nosem ochutna par cervu v lese...a trosku se to zamota, protoze si chce taky slusne zadupat. Coz ji nemuze mit nikdo za zly a koneckoncu je to priroda. ()

haruna

Myslím, že tento film je nedoceněný jen kvůli explicitním scénám v něm. Přitom ta syrovost, nápad a ztvárnění jsou úžasné. Dějová policejní linka a téma dětí je také v dnešní době aktuální a všechno do sebe úžasně zapadalo. Mělo to myšlenku, spád, skvělý konec. ()

Miroslav.Zac

Film nabízí tolik poselství, že si můžete vybrat. Vzhled není všechno, lidé umí jen brát a ničit, co je jiné, nemusí být špatné, pokrytectví... atd. Původně jsem čekal boj dvou odlišných lidí proti ostatním, potom jsem myslel, že sleduju boj dvou jiných bytostí proti lidem, na konci mi došlo, že jsem sledoval boj dvou lidí/tvorů se sebou samými. A to na tom bylo asi nejlepší. ()