Skvělá herečka proslulá svými eskapádami, a kolem které se vznáší spousta drbů, skrývá tajemství, které má vliv na její fyzický vzhled. (Netflix)

Vavča

Režisér Song Hyun-Wook si po loňské zpackané sezóně napravil reputaci. Série se svým filmovým protějškem jen velmi volně inspiruje. Herečka Han Se-Kye (So Hyeon-jin) se nedobrovolně a v nečekaných momentech proměňuje na jiné lidi, musí tak řešit často nepříjemné a komické situace celý život. Ředitel aerolinek, chladně kalkulující Seo Do-Jae (Lee Min-ki) ji musí za každou cenu získat k uzavření vysněného obchodu, i on má nepříjemné tajemství, které musí před světem chránit. Oba dva však nakonec uzavřou jistou dohodu k vzájemnému prospěchu... Klasická komediální romance, která má sice pár nezbytných klišé (souboj o peníze v rodině, vedlejší linie love story jiného páru), ale dovede stále překvapovat. Navíc má solidně obsazené vedlejší role, zejména Lee Da-hee jako Kang Sa-Ra sestra hlavního hrdiny. První díly jsou neuvěřitelný nátřesk nápadů a komedie, reižisér, scénaristka Im Mea Ri nešetří nápady, povedenými vtípky, odkazy. Rozhodně to není typická lehká romance, díly jsou celkově delší než hodinu, avšak ne na úkor kvality. Prvních deset dílů perfektní, pak příběh zvážní komediální rovina značně ustoupí, ačkoliv konec na poslední dva díly zbytečně dlouhý a vystačilo by to na díl, nebo trochu delší díl 14, stejně nemohu dát jen tři hvězdy. Dobře hudba, nic extra, ale příjemná, kamera ok, občas přijdou zajímavé záběry. Hlavní je však atmosféra vyhroceného dramatu, romantické komedie, která funguje díky oběma hlavním představitelům bezvadně. Seo Hyeon-jin je top herečka ve svém fochu a role superhvězdy ji přijde perfektně na tělo, rád bych ji viděl ve filmech a různých žánrech ona na to má. Je tak bezprostřední, svá, uhrančivá, má skutečně kouzlo. To hlavně její zásluhou směřuje seriál ke 4 hvězdám, jinak by to bylo za 3,5. Lee Min-ki po sérii Because This is My First Life opět v roli mírného autisty, bylo by fajn, kdyby zkusil něco jiného, byť i on má pár záseků a pobaví. Seriál není zase tak jednoduchý a povrchní jak se námět a trailery tváří, on skutečně řeší problém, který geniálně kdysi vystihl renesenanční filosof Francis Bacon, A crowd is not company; and faces are but a gallery of pictures; and talk but a tinkling cymbal, where there is no love. Tento seriál zachraňuje společně s jinými letošní korejskou sezónu po Life on Mars, Player, The Smile Has Left Your Eyes další povedený seriál a to ještě pár zajímavých titulů letos běží (Encounter, Memories of Alhambra, Fate of Furies atd.), tak uvidíme co se povede. ()

Pethushka

Tak takový je to pocit... Moje seriálová krize, zdá se, díky Beauty inside prolomena. A já jsem za to fakt ráda, protože už se mi stýskalo po stavu, kdy něco prostě musím dokoukat, i když se mi chce strašně spát nebo mám na druhý den ráno povinnosti. Z filmu si toho upřímně už moc nepamatuji, přestože jsem ho viděla v rámci festivalu, a vím, že jsem si ho tenkrát moc užila. O to to pro mě asi bylo lepší, že jsem nemusela porovnávat. Na seriálu mě potěšilo hodně věcí, od dobře napsaného scénáře, přes skvělá camea, až po mimořádný soundtrack. Lee Min-ki byl vždycky dobrej, ale stejně se mnou lehce zamávalo, jak vyzrál. Seo Hyeon-jin je pro mě navždy Oh Hae-young, ale musím říct, že sem vnesla charisma, které u ní neznám a taky u ní vidím veliký posun. Fantasticky dokáže zahrát silnou ženskou, která sebou nenechá zametat. Druhý páreček mě místy dojímal snad ještě víc, než ten první. Stejně tak životní boj a osamělost Lee Da-hee, a její vztah s bratrem. Ta mě už někdy ze začátku při docela nevyděračné scéně dohnala k slzám, takže na její výkon určitě budu pamatovat. A svoji nelibost k Ahn Jae-hyeonovi po tomhle představení přehodnocuji. Ačkoliv tam bylo několik zápletek, hodnotím seriál spíše jako jeden z těch, co diváka příliš netrápí a spíše vyhovují jeho přáním. To může být výhoda, a nebo naopak... Ve mně se to pere, ale stejně dám 5* ()