Druhá slečna Oh

• Južná Kórea Tto ohaeyeong (viac)

Mistr zvuku, který najednou začne mít vize o něčí budoucnosti, se zaplete do životů dvou žen, které se shodou okolností jmenují stejně. (Netflix)

Andrea1717

Vynikajúca zápletka, herci, hudba.... ten stáleprítomný pocit tajomna a fatálneho konca dáva tomuto seriálu úžasnú iskru, je proste skvelý, Eric svoju postavu zahral absolútne dokonale a s Hyeon-jin Seo tvorili úžasný pár, nedalo sa proste netúžiť po dokonalom konci. U dobrých filmov a seriálov mi je vždy ľúto, že skončili a u tohto je to dvojnásobný pocit. Krásna hudba a texty piesní, tento album budem dlho počúvať. ()

jarah

Postava nadaného filmového zvukára je ako stvorená pre charizmatického Erica Muna. Dokonca aj jeho podmanivý hlas tam zapasoval, ako sa očakáva od človeka pracujúceho so zvukmi, a bol bonusom pre celú túto podarenú sériu. Takto si predstavujem dobrú komédiu. Originálne hlášky, bezchybne napísané, vypracované a zahrané postavy, perfektné dialógy aj monológy. Proste som sa pri sledovaní tohto seriálu cítila fajn a zároveň som si precvičila tvárovú gymnastiku. Rodičov Hae Young som si okamžite zamilovala. Kim Mi Kyung je jedna z mojich obľúbených herečiek a tu som si ju úplne vychutnala. Keď so stoickym postojom zahlásila manželovi: "Zlato, opustíme Hae Young, zvládnuť ju je pre nás ťažké," takmer som si cvrkla do gatí. Možno by sa niekomu zdala táto rodina strelená, ale za jej správaním cítim čistú človečinu. Správanie chalanov zo štúdia alebo originálny charakter Soo Kyung, Do Kyungovej sestry, sa postarali o skvelú zábavu. Normálna Oh Hae Young, ktorej som fandila, bola konečne žena, ktorá nepredstiera, nerobí zbytočné hysterické scény a ide si za svojim šťastím cez všetky prekážky, bez ohľadu na verejnú mienku. Takto sa skláňam pred zručnosťou scenáristky Park Hae Young spracovať psychologické profily každej jednej postavy, aj keby sa mala v seriáli objaviť iba na desať sekúnd. Páčilo sa mi umiestnenie kamery v jednotlivých scénach, strihy a hra so zvukmi. Bolo zaujímavé sledovať ako sa rodia, vkladajú a synchronizujú zvuky do natočených scén. Tomuto seriálu nemám čo vytknúť. Určite si ho po čase znova rada pozriem. ()

Amalberga

Slíbila jsem si, že seriál dokoukám do konce, chybí mi jen čtyři epizody, ale už ho mám plné zuby. Nechápu, jak tenhle seriál může mít tak vysoké hodnocení, přitom je dost průměrný. Děj, postavy, dialogy vše je naprostý patos. Na jedné straně máme nevyvážené scény plné pláče a utrpení, vzápětí neuvěřitelné "vtipné" scény. Všichni jsou buď uřvaní a protivní, nebo tišší a bez emocí. Dějová linka s viděním budoucnosti je úplně k ničemu, sloužila snad jen proto, aby se Do Kyung začal o OHY zajímat. Hlavní dvojice (i všechny ostatní) je nesympatická a o nějaké vzájemné chemii není ani řeč, všechno u nich působí nuceně. Nemají spolu ani jeden okamžik, který by byl nějak výjimečný a který bych si s nimi spojila. No, málem měli romantický polibek v obilí, jenže vzápětí je zatkla SWAT jednotka, protože OHY byla "unesena" ze svého pracoviště, protože oba nemohli snést představu, že se jeden den neuvidí. Samozřejmě její hysterická a přehnaně ochranářská matka vyváděla jako smyslů zbavená. Jak vtipné. Drama je celé nemastné neslané. Všichni neustále pijí velké množství soju, ale není jim to nic platné. Ani jednou jsem se pořádně nezasmála a smutné okamžiky mě taky nedojímají, nedokážu s postavami sympatizovat. Tenhle seriál má snad vše, aby z něj byl nový hit, ale nějak to nefunguje. Taky musím zmínit otravný product placement, chvílemi to spíš připomínalo reklamu, než televizní pořad. Ze seriálu mi utkvěly jen dvě pro mě epické scény: 1. OHY tančící po bytě na tango s nesmírnou bravurou, až se k ní musí přidat i její matka. 2. Zdrcená rodina léčí svůj žal zpíváním karaoke, v přestávkách mezi písničkami pláčou. ()

ainny

Slíbila jsem si, že nebudu tak nekritická a budu se snažit na všem najít mouchy. Jenže okolo Oh Hae Young je nějaká mucholapka nebo co. Nenašla jsem ani jednu. Příběh sám o sobě je skvěle napsaný. Když už už se mi zdálo, že zabředne do patosu, tak přišlo něco, co mě naprosto odbouralo. Je vidět, že si kvality scénáře, režie i kamery byli herci vědomi a bavilo je hrát. A mě zase bavili všichni včetně máti hlavního hrdiny, která byla na pár facek. Ústřední pár byl skvělý a nedivím se, že se začaly objevovat fámy, že je mezi nimi něco víc i v civilu. Prostě to tam bylo. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, která prostě byla živá a velmi, velmi sympatická. K Ericovi snad ani není potřeba se rozepisovat. Znovu dokázal, že je škoda, že svým talentem tak šetří a diváky nechává na své role poměrně dlouho čekat. Měla jsem plnou hlavu toho, co napíšu, ale teď to nejde. Ten seriál je tak jiný, tak originální, tak dospělý a tak uvěřitelný, až mám pocit, že podobně skvělý romcom hned tak neuvidím. Pro mě momentálně žánrová jednička. ()

Pethushka

Vážně bych pro jednou nemohla dostat možnost dát šestou hvězdičku? Vážně ne? Když on si ji Eric a všichni, co na seriálu makali tolik zaslouží. Tam nebylo nic, prostě nic, co by mi nesedělo. Všechno bylo přesně tak, jak má. Vtipné, romantické, bláznivé, šílené, milostné scény... všechny tak božsky bezprostřední. Jako sama hlavní hrdinka. Ji a její šílené rodiče nejde nemilovat. To samé platí pro všechny spolubydlící a pracovníky Do Kyunga. Ti perlili téměř v každém záběru. K tomu má seriál fantastickou kameru a střih. Flashbacky jsou tady taky krásně udělané. Díky různým detailům jsou opravdu záživné a ani trochu nemáte pocit, že jimi tvůrci jen natahují epizody. No a třešničkou na dortu je Ericův nejkrásnější hlas. Ten bych mohla poslouchat pořád. 100%... ne 89%, celých 100%! ()