Film sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu zorganizujú záverečnú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia, kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní sa prepadajú do pekiel… (ASFK)

Dave Lister

Před dvěma dny, jsem nebyl na předpremiéře nového filmu Gaspara Noeho Cimax. Před dvěma dny jsem v kině Aero zažil devadesátiminutovou párty a absolutní halucinogenní trip. První taneční scéna mě absolutně zadupala do sedačky. Geniální taneční kreace všech přítomných aktérů, doprovázeny dokonalým soundtrackem, pro mě asi nejlepším za tento rok. To co se odehrávalo poté byla velmi temná a šílená jízda, do halucinogenního světa plného zoufalého křiku, dunivé hudby a těžkého tíživého psycha, podle Gaspara. Nutno dodat, že se na předpremiéře podávala také Sangria, z pudu sebezáchovy, byla námi netknuta. Společnost nám během filmu dělala láhev Aperolu. Krásná a překvapivá tečka byla přítomnost Gaspara Noeho. Po shlédnutí jeho snímku, kdy následovala debata s režisérem. Sečteno a podtrženo, Climax byl pro mě zážitek roku a tu pekelnou jízdu si toužím dát znovu. ()

Hashirama

Nejvýstižnější reflexe západní společnosti, která nevyznává nic kromě bezbřehého individualismu, natočená svéráznou formou, ať už mluvíme o závraťových hrátkách s kamerou či prací s barvami a všemožnými neony. Můžeme se dohadovat, nakolik je Noé zahleděný do vlastního vizuálního přístupu, nicméně je to stále jeden z autorů, kteří si to můžou dovolit, protože má stále co říct a dokáže to říct svým originálním způsobem, který je například v porovnání s posledním Trierem o dost vyhrocenější, utaženější a přímočařejší, takže jednoduchost jeho formální zápletky nevyplouvá tolik na povrch jako u Jacka a jeho domečku. Naprosto opojná a vtahující záležitost plná vzrušení a hormonů, ale také tmy a děsivé deziluze. Sofia Boutella k sežrání! ()

fallanga

Moc nevím co si o tomhle mám myslet. To co to dělá, to dělá skvěle. Velmi dobře to vyvolává ty emoce, bezmoc, fyzickou slabost. Ale asi to není něco co bych chtěl vidět znova. ()

Shaleman

Tohle šlo mimo mě. Šerední (ne)herci předvádí něco, co snad jen smažka může nazvat tancem... 20 minut. Pak se snaží improvizovat - debatovat o sexu - půl hodiny nudných nezajímavých žvástů. A najednou zjistí, že jsou sjetí. Začíná to vypadat slibně, ale všechno nakonec zkazí rotující záběry a příliš velké tlačení na pilu v nezajímavých momentech, zatímco ty zajímavé se odbydou rychlým průletem kamery - další půlhodina v hajzlu. Ale abych filmu nekřivdil, poslední desetiminutové "střízlivění" bylo trochu zajímavé... Asi v půlce, co jsem začal znuděně přetáčet dopředu, jsem si vzpomněl na své období v našem maloměstském ochotnickém divadle. V divadelní pohádce s hroznou režií, hloupým scénářem a topornými neherci důchodcovského věku (kromě mě, já byl mladý, krásný a na Oscara samozřejmě) - a bylo to stokrát lepší než tenhle unylý halucinogenní trip. A to by se u filmu stát nemělo. ()

Wybez

Film, na který se dlouho bude zapomínat. Neskutečná práce s kamerou. Výborně vybraní herci a k tomu perfektní hudební selekce. Od poloviny filmu pak solidní halucinace. Ufff, tohle je hodně silné sousto. ()

samkko

9.4/10 nedávno jsem si říkal, kdy přijde film nad kterým se budu moct rozepsat, světe div se, je to právě Climax. Mé očekávaní na tento snímek byly takřka nulové a ani jsem si o tom dopředu nic nezjišťoval, šel jsem do toho s tím, že opět podpořím studio A24 a zkouknu další průměrný taneční film. Velmi jsem se zmílil. Climax, jak pochopíte během sledování sami, je ztělesněním extrémně nepříjemného LSD bad tripu, a vy zde budete zaujímat úlohu dalšího protagonisty a budete se na to všechno dívat jakoby jeho očima. A za to může z velké části kamera, protože udělat hodinovou scénu z jednoho záběru je jedním z vrcholů moderní kinematografie. Tudíž po vizuální a audiovizuální stránce se snímek drží na špici všech podobných výtvorů a nebál bych se říct, že je to jeden z nejlepších filmů v rámci zpracovávání barev, stínů, odstínu atd.. To, že se jedná o pravdivý příběh mě mile překvapilo. Jasně, pravdy je zde asi tak 20%, ale i tak z toho budete mít o to horší pocit. Extrémně se mi ale líbily režisérovy skryté dějové linii, a ty objevíte, když budete pozorně naslouchat dialogům na začátku. Poté zjistíte, že se zde může odehrávat i něco mnohem zhýralejšího, než se na první pohled jeví. Ale je to jen má teorie, takže to samozřejmě může být hovadina, ale kdo ví. Film na vás kousek po prvních dvaceti minutách začne působit jako psychologický teror, ze kterého není úniku, a takový pocit nemáte šanci zažít u žádného slasheru, či duchařského hororu. Zda se ale tady jedná o horor, tak si také nejsem úplně jist, spíš bych ale volil pojmenování psycho thriller. Jedinou věcí zde mi vadící, byly ty homo vztahy, mezi některými, ale co, v dnešní době s tím už nic neudělám, a zde to aspoň působilo a to zvráceněji. Neuvidíte zde ani jednoho známého herce, ale komu to vadí, když všichni hrajou nadmíru výborně a vy jim všechno do puntíku věříte a každou potřebnou emoci na vás přenáší se vší tou bolestí, radostí.. no prostě s tím, co je třeba. Snímek jsem si teda naprosto užil a na závěr vám tu hodím fantastické citáty ve snímku obsažené: "Narození je jedinečná příležitost." "Smrt je mimořádný zážitek." "Život je kolektivní nemožnost." ()

Yahey

"Byl to takový menší večírek. Téměř nikdo tam nezůstal střízlivý," říká Bilbo Pytlík v předabované parodii na Pána Prstenů. A když k tomu dodáme "A jakýsi filuta vsypal do kýble se sangrií pořádnou dávku LSD," máme zaděláno na zápletku filmu CLIMAX, který právě běží v kinech. (Prý podle skutečné události z 90.let). Humor stranou, je to strašnej nářez a není to pro slabší povahy (nekdo asi zvraceje uteče z kina). Skupina tanečníků slaví někde v zavátých horách v opuštěné škole (s démonicky zatuchlou atmosférou) konec tanečního soustředění a párty se "trochu" vymkne z ruky. Kamera rotuje v 360 stupních kolem tanečníků. Co vidíte je božské a ďábelské současně. V některých chvílích uvidíte záblesk "boha" - to, když se kreace skupiny snímané shůry prolnou v neuvěřitelnou spontánní synchronizaci. (V tu chvíli člověku bleskne, proč v Indii považují tanec za nejvyšší formu umění). A pak přijde ta ďábelská polovina... ()

ForGump

Gaspar Noé se utopil ve svém sebeukájení a jeho naprosto zvrácená a zvukově nafintěná historka, dotýkající se lecčeho (přes kolektivní šikanu a odcizení matky od dítěte) je v konečném důsledku zbytečná a otravná. 40% ()

ANTYCHRYST

Tohle ne.... :( Už jen přežít úvodních 10 min kecani v tv bylo nad lidské síly..drogy nesnáším.. tohle mi nic neříká.. nechápu vůbec .. že jsem to dokázal dokoukat ..už nikdy více... Nebejt té hudby dal bych bez váhání odpad!! 10% za music ()

Najt

Totální blábol... asi 20 minut filmu mě někde v půlce celkem pohltilo, když se to začalo "dít", ale to co bylo předtím a následovalo potom totálně celý film degradovalo, a přitom to mohl být slušný psychofilm. Kdyby to tak pokračovalo až do konce, byl by to celkem slušnej "zážitek". Takhle zůstává jen trapnej pocit, na jaký bulshit jsem se zase podíval. Ale dost kritiky, když vše pominu, tak na druhou stranu to byla solidní vymejvárna, že který mě opravdu začala bolet hlava, a ty pocity, ty za to teda stály :D ()

viky13

Na začátek musím uvést na pravou míru své hodnocení. Climax dostal 3 hvězdy, ale v zásadě je pro mě nehodnotitelný. Je to něco mezi 5ti hvězdami a totálním odpadem! Zanechal ve mě neskutečný pocit, velmi silný, leč rozhodně ne příjemný. Rozumějte, já skousnu hodně, s násilím a šílenostmi by se klidně mohlo ještě přidat, ale jakmile je tam zakomponované malé dítě, všechny vlasy se mi ježí a vypínám (stálo mě to spoustu přemáhání, ale i přes dětský křik, který je nejhrůzostrašnějíším prvkem filmu, jsem to nevypla).Což znamená, že svůj účel film asi splnil. ()

Knor

S Gasparem si prostě moc nerozumím. Tohle je jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem kdy viděl. Skupina tanečníků se nějakým způsobem pěkně sjede a vyvádí pak jak retardovaný blázni. Audiovizuální psychopatie je to teda pořádná, ale absolutně ničím nezajímavá a nudná k zešílení. Sledovat hodinu a půl nesymapatickou bandu kreténů a krav jak poskakujou a vydávají různý pazvuky bylo úmorný. Už ne, nikdy. ()

Bazinga2563

I CAME HERE JUST FOR THE EXPERIENCE filmik. prasečinka, jak má být! sice plné nepřesností, když se ale při sledování moc nemyslí a soustředíte se pouze ten vrcholný EXPERIENCE, nabije vás nečekané poznání (prozreni?opojeni?vyvrcholeni?znechuceni?). nejde o dej, o film, ale o to, co si z nej vezmete. at uz jsou to blitky, zvlastni otazky typu: kondomy uz ve Francii nejsou in? nakupovat drogy pro 30 kamosu (ale myslim, ze jich bylo min) zni jako dobra investice penez? bydlet uprostred totalni prdele s bandou neznamych lidi v ubytovne se jednema dverma je gut? dve misy sangriy pro 30 lidi jsou rebelstvi?, urcite to bude aspon neco. treba to ze fet smrdi. jo a pekne rozdeleni na FAZE a tanec k sezrani! (videno na kviff) ()

MyrnaAlec

Horor to není ani omylem, klasický Noé s těkavou kamerou a dobrými dialogy. Do půlky taneční párty a pak klasika : divný konce zdrogované mládeže. Není to jeho nejlepší film, ale oceňuji inovativní taneční kus. ()

ilias

Začátek (po trochu rozvleklé expozici postav skrze videopohovory) je vizuálně chytlavý, ke konci je to na hranici fyzické nepříjemnosti. Není to špatný, ale zdá se mi, že je výrazně snazší natočit film, kterej je "kvalitně" nepříjemnej, než film, kterej by byl na stejným levelu, akorát v kategorii vtipný, povznášející a chytrý. Lidi, co si vybrali jako téma temný pudy, hloupost a drogy, to maj prostě mnohem snazší než všichni, co riskujou nevtipný komedie a málo chytrý filosofický díla. I Noé sem pár náznaků humoru umístil, ale u tanečního hororu to každej druhej divák vnímá jako bonus a vděčně se směje, i když to neni nic extra. ()

O.D.

Trošku silnější matroš než jsem čekal, co teprve chudáci tanečníci. Gaspar je blázen, podobně jako Lars nebo Darren, ale stejně se na jejich filmy těším několik měsíců dopředu a to se o moc režisérech říct nedá. Je to dost nepříjemný film, má lepší polovička to vzdala ještě před úvodníma titulkama, ale na její obranu, ty se tam objeví až po třičtvrtě hodině :-) Málokdy se stane, že jsou vám hrdinové filmu v podstatě ukradení, vlastně jsem se o nich nedozvěděl skoro nic kromě toho, že jsou to tanečníci a až na vyjímky to byli dost nesympatický kokoti, ale stejně jsem s nima trpěl každou vteřinu. Obsahově úplně prázdný, ale po audiovizuální stránce elektrizující a pohlcujicí. Dříve nebo pozdeji, si tuhle sangrii namíchám ještě jednou, prozatím 4 hvězdy. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)