Bylinkárka Apolena nájde v žitnom poli opustené novorodeniatko. Dá mu meno Žito a vychová z neho statočného mládenca. Žita naverbujú do kráľovského vojska a zlý radca kráľa, knieža Neklan, mu prikáže vyberať dane od poddaných. Žito tak na vlastné oči pozná, aká dokáže byť moc zlá a nespravodlivá a začne sa proti nej búriť. Jeho zmysel pre spravodlivosť, radosť zo života a šikovnosť, očaria aj princeznú Adelku.No  padne do oka aj čertici Filištíne, ktorá by si ho rada priviedla do pekla. Preto sa prevtelí za krásnu markízu a pokúša sa ho nalákať na výhody zla: bude bohatý a slávny. No Žito sa nalákať nedá. A tak okrem Neklana, ktorý sa tiež usiluje získať Adelku, musí bojovať aj proti moci samého pekla. (RTVS)

quokam odpad!

Ne ne ne, takhle ne. Nic nefunguje. Namet, ktery zcela ignoroval historicke moznosti, prachbidne herectvi v cele s legendami, stokrat ohrana pekelna televize a Lucifer jako arbiter moralky. A pak jeste v rozhovorech ukrivdene nepochopeny reziser a urazene herecke hvezdicky. Ne, nic, kde nic neni, ani procentiko se nevyhrabe. Sesup tvurce Nesmrtelne tety je obrovsky. ()

Nick321

Já vím, co lidem vadí na této pohádce. Obsazení samými děsnými herci (z nichž někteří už jsou takříkajíc filmové vykopávky), kteří přehrávají, a že to obsazení je vážně katastrofální. Jiřina Bohdalová hraje tradičně takovou pletichářskou bábu mastičkářku se svým nakřáplým hlasem a hubou plnou mouder. Pavel Liška hraje tradičně d€m€nta, Tatiana Dyková jakbysmet, nic inteligentního tam člověk nenajde. Pavel Kříž už by měl odejít do hereckého důchodu, dělá si jen ostudu, že hraje v takových trapárnách. Anna Kadeřávková, jenž ztvárnila princeznu byla naprosto katastrofální a afektovaná, Denis Šafařík na mne zase působil trochu jak Matěj Stropnický v tom smyslu, že ženy ho asi nezajímají. Za mne, kdo si tak nějak dokázal zachovat důstojnost byl Petr Kostka alias král, tento pán opravdu umí hrát. Jediné, co na pohádce ocením je volba prostředí a celkem pěkné kostýmy, děj je divný, písničky se k pohádce vyloženě nehodily. ()

uprchlik odpad!

Proboha, kolik ta hrůza stála? Já bych na to nedala ani korunu. Jestli je tohle výpravná pohádka, tak já jsem královna ze Sáby. ()

Lasllye

Bože toto.... ani si nemyslím, že by to byl problém hereckých výkonů. Dnešní pohádky jsou prostě špatně napsané, dialogy, scénář,... nápad?! Opravdu bohužel ztráta času ()

EricNor

Samovysvetlujici dialogy, pruserny vyber hlavniho hrdiny, nelogicke chovani postav, nepochopitelny dej, Bohdalka. No, nasim se to libilo, ale oni sleduji i tv Barrandov. Za prachy moje a vase je to ostuda. ()

Chroe odpad!

To je poprvé, co hodnotím ještě před koncem filmu...ale prostě...To už se fakt všichni zbláznili? To ČT už došla slušnost a soudnost? Tohle má být nová česká vánoční pohádka? Jsem rád že Petr Kostka vypadá stále při síle a Aničku bych tuze rád pojebal, ale vybrali si špatně.... moc špatně. Hrát v takové sračce. Kdyby šel dát hyperodpad dám ho. Už za tu Bohdalku, nemůžu ji ani vidět ()

tapir.cabrak odpad!

nepřímá úměra - čím vyšší výpalné ve chřtánu ČT = tím horší amatérské slátaniny. Další level? Dle úrovně hlavní role (ne)herce "prince" nás napříště čekají dva princové ála Stropnický ml. nebo princ a princezna transgendeři, je mi z toho opravdu smutno :-((( ()

Qwat

A jéje, diváci TV Barrandov už tu rozdávají odpad ještě předtím, než je film vůbec v polovině. S povinným dodatkem o tom, kolik tohle stálo a že tu ČT opravdu platit nebudou. Takže ve stejně relevantním duchu (Soukupové použijí slovník cizích slov) dávám pět hvězd a soudruzi všech zemí, vztekněte se xD ()

sunshine29 odpad!

Asi nic lepsiho na Stedry vecer v repertoaru CT nebylo.Jak daleka cesta od Nesmrtelne tety,bohuzel od 10 k 0. Co to peklo pane Zelenka?Peklo o dvou trapnych radobycertech? Kdyby tam nebylo to ubohy peklo a Kriz tak neskutecne neprehraval,tak by se na to mozna dalo i divat v hodnoceni 1 hvezda. Takto bohuzel totalni odpad. ()

PanIncognito

Výrazná je zde jen Tatiana Vilhelmová ovšem nikoliv jako hloupá a šklebící se čertice, nýbrž jako spanilá a uhrančivá kontesa v červené róbě. Nic jiného nedokáže udržet pozornost. Zatímco ona si roli užívá, mladí repliky jen prkeně předčítají. Příběh nefunguje a zkrátka celkově jde o promarněnou práci. :-( ()