Zrádci

• angličtina Rats (festivalový názov)
Česko / Poľsko, 2020, 6 h 46 min (Minutáž: 66–71 min)

Scenár:

Miro Šifra

Kamera:

Martin Douba

Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Miloslav Pecháček, Martin Havelka, Hoang Anh Doan, David Novotný, Igor Bareš, Magdaléna Borová, Anežka Novotná, Petr Franěk (viac)

Vietnamská mafie v Česku ovládá víc než 70 procent trhu s pervitinem. V jejím čele stojí investoři nazývaní aj Bác (strýcové), kteří se zde usadili ještě v době komunismu a navenek se tváří jako vážení podnikatelé. Díky propracované a efektivní struktuře výroby jsou na ně klasické policejní postupy krátké. Policisté z protidrogového tak musí používat spíše praktiky tajných služeb – a často jdou i za hranice toho, co je vůbec legální. Příběh šestidílného seriálu zobrazí tři týdny v životě drogového dealera a policejního informátora Davida Frýdla, který působí v českovietnamské drogové mafii. Po vraždě své policejní spojky zůstává sám a po krku mu jdou obě strany – policie i mafie – a on hledá cestu, jak si zachránit život. (Česká televize)

kreyson13

No tak tohle se vůbec nepovedlo. Úplně stačilo dát to do dvou dílů a mělo by to trochu spád, takhle to bylo strašně roztahaný, některý díly úplně o ničem. A ta houpavá kamera byla taky příšerná. Jedna hvězda za imbecilního Rendu a jeho neslavný konec. ()

VasekM

No, byla to přinejmenším zajímavá podívaná. Velmi vítám, že česká scéna upustila od klasického stereotypu policejní kriminálky a přinesla konečně trochu exotický nápad s ještě exotičtějším provedením. Přijde mi to celé trochu jako jeden velký experiment, tvůrci zkoušeli co bude a nebude fungovat, to dává seriálu zajímavé grády. Připomíná mi to trochu absolventské filmy. I když má jisté mouchy, určitě stojí za zhlédnutí. 70% ()

pjpakosta

Na poměry českých televizních seriálů musím uznat, že to nebylo nejhorší. Cyrila Dobrého jsem viděl poprvé hrát a jsem rád, že herecký um zdědil a rozhodně má na čem stavět. Příběh mě příliš nezaujal, neměl jsem potřebu se nutně po skončení podívat na další díl. Silnou stránkou seriálu byl bezesporu výběr lokací. Na současnou televizní nabídku rozhodně nadprůměr. Na nabídku zahraniční průměr. ()

Damocles

Seriál, který překračuje mantinely české seriálové detektivky. Svým provedením si říká o kontraverzní komentáře a také se mu jich dostává, leckdy právem, protože ne každému divákovi může fyzicky dělat neustále rozhýbaná kamera (zde sedí doporučení - když to sledujete v malém okně přes internet, nevadí to. Mně osobně tolik nevadila, ale vadil mi leckdy nezřetelný zvuk, až jsem si musel u posledního dílu při rozhovoru v autě pustit titulky pro neslyšící, protože ani po páté jsem nerozuměl, co David odpovídá. Zápletka rozhodně slušná, nicméně s pocitem určité nedotaženosti. Hrozná škoda, že Václav Neužil nedostal větší prostor, v prvním díle jsem si od něj sliboval velké věci a jeho smrt mne fakt zaskočila. Rozuzlení též. Nejsa filmový kritik, zůstanu u diváckého vjemu a ten byl nadprůměrný a viditelně čeří domácí vody, zatuchlé Specialisty, Modravou a spol. A také bych velmi doporučil tuto recenzi https://a2larm.cz/2020/03/miniserie-zradci-patri-mezi-vrcholy-tuzemske-televizni-tvorby/ ()

Jan00

Pouze 3 hvězdy z těchto důvodů: 1) Renému nebylo v prvním díle absolutně rozumět, řeč byla zahuhňaná, v dalších dílech se to trochu zlepšilo. 2) Hudba by nebyla, až tak špatná, pokud by na konci točeného záběru, nevyběhl tón hraný jedinou strunou asi na 90 dcb... 3) Kamera při snímání byla v pohybu - hýbala se. 4) Chvílemi jsem se nudil, určitě by se příběh vešel do 5-ti dílů. ()

zuzam

Osobité zpracování, které je typické pro režiséra Tauše. Námět byl zajímavý, ale zpracování mě ve výsledku spíš zklamalo. Rozkmitaná kamera s detailními záběry tváří mě prudila. Zvuk stejný jako u ostatních Taušových výtvorů strašný, střídající se tiché, místy až nesrozumitelné dialogy se řvoucí hudbou. Záběry typu: Někdo někam jede v autě, pak vystoupí, pak někam jde a to trvá dlouhých 5 minut - zbytečně natahovaly děj, jen aby vyplnily čas pro všechny díly. Postavy mi byly nesympatické, nedokázala jsem fandit nikomu. Některé věci jako policejní stanice v kostele měly jen ozvláštnit seriál, ale působily tak nevěrohodně, až to bylo směšné. Některé věci zůstaly nevysvětlené (nebo mi unikly?), jako třeba vražda hlavních Vietnamských zloduchů. Forma by neměla vítězit nad obsahem. ()

Ornament

Výborný scénář, skvělé výkony herců a téma ztvárněné naprosto originálním způsobem... Česká televize opět dodala prvotřídní materiál na nedělní večer, jako již poněkolikáté. Jsem hrdý na naše české filmaře a herce... Dokonalé! ()

MM1979

Tolik chyb v kostýmech a produkci se na jednom místě jen tak nevidí. Pár neherců se snaží těkavou kamerou natočit seroš... Jen pro ukázku nedbalosti: podporučík má výložky kapitána, naopak jiný kapitán má čepici majora a jako úsměvný vrchol se státní zástupce prokazuje odznakem inspekce. V produkci fakt banda amatérů, pro kterou jsou holínky jako hodinky – však oboje se natahuje, že? Nejvíce sem se zasmál, když do Polska jeli od tržnice slepou ulicí, co vede jen k řece :-) Představa o policii a jejich postupech - 0, představa o drogové komunitě - 0, představa o státním zástupci - 0, fakt slátanina max. pro mamky mezi Sama doma a Ordinací v růžové zahradě, ale pro ně je to zase moc vulgární, tak netuším, kdo je cílovka. ()

farky

Zrádci sú jednoducho bomba! Strih, kamera popierajú všetky zásady. A ja im to všetko žerem. Roztrasená kamera, vystrihnutie kúska záberu, štýl rozprávania príbehu hlavným hrdinom, zvukové efekty, gitara v štýle Death mana, oujeee, to je ono. Klobúk dole, páni tvorci! Zrádci nie sú pe každého. Mainstreamový divák s nimi môže mať problém. Pre mňa sú však Zrádci najlepšia miniséria akú som kedy videl! ()

vecnevysmata

Slibný začátek, celkem napínavý děj, u 3. a 4. dílu jsem uvažovala o čtyřech hvězdách, ale závěrečné nanicovaté dva díly tyto mé úvahy okamžitě zazdily. Tvůrci jako by se nemohli rozhodnout, zda cílovým publikem má být generace Z, nebo její rodiče, a tak se to snaží hrát na obě strany - což pochopitelně nemohlo dopadnout dobře. Mladí si nakonec stejně řeknou "ok boomer" a staří se utvrdí ve svém přesvědčení, že dnešní mládež je k ničemu. Cyril Dobrý i Miloslav Pecháček jsou slibné objevy, Lenku Krobotovou vidíme nejspíš v životní roli, ale roztěkaná kamera je někdy už příliš a stejně tak otravná je hudba, včetně titulní písně Marie Rottrové (wtf?). Úplně jako pěst na oko pak působí podivná osvětově vzdělávací okénka, např. na téma "většina Vietnamců jsou slušní a pracovití lidé" (ne, nekecej, vážně???). Na konci jsem měla pocit, že scenárista nechal většinu postav zabít, aby náhodou nemusel vymýšlet, co s nimi. Už vůbec pak nechápu klišé na téma "když žena chce dělat kariéru, odpor ze strany manžela a nedůvěru mužských kolegů holt musí očekávat". Je 21. století, opravdu se bez toho neobejdeme? Nedivím se, že se u nás moc žen do zajímavých pozic nehrne, když se jim podobná nálož dostává od veřejnoprávní televize, která by se naopak měla snažit působit progresivně. Facepalm. ()

JerryPilsen

Je to jako zjevení. Velké překvapení. Na roztěkanou kameru si musíte zvyknout ale příběhu ubec neubližuje. Spíš naopak. Herci v detailech skvělý. Příběh má všechno,akci(českou),vůbec nenudí a navíc i pointu. ()

hel_ko

Aspirant na nejpříšernější kameru a nejodpornější hudbu v historii filmu a seriálů. Já chápu, že se tvůrci chtějí vymykat stereotypům, ale raději bych poslouchala hudbu, z které se mi nezhorší tinitus. Škoda, protože příběh je víc než dobrý ()

elma

Dobrý seriál ale co mě tam neskutečně štvalo - ta hudba ta kytara nebo co to bylo. To neskutečně řvalo během filmu. Pořád jsem musela si hrát s hlasem. Ten kdo dával hudbu do tohoto seriálu je neskutečný nýmand. To celé ten seriál kazilo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)

Serial Killer se blíží

Serial Killer se blíží

20.09.2019

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Uskuteční se 24. – 29. září 2019. Divák má jedinečnou příležitost sledovat to nejlepší, co současná evropská produkce… (viac)