Sever

Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Scenár:

Václav Hašek

Kamera:

Jan Šuster

Hudba:

Michal Rataj

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek (viac)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření. (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (7)

Sever (2019)

Krimi seriál s Mádlem v roli osamělého bojovníka proti prohnilému systému politika - byznys - policejní krytí má pár pozitiv: 1) atmosféra temného kraje severu 2) herecké výkony ( Havelka , ale i Mádl dobře ) no a pak pár věcí, které tohle dílo pošlou do archívu: 1) prakticky se jedná pouze a jen o vyčerpávající předem prohraný boj, který je tolik dílů ubíjející 2) už předem si to hrálo na něco víc, než na co mělo ... že to překročí hranice pouhé krimi apod. tohle sebevědomí autorů, kteří se zaštiťovali morálním štítem mi přišlo směšné, to měli nechat na divácích 3) moc nebaštím ty tajemné temné všemocné síly, které stojí v pozadí a vrcholem bylo, proměna kamaráda z výcviku, který mu byl celou dobu oporou a v posledním díle se proměnil v jejich mluvčí, který dokonce věděl, že temné síly uvažovali o jeho likvidaci. ... hrozně nevěrohodné. 4) Sedláček měl radši točit ten opravdový případ solárního podvodu ( myslím, že to je ten případ miliardářů Zemkových, kteří si chtěli vydělat podvodem dvě miliardy ) o opravdových statečných policajtech, v té fikci se ztratila i realističnost a opravdové sdělení. ()

Pomáhat a chránit (2019) (E01)

Mádl nastupuje po rychlokurzu na kriminalistu na drsném severu. Případ zavražděné dívky je očividně inspirovaný skutečnou vraždou z roku 2005, ale není to ani přiznané. Syrová atmosféra fajn, ale zase jak je děsně beznadějně všechno zkorumpované mi už nepřijde moc originální a i ten sever Čech už je nějak na ČT okoukaný. Už dlouho nebylo nic z Jižních Čech. ()

Střet zájmů (2019) (E02)

Vražda ve vietnamské komunitě, takže nastupuje vietnamská policistka a není to Ha Than, ale sympatická Anna. Dnešní případ se mi zdál zajímavější a smysluplnější, a protože jsem v sobě objevil slabost pro hezké česky mluvící asiatky v televizi dám klidně čtyři hvězdy. ()

Nepřátelé státu (2019) (E03) odpad!

Případ přepadení bank byl jednoduchoučký, šikana poctivého podřízeného celkem působivá, ale tomuto dílu musím dát odpad. Absolutně se mi zvedl žaludek jak Sedláček hlavního záporáka toho největšího kmotra udělal z bývalého studentského vůdce. Trošku mi začíná vadit to depresivní bezvýchodné vidění světa, jak je v ČR všechno zkorumpované, soudy úplatné, zakázky cinklé a mocní nedotknutelní jako bychom byli někde v Rusku. Ano, člověk sice někdy má pocit nespravedlnosti a bezmoci a chce to trochu trpělivosti než si spravedlnost dojde pro ty nejmocnější šíbry, ale jsme v pohodový zemi, kde se tihle lidi občas odsoudí nebo aspoň zastaví změnou ve volbách. Irituje mne rozšiřovaný pocit, že žijeme v nejhorší nejnespravedlivější době a korunu tomu nasadí Sedláček, který největšího šíbra udělá z bývalého studentského vůdce listopadu 89. Jednak neznám ani jeden příklad, kdy by se nějaký bývalý studentský vůdce stal podnikatelským kmotrem ( pokud za studentské vůdce nebudeme považovat ty komunisty, který ten den měli na starosti oficiální studentské akce předcházející těm revolučním ), ale vidím spoustu příkladů, kdy útoky na tyhle lidi se vůbec relativizuje nebo div ne popírá listopad 89 jako akce domluvená estébáky a žádní studenti jakoby neexistovali nebo byli jako nepodstatní komparzisté. ()

Otevřená válka (2019) (E04)

Před deseti lety bych za takový díl seriálu dal i čtyři hvězdy, ale dneska .... permanentní šikana jediného spravedlivého hrdiny , který je ve stále hlubší defenzivě je trochu málo. ()

Justice (2019) (E05)

Nějak na mne padl ten pocit bezmoci a nespravedlnosti.... ()

Jenom vítr (2019) (E06)

...asi nejnapínavější díl ikdyž s ustřeleným koncem ať si divák domyslí sám. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)