Sever

Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Scenár:

Václav Hašek

Kamera:

Jan Šuster

Hudba:

Michal Rataj

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek (viac)

Šestidílný seriál bude příběhem nadějného kriminalisty, který věří ve spravedlnost a čest, tudíž nezůstane lhostejný ke korupci svých nadřízených. Za to je ale následně potrestán a z vyšetřovatele se tak stává vyšetřovaný. Dramatická série vychází z atraktivního prostředí policie, s několika liniemi a překvapivými zvraty, které umožňují poznat způsob fungování nejsilnější státní mocenské organizace ve všech jejích složkách, jejich propojení i soupeření. (Česká televize)

Recenzie používateľa A_Shearer k tomuto seriálu (3)

Sever (2019)

Překvapuje mě ten relativně vlažný ohlas. Podle mýho nejlepší hranej Sedláček. Dokonce jsem nakonec snesl i nesnesitelnýho Mádla, kterýho naštěstí vyvažoval o řád lepší Benoni. Bezvýchodné a realistické až na dřeň. Poslední díl je vlastně zoufale depresivní. Pátej bod za tu geniální scénu s Cudlínem a fotkama z listopadu 89, která říká tak nějak všechno o našem reálném kapitalismu. ()

Pomáhat a chránit (2019) (E01)

Další pokus o uhelnou real life crimi. Když ale do hlavní role dáte Mádla, kterej se stále nenaučil hrát a opepříte vyzáblou impotentní partnerkou, dáte si solidní ránu do vazu v jakýkoli rodinný scéně. Naštěstí to na druhé straně vyvažuje Benoni, který je stejně výborný jako v Bukowskim nebo Pustině (kdo sakra dělá ty castingy, tenhle kluk je o dva levly jinde než "hrající" Mádl) a k tomu v prvnim díle velmi exluzivní pachatelé, který jsou buď geniální herci nebo fakt někoho zabili. Ta rekonstrukce na konci neměla chybu... Takže začátek slušný, ale bojim se, že s korupční linkou a Mádlem to dopadne asi stejně pozitivně jako s hlavnim hrdinou v celý týhle začouzený krimi. ()

Nepřátelé státu (2019) (E03)

Zatím to dost roste a nabývá na přesvědčivosti. Za tu skvostnou scénu s výstavou Listopadu, kdy pan fotograf jedním dechem brojí za ten odkaz a zároveň děkuje soudruhu podnikateli dávám pět hvězd. Jo, tohle Sedláček umí. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)