Vesnice na okraji Prahy, patřící k hlavnímu městu. Mrtvý hospodář. Zavražděný dvěma střelami, do hrudi a do hlavy. Našla ho jeho stará matka (J. Pokorná). Začátek ukazuje na obvyklé rutinní vyšetřování, ale to se brzy zkomplikuje. Hospodářova žena (Z. Onufráková) je pryč a nikdo neví, kde je. Zmizel i čeledín, jeho pokoj je prázdný. A na dvoře jsou krvavé skvrny. A zakrvácený nůž. Je to poněkud zmatek a Budík (J. Plesl) se v něm musí vyznat. Zmizely peníze na vkladní knížce i cenná brož. Výslech potvrdil, že stará matka svou snachu zrovna nemilovala. A nějaký chlap včera odvážel ze dvora na voze cosi, co mohlo být lidským tělem. To je však falešná stopa, jak se brzy ukáže. A nebude poslední. (Česká televize)

quokam

No, serial se propada do vsednosti. Nejak je to furt to same. Ten samej vyraz pana Plesla (neco mezi Sherlockem, Poiretem a sefem pohrebniho ustavu), ta sama hudba, ten samej Zito. Nejak se vytraci ta lidskost z prvnich dilu. 6/10. ()

adaben

Příběh není špatný, ale dlouho si ho člověk pamatovat nebude. Herci jsou dobří a zejména J.Pleslovi se role daří. jedno Je zvláštní, zatímco v Četnických humoreskách soukromé příběhy četníku seriálu pomáhaly, tady jejich soukromé trable (ať Plesla, či Langmajera) jako kdyby spíš odváděly pozornost od samotného příběhu. Čím to je, nevím. Snad jen zamilovanost mladého Nováčka má zatím své kouzlo ()

milanista

Tak opravdu opět zklamání. Nejen opakovaný vtip, není vtipem, ale i opět nelogickým příběhem. A špatná režie? To nevymyslíš! Po týdnu jde komisař na místo činu a na zemi kaluž krve, jak kdyby se to stalo před pěti minutami. Na zbrani nejsou otisky střelce, z příběhu se nedozvíš, jakto, že tam nejsou? A nesmyslnost první rány do srdce, a potom do hlavy. Navíc na místě činu je jen jedna kaluž krve, z druhé rány to stihl ještě po sobě uklidit? O rodinných nesmyslech netřeba rozepisovat. ()

elma

Moc se mi líbí herečka Lucie Žáčková, je to ten typ herečky, když jí vidím, tak si říkám, jéé to bude hezký. Měla by být více obsazována, má hezký milý obličej a krásný civilní projev. ()