Vesnice na okraji Prahy, patřící k hlavnímu městu. Mrtvý hospodář. Zavražděný dvěma střelami, do hrudi a do hlavy. Našla ho jeho stará matka (J. Pokorná). Začátek ukazuje na obvyklé rutinní vyšetřování, ale to se brzy zkomplikuje. Hospodářova žena (Z. Onufráková) je pryč a nikdo neví, kde je. Zmizel i čeledín, jeho pokoj je prázdný. A na dvoře jsou krvavé skvrny. A zakrvácený nůž. Je to poněkud zmatek a Budík (J. Plesl) se v něm musí vyznat. Zmizely peníze na vkladní knížce i cenná brož. Výslech potvrdil, že stará matka svou snachu zrovna nemilovala. A nějaký chlap včera odvážel ze dvora na voze cosi, co mohlo být lidským tělem. To je však falešná stopa, jak se brzy ukáže. A nebude poslední. (Česká televize)

IvcaSammet

Přiznám se, že tentokrát jsem se dívala už spíš jen napůl. "Recyklovaný" námět předchozího dílu mě vůbec nebavil, dějová linka se starší "dcerou" naprosto stupidní a zbytečná a ty dva mladé "kretény" už radši ani nekomentuju. Hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to nebyl úplně nejslabší díl, ale jinak to bylo tak na jednu a čtvrt. Při druhém shlédnutí budu hodnocení rozhodně snižovat. ()

honajz

Když si z dílu detektivního seriálu nejvíc pamatuju, že detektiv má kapavku a ani netuší, kde ji vzal (že by ta přehnaně zhrzená sestřička ze špitálu?), tak je něco špatně. A jinak se tvůrci sami vykrádají, až hanba, bez invence, bez napětí, obyčejná depka. ()

topi odpad!

Tak už jsem to konečně pochopil, že místo detektivního seriálu tady máme telenovelu s občasným kriminálním případem, který je v každém díle jen okrajový. Hlavně musíme vědět, že Langmajer má "kapelu" a rodinné vztahy vrchního inspektora Budíka jsou nejdůležitější. Pátrání nemá žádnou gradaci, v podstatě ani nemůže mít, když je příběh bez napětí a je plochý jak záchodové prkénko. A propo, druhá sebevražda jako ve třetím dílu? A opět tak dementně nemožná? Koukám, že scénárista Zdeněk Zapletal chtěl předčít Petra Zikmunda a já můžu konstatovat, že se mu v tom minimálně vyrovnal. O "hudbě" se radši ani vyjadřovat nebudu. Tahle imbecilní sračka nepatří na obrazovku České televize, ale na TV Barrandov!! Tohle by si měla naše zlatá Veřejnoprávní uvědomit! ()

rakovnik

Hodina plácání se v případu, z toho půlka vlastně mimo, o rodinných poutech. Pak jedna náhoda a to nejdůležitější na konec: Opět rodinná pouta. Na seriál se dá koukat, ale kriminálka je to jen na půl. ()

otík

Průměrný díl, který zcela zapadá do dějové boční linky. Případem mrtvého statkáře sice díl neoslní, ale aspoň je tam zajímavé rozšeření případu. Slušná podívaná. ()

fabecc1222

Tady jsem se teda přistihnul, že v době psaní komentu (cca 2 hodiny po odvysílání) už ani nevím, kdo byl pachatel... Příčina je jednoduchá, prostě to vůbec nedokáže vtáhnout. Zkouknul jsem poctivě celý díl, ale stejně si z něj reálně nic nepamatuju. Co si však s jistotou vybavim, že zas polovina stopáže byla o rodinných problémech Langoše s jeho kapavkou. ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Hm... další sebevražda. Nakonec, to je nejjednodušší na vymýšlení, co? Potřebujeme, aby případ zabíral dohromady tak pět minut stopáže, protože zbytek musí nutně vyplňovat chcaní, kapavky, prostitutky, souložení, retardované dcery, nespokojené manželky a samozřejmě také pánský karetní kroužek. PS: Když se chce někdo zastřelit, tak se nejdřív pokouší trefit do srdce, a až pak do hlavy, sure. 1*. ()

mira007

Pozor spoiler: sebevražda kamuflovaná jako vražda ... to už tady bylo snad u tý báby s těma pozemkama ne? Tento díl nejen neoriginálním případem, ale neskutečně vysilují nudný. Párkrát byl trochu vtipnej Langmajer v kapavkové skeči, ale jak to souviselo a obohatilo příběh nebo vykreslilo nějakou z postav, to ví asi jen Brabec na střeše. ()

quixote

Další slaboučký díl s případem, jehož podivné rozluštění snad nemůže zaujmout žádného zkušeného příznivce detektivek. Nedokáže to diváka vtáhnout, je to opravdu mizerně odvyprávěné, chybí tomu jakákoli energie. Je asi naivní myslet si, že kvalita posledních tří dílů skokově vzroste. ()

Amonasr

O něco věrohodnější díl, než ty předchozí, až na tu kající se dcerunku v závěru i s pugétem pro advokáta - proč tahle úplně zbytečná scéna, která to poslala zase o patro dolů... Celé to ovšem nudí čím dál víc - jak zadrhnutý kolovrátek. ()

AgnesDee

Tak tenhle díl mě zatím asi zklamal ze všech nejvíc. Nuda až na půdu, policajti se víc zaobírali osobními záležitostmi než samotným případem. A třešničku tomu dodá moment, kdy se dozvíme, že tento díl jsme v podstatě už viděli před třemi nebo čtyřmi týdny. Na tento seriál se už vážně dívám jenom ze setrvačnosti. ()