Menstruace není tabu

• USA Period. End of Sentence. (viac)

Indické ženy se snaží vysvětlit místní mužské populaci vše, co s sebou menstruace přináší, zatímco zároveň rozjíždí malou výrobnu cenově dostupných vložek. (Grimaldi)

easaque

-3* Před rokem jsem viděl indický film Pad man, který se mi vcelku líbil a skoro jsem mu nandal čtyři hvězdy. Sice nechápu, co mě k tomuto tématu přitahuje, ale prostě je to tak ;-). Samotný film popularizaci v používání vložek zvládá podle mě mnohem líp, ale zase tady v dokumentu je ukázáno fungování stroje na výrobu „Fly“ a s tím spojená možnost vytvořit pracovní místa pro místní ženy, kteří k ní nemají vlastně moc příležitostí a dává možnost ženám se emancipovat. Ale čekal jsem od něj trochu víc, tak dostane jen tři slabší hvězdičky.  PŘÍBĚH1 /// SMYSL1 /// ATMOSFÉRA1 /// TEMPO1 /// ORIGINALITA1 /// NÁLADA1 /// ART1 /// STYL1 /// CASTING1 (3*MAX) ]  … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

Davies182

Příjemná minimalistická vložka ke všem těm ostatním smrtelně důležitým dokumentům o ekologii, konci světa a zvířátkách. The Pad Project je fajn. Ušlechtilý čin! ()

Grimaldi

Téma ženských vložek ve formě dokumentu mě překvapilo. Ale to jen do chvíle,než jsem začal sledovat a pochopil. Indie je možná jedna z největších ekonomik světa,ale problémů mají hodně. Například stále v lidech daný kastovní systém nebo nerovnost v postavení žen a mužů. To má velký vliv i na znalost významu menstruace. Mnoho můžu vůbec neví o co jde. Jen jedna z nemalého množství vad na dnešní Indii ,které ani tento dokument nedokáže změnit. Nedokáže bohužel změnit ani fakt,že vložek je nedostatek. Jeho cílem vlastně je o celé situaci informovat svět a doufat v nějakou pomoc. Zdá se,že v Americe se to daří. ()

• Dokument se natáčel ve městě Hapur ležící v Indii. (Grimaldi)