Volá sa Evelyn a pochádza z Dolného Kubína. Ale to nie je podstatné, pretože už nejaký ten čas žije v cépečkárskom meste snov - v Bratislave. Má troch spolubývajúcich, z ktorých každý je úplne iný. Števo je jej najlepší kamarát i kamoška, veľmi úspešný herec, ktorého na Slovensku nikto nepozná, pretože hral hlavne v britských filmoch, ktoré vysielala BBC. Barbie, majiteľka svadobného salóna, neveriaca na lásku k mužom, neveriaca na to, že ľudia by mohli byť dobré bytosti. Alica, najmilšie dievča na svete v siedmom mesiaci tehotenstva, ktoré má zázračnú schopnosť položiť tú najnaivnejšiu otázku. V spoločnom byte sa objavuje aj sused, známy herec, slovenský akčný hrdina, Jozef Vajda. Okrem spolubývajúcich sa do života Evelyn stále pripletú nové osoby a udalosti. Tak uvidíme jej pokusy o dokonalé rande, o zbalenie boháča, uvidíme jej boj s nadváhou alebo náročnú cestu k tomu, ako v priebehu jedného dňa získať aj stratiť prácu snov.
Evelyn je známa internetová komička. Jej facebookové videá zaujali státisíce slovenských divákov a teraz prichádza na obrazovku ako hrdinka úplne nového slovenského sitcomu. (TV JOJ)

cujman

Na Slovensku je so seriálmi ten problém, že pre televízie nie sú priorita a teda nedostávajú taký priestor aký by si zaslúžili. A na tých pár čo existujú, pracujú furt tí istý ľudia a preto je to stále rovnako nudné a trápne. Ak aj občas príde niečo nové a originálne, tak je to také slabé, že to hneď skončí a zmizne do zabudnutia. To buď z dôvodu, že dobrý nápad nedostane takú podporu ako nechutné Slovenské telenovely, alebo ako vo väčšine prípadov sa jedná o zlý nápad. Riešením pre takéto situácie je, aby televízie vyhodili ľudí, ktorý dávajú zelenú takým seriálom čo sa na Slovensku momentálne vyrábajú a aby sa dával väčší priestor novým a novým nápadom od rôznych autorov, aby sa na obrazovky dostávali len tie dobré. A to je problém aj seriálu Svet podľa Evelyn. Je to síce niečo nové a originálne, ale to neznamená, že je to dobré a vlastne to vôbec nikdy nemalo vzniknúť. Seriál je založený na produkte, ktorý je medzi ľuďmi 50/50. Buď ho z mne nepochopiteľného dôvodu majú radi a považujú za vtipný (?), alebo ho z duše nenávidia a je im nechutný. To je proste fakt a nie je to dobrý základ do seriálu, keď ho také množstvo ľudí nenávidí skôr, ako sa dostane na obrazovky. Seriál sa zrejme tvári, že je to sitcom, to som usúdil na základe zvukovej stopy so smiechom, ktorá je ale v konečnom dôsledku zbytočná, keďže sa v seriáli nevyskytujú ŽIADNE VTIPY. Dialógy sú umelé, nevtipné a amatérske až tak, že z toho krvácajú uši. Jediná vec, čo to mohla zachrániť, a čo je v seriáloch najdôležitejšia vec, sú postavy, lenže tie sú v tomto prípade len nesympatické karikatúry, ku ktorým je nemožné si vybudovať vzťah lebo sú nudné, neoriginálne a človeka pichá pri srdci, keď ich musí počúvať.Toto sú všetko fakty, ktoré platia bez ohľadu na to či som zakomplexovaný niktoš, či závidím, alebo mám zlú gramatiku. Je to zlý seriál, ktorý nemal vzniknúť. To ale súdim len na základe prvého dielu, pretože viac som to pozerať nedokázal. Ak si chcete prečítať viacej dôvodov prečo je to zlý seriál, alebo aj pár dobrých vecí, vďaka ktorým som tomu dal tú 1 hviezdu, čítajte viac tu: https://kenadamsblogz.wordpress.com/2015/10/21/svet-podla-evelyn-hit-alebo-hnus/ ()

tom552

Jeden z najlepších komediálných seriálov na Slovensku za posledné roky. Seriál,ktorého cielovka nieje "celá rodina" a chvalabohu ani ženy 40+.Humor je svieži,postavy sú zahrané na jednotku. Evelyn mi sadla,pobavila,prekvapila.ĎAKUJEM! ()

Pelmeninator odpad!

No tak ale toto už je ťažký kaliber. Televízia JOJ sa zase predviedla. Zobrali hlúpu, škaredú, vulgárnu kravu, ktorej video o Chorvátsku ma dostalo do filozofických úvahách o idiotizme ľudstva a dzigli ju do súvislých 30 minút vymývania mozgu. Nenávidím umelý smiech vo filmoch a sem ho pchali medzi slabiky každého slova. Môžte mi prosím vysvetliť kto toto pozerá?! Ja som zamlada sledoval debiliny ako Takeshiho hrad ale pri tomto som nevydržal ani 10 min. Nebolo by to také zlé keby vymenili hlavnú postavu a všetkých jej kamarátov. Pomyslenie, že tento 'sitkom' má aj nejakých sledovateľov ma desí... ()

kralMiroslav

Videl som jeden diel (Otec) a dalo sa to celkom pozerať. Aj som sa zasmial a pobavil. No je to taký tip humoru, že mi jeden diel úplne stačil. Viac by som nezvládol. Pavlovič ma prekvapil, zahral výborne. Kristíne Farkašovej úloha naivky moc nesedí a nebola v nej presvedčivá. Evelyn je amatérka a na amatérku to nebolo až tak zlé. Inak nechápem, ako sa uživí v šoubiznise. A ešte nerozumiem, prečo sa to volá svet podľa Evelyn. U mňa dve a pol hviezdičky. ()

Nellaron

Tento seriál, hoci sa volá podľa Evelyn, tak s ňou nemá veľa spoločného. Našťastie. Evelyn nemám rád, je mi nesympatická a už vôbec nie vtipná. Seriál ťahajú ostatné postavy a to celkom úspešne. Bavil som sa štandardne na Štefanovi Martinovičovi a dokonca aj na Jozefovi Vajdovi. Keby dali seriálu iný názov, bude mať o 20% lepšie hodnotenie. ()