Nikdo nezná tenkou hranici mezi životem a smrtí tak dobře jako oni. Záchranáři. V situacích, kdy jde doslova o všechno. Čtyři příběhy, čtyři výjezdy. Buďte s námi u toho! (TV Barrandov)

RanMori

Spoustu lidí nadává na herecké výkony, ale mně to přijde ok - však to nejsou a ani to nemají být herci, podle mě jde jen o znázornění situace a její vykreslení, ne o nějaké strhující záběry. Má jít o pochopení a ukázání, čím vším si musí záchranáři taky někdy projít a co všechno musí řešit - někdy opravdu bizarnosti. Pracuji též ve zdravotnictví a tudíž vím, že někteří lidé by se opravdu chovali tak, jak je ukázáno, ale musím uznat i to, že neustále stejný mustr - přijedeme-ošetřujeme-přijde někdo kdo začne celou situaci kecama zhoršovat- už poněkud smrdí diváckou atraktivností. I přesto by to ale mohlo být laické veřejnosti přínosem, protože výjezdy jsou doplněny praktickými informacemi, co jako oznamovatel dělat či nedělat, a jaké je vlastně pozadí celé záchranné služby. ()

Potjoc

Bál jsem se, že vzhledem k tématu to bude srdceryvné, dojemné, což není můj oblíbený žánr, proto mě ty americké verze těchto druhů pořadů nebraly a čekal jsem na českou verzi. Ale tohle je ve stejném stylu jako Policie v akci. Dokonce i ten styl panelů s jménama lidí, i ty úvodní a záverečné komentáře, i ta závěrečné titulky. ()

SOLOM.

Dám jednu hvězdu jen za úctu ke skutečným záchranářům – člověk nikdy neví, kdy je bude potřebovat. Jinak toto zpracování je tragikomické (no spíš otřesné). Většina účinkujících neskutečně přehrává, některé příběhy jsou až úsměvně špatně zpracované – tohle prostě nemá šanci na úspěch. Zase chtěl jen někdo něco napodobit a slovenská verze je naprosto stejná katastrofa… ()

kingik odpad!

Zachraň se kdo můžeš. Až se při krouhání cibule nedopatřením nabodne i váš hrtan, zkuste ještě pár minut ochotnicky bědovat na kameru, je více než možné, že špičkový tým zdravotníků vás s vážnou tváří provede rajskou zdravotnickou péčí. Nic si z toho nedělejte, že vám situace přijdou zhusta zinscenované. Zkuste k obrazovce přizvat někoho s podprůměrnou inteligencí, převedeno do praxe někoho, kdo si sotva zaváže tkaničky od bot, a máte jistotu, že daný divák bude autenticky šokovaný nad právě probíhajícími mrtvolnými stavy účinkujících. Zhuštěné legrační vyznění sice jistě nebylo v tvůrčím plánu, jenže je poměrně vzácné se zasmát při otevřené zlomenině hlezenního kloubu a zcela určitě i groteskní pád z koloběžky, po němž se pojme podezření na prasklou lebku, zaručeně pobaví davy. Tvůrci nepropadají panice, natož tvůrčí krizi, neb neúnavně vrší další díly, které by otřásly i relativně erudovaným personálem z Nemocnice na kraji města. 0/10 ()

holyterry odpad!

Asi je to dobrý nápad jak ukázat lidem jak by se měli chovat při podobných situacích které v tomto rádoby pořadu můžeme vidět. Ale... Reakce záchranářů a některé případy se mi zdají až moc nereálné. Mám i pocit že TV Soukup hercům v tomto "pořadu" moc neplatí. Kdybych byla placena za pár korun (asi) stejně jako oni tak bych se taky nesnažila svoji roli zahrát dobře a více uvěřitelně. Ale vážně... Tak otřesné herecké výkony snad už nikde jinde nenajdete ()