Aggressive Retsuko

• Japonsko Aggressive Retsuko (viac)

Červená panda Retsuko si frustraci z nevděčné kancelářské práce a každodenních trablů vybíjí po práci na death metalovém karaoke. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (20)

Série 1 (2018) (S01)

Místy trefná satira na kancelářskou práci a japonský systém obecně se docela rychle vyčerpá a stane se z toho vztahové drama, kde vám prostě musí záležet na postavách, jinak to nemá smysl sledovat. A já nemůžu říct, že si některé nezískaly můj zájem, ale zároveň nevím, jak moc bych s nimi chtěl trávit další sérii. Možná z ní dám jednu dvě epizody a pak uvidím. Ono to totiž není špatné, ale nesedí mi animace a ani styl, který to mělo v posledních dílech, ale zase se na to docela dobře kouká, vzhledem k tomu, jak krátké jsou epizody. Podrobněji u jednotlivých epizod. Za první sérii dávám 3* ()

Den v životě Retsuko (2018) (S01E01)

Tak z pilotu absolutně netuším, jak dlouho mě to bude bavit sledovat. Přijde mi totiž strašně zvláštní, že co se týče satiry na kancelářskou práci a určité typy zaměstnanců, to hodně vystřílelo už v prvním díle a nějak nechápu, s čím novým by mohli přijít ty další. Snad jen se satirou na celou japonskou společnost, k tomu to tak nějak přirozeně spěje, ale nevím, do kdy to bude mít co říct a od jaké chvíle to začne vařit z vody. I ten nápad s deathmetalovým karaoke na tom je stejně - poprvé mě pobavil, podruhé to bylo sice taky zajímavé, ale už mi to přišlo jako opakovaný vtip, než něco, na co bych se měl v každé epizodě těšit. Nevím teda, jak moc na tom budou postavené budoucí díly a co z toho ještě vypadne (popravdě si nedokážu představit, že by to v takové podobě mohlo kdy dosáhnout pěti sérií), ale zatím jsem z toho dost rozpačitý. Vidím a chápu v tom ten smysl, líbí se mi jeho propracovanost, ale nepromlouvá ke mě jeho podání. Postavy mi zatím lezou víceméně na nervy, než abych se jim smál nebo s nimi soucítil a na samotnou animaci si budu asi zvykat, ještě dlouho, jelikož mi dost evokuje takové ta laciné japonské nálepky s jednoduše nakreslenými zvířátky a ty se mě osobně nikdy nelíbily, takže je jasné, že mě neuchvacuje koukat na jejich rozpohybovanou podobu. A i přes to všechno tam je nějaký potenciál... Já fakt nevím, bude to chtít víc dílů, abych si ujasnil dojmy. Slabé 3* ()

Hodná a pracovitá dívka (2018) (S01E02)

Jé, že by to mělo celistvý děj? To by to mohlo být celé zajímavější než se zdálo, ale nebudu jásat dopředu, vzhledem k tomu, že se mi tahle epizoda líbila úplně stejně jako pilotní... Slabé 3* ()

Jen na chvíli (2018) (S01E03)

Tahle epizoda se mi zatím líbila nejvíc, kvůli tomu, že už jsem v tom vnímal zajímavější a povedenější scény než doposud, ale problémy mám stále stejné a rozpačité dojmy u mě zatím stále vedou. 3* ()

Souboj (2018) (S01E07)

Zatím nejlepší epizoda, u které jsem si dokonce chvílemi říkal, že mě to začíná bavit... jen teda pak vždycky přišel moment "vystřízlivění", kdy jsem si řekl, že spíš ne a že tak uvnitř už to je jaksi vyčerpané, že ta animace mě vlastně pořád štve a něco mi přijde dost nevtipné. Tady to ale platí že vše epizod nejmíň a i ta hudební bitva v závěru nějak fungovala. Jen mi teda potvrdila, proč mi není moc sympatická ani jedna z těch dvou postav, ale je tam skrytý solidní základ pro zajímavý příběh, tak uvidím... Slabé 4* ()

Princ, který platí sám za sebe (2018) (S01E08)

A jéjé, spousta romantiky... Na to začínám být v poslední době alergický, protože všechno, co jsem za poslední dobu rozkoukal, s něčím takovým po čase přišlo a všechno strašně rozmělnilo. Tady je sice jasné, že se to nějak bude posouvat dál a bez vztahů to pochopitelně nepůjde, ale jak už to není ani komedie, stále více přemýšlím nad tím, jak moc mě to ještě baví sledovat... Minimálně ale zbytek první série dám, ty díly jsou na to dost krátké a pak se ukáže. Slabé 3* ()

Růžový svět (2018) (S01E09)

Název vystihuje vlastně všechno. Zpívá se tu, vše je zalité duhou a růžovou barvou, vše je idylické, i když není a já celou dobu zoufale čekal na nějaký vtip nebo zvrat, až to najednou celé skončilo. Tvůrci si to šetřili na závěr série, takže tohle je jen ultimátní vata. Lepší 1* ()

Sen končí (2018) (S01E10)

Opět výstižný název - ano, sen skončil, Retsuko ta slepá zamilovanost naštěstí přešla a Resasuke se vrátil ke kaktusům (a konečně o něm vím něco víc). Na závěr Haida skončí v nemocnici, hrošice má nějaký mezinárodní průser (což mě asi jako jediné pobavilo) a jak už v anime občas bývá zvykem, zničehonic sem vecpali nějaké to moudro na závěr, které sice se vším aspoň souvisí, ale přijde opravdu jen tak. Nějak ta první série prostě skončila, jen nevím, nakolik budu mít zájem sledovat osudy stejných postav dál. Slabé 3* ()

Aggretsuko: Veselé Vánoce a kovový nový rok (2018) (S01E11)

Vánoční speciál Retsuko je kupodivu jedním z nejlepších dílů seriálu, aspoň z mnou viděných. Sice člověk dostane ty akce, které od všech postav čekáme, ale mě to pobavilo. Vše tu bylo střídmější a vtipnější, každá postava předvedla své a adekvátně pobavila, ačkoli u mě rozhodně vede Fenneko a Santa Ton. Dokonce dojde i na zasněného kaktusáka, který si koupí balíček konfet a i Tsunoda je tu sympatičtější než kdy jindy, byť jen kvůli poslední scéně s ní. Já si to užil a kupodivu o dost víc, než jsem sám čekal. Ne dokonale, ale na hezké čtyři to určitě je. Jen teda český překlad je fakt něco, prý kovový nový rok... A přitom to celé začne metalovou verzí Jingle Bells, tak jde tam je něco o kovu? 4* ()

Série 2 (2019) (S02)

Pro mě osobně lepší série než první, už jen kvůli tomu, že je ucelenější a sebevědomější ve svých tématech. Poslední epizoda je obzvlášť povedená, jen se mi osobně stále nepovedlo přijít plně na chuť té specifické animaci a to je taky jediný důvod, proč zase nedokážu jít na čtyři hvězdy. Do mírného nadprůměru se to u mě už ale dostalo. Silné 3* ()

Nový pracovník Anai (2019) (S02E02)

Změnilo se od první série něco, když po jejím mdlém konci tady dávám vysoké hodnocení a přijde mi to zatím jako nejlepší epizoda ze všech? Animace mi vadí pořád stejně (a to její přehnané vyjadřování emocí sice chápu, ale asi si v něm nikdy nenajdu zalíbení), vlastně i staré známé postavy mě zajímají pořád stejně (chápej moc ne) a platí to i o samotné Retsuko a vtipné je to taky jak kdy. Vlastně zůstalo vše při starém, jenže ne úplně. Do seriálu totiž vstupuje Retsučina matka, která je jak stíhačka a Retsuko nejenže kecá do života, ale dokonce ho jí chce dost vychcaným způsobem řídit (což je mi téma značně bližší než kancelářská práce) a hlavně do děje vstoupil nový pracovník Anai, který je totální magor a kdyby náhodou nic jiného, bude mě to bavit sledovat už jen kvůli němu, protože to je fakt zjev jako z hororu, který ze všeho nejradši vypisuje velice zdvořilé a velice výhružné zprávy, takže mám teď vlastně o zábavu postaráno. Ten chlap je magor. Slabé 4* ()

Dvojité moratorium (2019) (S02E03)

Trošku mě děsí ten (asi?) poník z autoškoly... Aby z toho zas nebylo romantické cosi utlumující to nejlepší, ale tak aspoň to nechává Retsuko stejný charakter - ona bůhvíproč prostě je na tyhle zasněné typy... 3* ()

Nevyhnutelná srážka (2019) (S02E04)

Tak zatím jsem měl pravdu, je to zase dramatičtější. A ne, že by to bylo špatně, ale prostě mě ty postavy nezajímají tolik, aby mě to bavilo sledovat jen kvůli jejich složitým životům. To pro mě nezajímavé ale naštěstí zachraňuje Anai, který "urážku" na jeho osobu spatřuje všude a ve všem... 3* ()

Sjednocená fronta (2019) (S02E05)

Rodinný den měl kupodivu happy end. Anaie skrotila Kabae a konečně si mezi všemi našel místo a co se samotné Kabae týče, navzdory tomu, jak strašně otravný hlas má, tak je aspoň skvělá matka. Tak jako tak jsem byl zpočátku rád, že je tahle epizoda víc komediální než obvykle, ale docela rychle mě to přešlo, když tu veškerý humor začal být poměrně trapný... Co už. Lepší 2* ()

Nejistá budoucnost (2019) (S02E06)

Aniova dějová linka už definitivně skončila, takže se vracíme zpět k Retsuko a jejím tradičním problémům s matkou a vlastním životem. A nakolik uznávám, že je to vedené dobře a místy s humornou vložkou (zde parodií na seznamovací akce, kterým osobně říkám "rychlorande" - osobně mi to přijde jako pitomost, sice jsem nic takového sám nezažil, ale stálou partnerku či partnera si tam podle mě nenajde nikdo), nějak tady jsem zjistil, že mě ty postavy nezajímají dostatečně na to, abych to kvůli nim sledoval dál. Navíc nejsem žena a ani nejsem ten typ, co zoufale shání partnerku, takže tu teď není nic, co by mě oslovovalo... 3* ()

Rostoucí náklonnost (2019) (S02E07)

Tak jsem po půl roce zpátky! V tomhle bizarně animovaném světě... A hnedka jsem si připomněl, jak chytře je ten seriál vystavěný, ale jak moc mě míjí některé jeho humorné prvky ve stylu rapových soubojů či přehnaných reakcí. Tak jako tak chci aspoň druhou sérii dokoukat, když už jsem se k tomu tak triumfálně vrátil. Tehdy mě to i přes pár vyloženě slabých epizod vydrželo bavit a těšit se na další díly dost dlouho, tak třeba se zadaří i tentokrát. A bylo fajn vidět, že už se Anai s Retsuko snesou a dokonce se i přátelí. A zasněný poník se vrací na scénu stejně triumfálně jako můj návrat, takže asi bude co sledovat. Jen jsem si ani po té dlouhé pauze nezvykl na to, že chlap tvoří seriál plný ženských postav a ženských problémů. Ale pitvat se v tom nehodlám. 3* ()

Úžasný život (2019) (S02E10)

Navzdory tomu, jak se některé díly tváří chytřejší než ve skutečnosti jsou, tak tomuhle se povedlo být (skoro) dokonale vyvážený. Osobně teda doufám, že se Retsuko stále ještě hledá, ale její vztah s Tadanem dospěje do bodu určitého uvědomění, které překazí jinak potenciálně růžovou budoucnost. A dává to smysl, je to chytře vypointované, docela i hluboké a dokonce jsem se dokázal smířit s tím, co mi zde normálně vadí. Ne úplně, ale když už jsem dobrovolně viděl celé dvě série, tak jsem si na to musel aspoň zvyknout. Jako závěr druhé série ale solidní. Silné 4* ()

Slasti života (2020) (S03E01)

Třetí série pro mě začala kupodivu dobře. Na konec předchozí série to navazuje dobře, funguje to a ačkoli se to dostává jinam, než v první sérii, nevadí mi to, protože bez většího posunu by tenhle seriál nemohl fungovat. Tak doufám, že to vydrží a nezačne se to rozpadat jako prostředek druhé série. 4* ()

Bezstarostný život (2020) (S03E03)

Nelíbí se mi, kam to směřuje. Satiru to už asi definitivně opustilo, zůstalo z ní jen půl minuty a zbytek posouvá dál postavy, bohužel směrem, který je poněkud mimo původní koncept a mimo první epizodu třetí série se mi nelíbí. Zvlášť tím, jak se za každou cenu snaží tvůrci rozjet vztahovou dějovou linii u Haidy. Slabé 3* ()

Mořský ježek na poušti (2020) (S03E05)

Zvykl bych si, jakým směrem se to teď vydává a vlastně by to byl nejmenší problém. Jen si mě nezískal dostatečný počet postav natolik, abych to sledoval jen kvůli nim. Zvlášť kvůli tomu, do jak nepravděpodobných situací se Retsuko dostává. Sice jsem si k ní konečně získal sympatie a i u Haidy mi to začínalo vycházet, ale už se u toho nebavím tak jako kdysi a celá zápletka okolo OTM Girls mi přijde slabá, navzdory tomu, jak trefně zobrazuje fanatické fanoušky. Poslední epizoda série má prý být hororová a připomína Perfect Blue, tak si ještě někdy pustím jen tu, ale jinak tenhle seriál nechávám být. Ale vydržel jsem u něj dlouho, takže je to nadprůměr i z mého pohledu, ať už moje hodnocení vypadá jakkoli. 3* ()