Aggressive Retsuko - Série 1 (2018) (séria)

Den v životě Retsuko (S01E01)

(epizóda)
  • Japonsko A Day in the Life of Retsuko (viac)

Retsuko vstupuje do svého pátého roku v prestižní obchodní firmě a každý den bojuje s nedostatkem motivace – každodenní stres z práce si vybírá svoji daň. (Netflix)

honajz2

Tak z pilotu absolutně netuším, jak dlouho mě to bude bavit sledovat. Přijde mi totiž strašně zvláštní, že co se týče satiry na kancelářskou práci a určité typy zaměstnanců, to hodně vystřílelo už v prvním díle a nějak nechápu, s čím novým by mohli přijít ty další. Snad jen se satirou na celou japonskou společnost, k tomu to tak nějak přirozeně spěje, ale nevím, do kdy to bude mít co říct a od jaké chvíle to začne vařit z vody. I ten nápad s deathmetalovým karaoke na tom je stejně - poprvé mě pobavil, podruhé to bylo sice taky zajímavé, ale už mi to přišlo jako opakovaný vtip, než něco, na co bych se měl v každé epizodě těšit. Nevím teda, jak moc na tom budou postavené budoucí díly a co z toho ještě vypadne (popravdě si nedokážu představit, že by to v takové podobě mohlo kdy dosáhnout pěti sérií), ale zatím jsem z toho dost rozpačitý. Vidím a chápu v tom ten smysl, líbí se mi jeho propracovanost, ale nepromlouvá ke mě jeho podání. Postavy mi zatím lezou víceméně na nervy, než abych se jim smál nebo s nimi soucítil a na samotnou animaci si budu asi zvykat, ještě dlouho, jelikož mi dost evokuje takové ta laciné japonské nálepky s jednoduše nakreslenými zvířátky a ty se mě osobně nikdy nelíbily, takže je jasné, že mě neuchvacuje koukat na jejich rozpohybovanou podobu. A i přes to všechno tam je nějaký potenciál... Já fakt nevím, bude to chtít víc dílů, abych si ujasnil dojmy. Slabé 3* ()