Tínedžerka Willowdean Dicksonová je dcéra bývalej Miss malého mesta v Texase. Mama Rosie jej láskyplne hovorí Knedlička, pretože Will je dievča s nadváhou, ktoré sa najlepšie cíti v pohodlí svojho domova. Väčšinu detstva strávila so svojou tetou Lucy, ktorá jej vštepila sebadôveru a lásku k piesňam Dolly Partonovej. Zoznámila ju aj s rovesníčkou Ellen, ktorá sa stala jej najlepšou kamarátkou. Teta Lucy náhle zomrela a Will s Ellen nastupujú do posledného ročníka strednej školy. Rosie má mnoho spoločenských záväzkov a povinností, pričom chce, aby ju dcéra všade sprevádzala. Pre Will je však nepríjemné, keď sa okolo nej všetci čudujú, ako môže byť so svojou postavou dcérou bývalej Miss. Willow sa preto rozhodne prihlásiť do súťaže krásy, v ktorej je porotkyňou jej mama, aby dokázala, že aj dievčatá s nadváhou môžu zaujať a nemožno ich zo súťaže vylúčiť. Spôsobí tým šok celému mestu, ale napokon prekvapí aj samu seba. (TV JOJ)

ollie24

Typicky americká feel-good záležitost, od které nelze očekávat příliš mnoho. Nicméně je skvěle provedena a skvěle zahraná. ()

JB001

Nemám rád tlustý ženský a nesnáším travesti show. Vydržel jsem do konce jenom kvůli Jennifer a v očekávání, že se tam třeba objeví skutečná Dolly Parton. Naštěstí jsem si po filmu spravil chuť zápasem Juventus vs Porto ()

enoemis13

Muž, dospelý, pri zmysloch ... asi nie som tá cieľová skupina pre ktorú bol dumplin natočený ... komédia bez štipky humoru ... pravdepodobne sponzorované mekáčom poprípade nejakým iným fast foodom ... 10% ()

viax

Nápadité a dobře zahrané. Doporučuju speciálně pro dívky a ženy při těle — chytnete takové sebevědomí, že ty hubený jen scvaknou podpatky, protože hezky se obléknout, nalíčit a šmrncovně se hýbat není tak těžké, že? ☺☺☺ ()

5Se

Akože totálna nuda, dopozerala som to iba kvôli tomu, že mám rada Jennifer Aniston. Divím sa, že sa na to dala nahovoriť.Podľa mňa aj keby mám problém s nadváhou, tak ten film mi k väčšiemu sebavedomiu nepomôže.Vtipné scény boli možno tri, takže ani komédia to nie je. Dávam 1* iba kvôli tomu, že tam hrala Aniston. ()

zuzam

Taková americká pohádka o tlusťoučkých Popelkách bez prince. Docela milé, jen trochu neoriginální a malinko nudné a Jenifer Aniston jsem tu matku fakt nevěřila. ()

Kacenka_73 odpad!

Asi to myšlenku mělo, navíc miluju Jennifer, ale tohle jako celek jsem nezkousla… hromada nepochopitelných frází, to za á… za bé chápu, že to mělo být o "větší a širší" holce, tenhle výběr herečky mně už přišel přespříliš… za cé bych mohla jmenovat celou abecedu, ale zkrátím to… hluboce podřadný film, který ode mě měl dostal dvojku jen za to, že v něm byla Rachel. ()

McGuffin

Do tradiční soutěže krásy v Bluebonnet v Texasu, jejíž duší je její bývalá a dodnes krásná vítězka, se přihlásí její dcera, co jí z oka nevypadla. Já, knedlíček, Dumplin', říká jí matka, a ví proč. A protože si to scénář Kristin Hahn podle knihy Julie Murphy přeje, tak uspěje. Což se stává zrovna tak běžně, jako že formuli jedna vyhrají motokáry, kterým publikum v cílové rovince zatleská nadšeněji, než formulím. Chcete řízek? Dáme vám smoothie. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

peproch

Výborná teenagerská komedie pro celou rodinu. Velký holky a "jiný" holky to maj těžký, když si chtěj získat uznání a lásku a přízeň. Těžší, ale ne nemožný. ()

poppy75 odpad!

ja neverim tomu, ze co som to pozerala...v severnej korey sa maju sudruhovia este co ucit-tento film si mozu prevziat ako manual...mimoriadne  zoškaradenu aniston,ktora herecky nezvladla ani jednu jedinu scenu, asi niekto vydieral, preto na toto pristupila-inak si to neviem vysvetlit...jedine nad cim stale premyslam,ze preco maju trevesty ludia taky priserny vkus... ()