Sabrinina děsivá dobrodružství

• USA Chilling Adventures of Sabrina
USA, (2018–2020), 34 h 52 min (Minutáž: 50–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Gavin Leatherwood (viac)

Recenzie používateľa tenebrae86 k tomuto seriálu (2)

Série 3 (2020) (S03)

Pro Brínu mám děsnou slabost, je prostě strašně "cute". Třetí pokračování tohoto moderního "teen-gotického" seriálu podle kultovního komiksu je zatím nejslabší, i když pořád dostatečně zábavné a stylové. Bohužel se to dost odchýlilo od toho, v čem měl podle mě seriál největší sílu, což byl osobitý černý humor a odkazy na klasická hororová témata a klišé. Nejvíc bych asi vypíchnul šestý díl, který mimo jiné krásně odkazuje na Cronenbergovu "Mouchu", ale jinak je tentokrát hlavní téma Sabrinin boj o pekelný trůn. Takže politika, vztahy, rebelství a samozřejmě typicky Netflixovská genderová, kulturní a rasová hyperkorektnost. Prostě chvílemi je to trochu otrava a kdybych si obecně v předchozích dvou řadách seriál, jeho mytologii, postavy a herce neoblíbil, asi bych hodnotil níž. Hodnocení: 70%. ()

Série 4 (2020) (S04)

Se závěrečnou řadou Sabriny jsem spokojený. Poslední díl byl možná trochu rozporuplný, ale jinak se seriál po slabší 3.sérii vrátil tam, kde jsem ho měl rád, tedy někde na pomezí groteskního gotického hororu pro teenky a černohumorného fantasy komiksu. Jako zkušenější a všímavý divák jsem hodně ocenil práci s detaily, styl, žánrové odkazy a slušnou nálož zábavných "easter eggů". Jako další plus beru více prostoru ve scénáři pro mého oblíbence otce Blackwooda, na úkor více méně otravných postav Robina a Thea, kteří byli tentokrát upozaděni. No a to nejlepší na téhle sérii je samozřejmě můj milovaný H.P. Lovecraft, který byl v seriálu přítomný vždy, ale tentokrát je hlavním tématem. Ústřední dějová linie se točí kolem nicoty, příčetnosti, chapadel, nepopsatelných hrůz a prastarých vesmírných božstev. A to já mám moc rád. Klidně bych bral další sérii. "Brína" mi bude chybět.... ()