Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Garbo mluví! hlásaly reklamy, když hvězda němého filmu Greta Garbo debutovala ve filmu zvukovém. O devět let a dvanáct klasických filmových dramat později byla talentovaná filmová legenda připravena na novou změnu. Garbo se směje! slibovala reklama její první komedie, jiskřivého příběhu o přísné ruské komisařce, která vyměnila svou ženskost za sovětské bratrství – dokud se nezamilovala do elegantního pařížského světáka (Melvyn Douglas).
Ernst Lubitsch, který pracoval s rafinovaně sžíravým scénářem, jehož spoluautorem byl Billy Wilder, věděl lépe než kdo jiný, jak spojit vytříbenost se skvělým vtipem. "I ta nejdůstojnější lidská bytost je minimálně dvakrát denně směšná,” vysvětloval svůj proslulý "Lubitsch Touch”. A přesně tak vnímáme zamilovanou Ninočku Grety Garbo: jako klidně důstojnou a přesto roztomile směšnou. Uvidíte ji stejně. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (99)

fishki 

všetky recenzie používateľa

Greta bola vynikajúca. Jej agentka, ktorá je bez akýkoľvek citových prejavov vychovaná režimom, vhodená do kapitalistickej Ameriky, aby sa neskôr zaľúbila a objavila v sebe skutočného človeka, mi chvíľkami pripomínala Sheldona Coopra z BBT. Škoda toho hereckého pádu. Originálna romantická oddychovka, ktorá je na svoj vek narodenia ešte v kvalitnej miere vtipná. Táto látka by v 50-tych rokoch už taká vtipná nebola, že. ()

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $1,365,000Tržby USA $1,187,000Tržby Celosvetovo $2,279,000║ __Nestarnúci klenot!!!__ Nadčasový film, ktorý je stále až neskutočne svieži, kde uťahovanie zo Sovietov prekonáva asi všetky ostatné tématicky podobné filmy a popri tom vďaka sebe vlastnej ľahkosti neuráža, skôr trefne využíva možný potenciál. Úžasne zábavné, herecky brilantné a dialógovo to je miestami nepretržitý rachot. /videl v kine: 100%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010) ()

Reklama

Kass 

všetky recenzie používateľa

"Do you like me just a little bit?" - "Your general appearance is not distasteful." Všeobecně zřejmě nejoblíbenější a přičiněním toho i nejslavnější film legendární Grety Garbo. Svou roli zpočátku upjaté a výrazově dosti strohé ruské komisařky zde Greta ztvárnila se suverenitou a grácií sobě vlastní. O nesporných kvalitách "Ninočky" a její neselhávající schopnosti bavit diváky i po letech může vypovídat i nepodstatný fakt, že její sledování absolvoval bez problémů a újmy na duševním zdraví i můj mladší bratr, velký to vyznavač především a hlavně akcí nabitých filmů poslední doby... dokonce mi z ní občas nějaké ty vtipné hlášky cituje. A že je v případě téhle úsměvné společenské satiry opravdu z čeho vybírat... ()

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Snažil som sa, aby sa mi to páčilo, väčšinou sa na staré komédie naladiť dokážem. A rozumiem v roku 1939 všetkej úmyselnej naivite. Ale sorry, viac nesympatická jak Greta Garbo bola už len postava, ktorú hrala. Preto na mňa nefungovala romanca. A ako komédia je to málo vtipné. A ako akákoľvek satira málo ostré. Len to tak jemne škrabká, aby sa to dostalo ku koncu, ktorý ma nezaujímal. Tri hviezdy za objektívne kvality, ale za nežnosťou chodím inam. ()

Willy Kufalt 

všetky recenzie používateľa

,,Chcete bývať v hoteli, kde z kohútika na teplú vodu tečie studená a z kohútika na studenú netečie nič?“ Táto romantická komédia s výrazným politickým podtextom ma veľmi milo prekvapila. Tak ako u nás vznikali filmové paródie na americké bondovky (Konec agenta W4C…) či westerny (Limonádový Joe), tak sa dá povedať, že americká Ninotchka naopak paroduje žáner “východnej“ agitky typický v tej dobe pre Sovietsky zväz či neskôr po roku 1948 aj pre Československo. Pre toho, kto aspoň jednu dve agitky má za sebou, bude Ninočka asi ešte zábavnejšia, ale vďaka vtipným dialógom tu nebude núdza o humor ani pre ostatných. Greta Garbo bravúrne stvárnila kovanú súdružku zo ZSSR, ktorú ako správnu budujúcu komunistku svet a vzťahy zaujímajú len z technického hľadiska. Nemohol som sa prestať vo veľkom smiať, keď z jej úst padali „uvedomelé“ hlášky ako „neberte ohľady na to, že som žena, všetci sme tu kvôli práci, tak nemárnime čas!“ alebo „počula som o povýšených mužoch v kapitalistickej spoločnosti, váš druh čoskoro vymrie.“ Úplne som dostal záchvat smiechu, keď sa Leon (Melvyn Douglas) snaží neustále vážnu Ninočku neúspešne rozosmiať vtipmi (napríklad tým o Škótoch) a nakoniec sa Ninočka po dlhej dobe zasmeje, keď Leon nechtiac spadne zo stoličky! Postupne v druhej polovici film prejde v atmosfére pred 2. svetovej vojne aj do vážnejšej nálady, ale nestratí humorný nadhľad. Ako pravdepodobne väčšina divákov, po celý čas som fandil láske mezi Ninočkou a Leonom a aj očakával predvídateľný milostný happyend na záver… avšak spôsob, akým bol dosiahnutý, ma naozaj prekvapil. Na scenáre sa podieľali hneď traja autori a určite scenár neušiel ani zásahom od režiséra ako štvrtého tvorcu, ale rukopis Billyho Wildera /Byt, Niekto to rád horúce/ ako jedného z nich je vďaka vypointovanej milostnej línii príbehu neprehliadnuteľný. (90%) (52 rokov filmu za 52 týždňov) ()

Galéria (84)

Zaujímavosti (13)

  • Ernst Lubitsch film režírovat vůbec nechtěl. Ustoupil pouze tlakům studia MGM, jež mu za to slíbilo produkování jeho snímku Obchod za rohem (1940). (Vodnářka)
  • Obliba Ninočky nastartovala vlnu obdobně koncipovaných filmů, mezi nejvýraznější z nich patří Comrade X (1940). (NinadeL)

Reklama

Reklama