Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

PanJelen

Bez přípravy jste vhozeni na plac, jako byste sami spadli letadlem a toho vedle vás vůbec neznali. Hlavní hrdina je nepopsaný list. Nevíte, kdo je to, proč tam byl a jestli na něj doma někdo čeká. Začnete ho poznávat skrze činy a ne slova. Ten co se s vámi táhne daleko přes pustinu a jste pro něj jen přítěží, přece nemůže být špatný člověk. Film zdůrazňuje nutnost lidského kontaktu, v ledové prázdnotě, kde osamělost je horší, než smrt. Vše stojí na mistrovském herectví Madse Mikkelsena, kterému to utrpení rádi uvěříte a sami si pak můžete zvolit osud, který ho nakonec potkal. ()

lopja

Ako film sa mi pacil ale chybala mu stava. Chybal tomuto filmu poriadny uvod a poriadny zaver a vnutro bolo prilis natiahnute , pre spestrenie tam dali medveda ale nic moc. ()

kokofek

I já se přidávám k těm ,kteří milují Madse Mikkelsena a mohli by na něj koukat i déle než 97 minut. Paří k těm hercům kterým věřím co právě hrají a tak je to pro mne zážitek. ()

PTuranyi

Výborná komorná dráma o súboji človeka s drsnými prírodnými podmienkami. Mads Mikkelsen perfektne stvárnil osamelého pilota, ktorý najprv trpezlivo s ubíjajúcou rutinou čaká na záchranu, ale po havárii záchranárskeho vrtuľníka sa vydáva na cestu skalami rozdelené snežné pláne k vzdialenej stanici. Záver napriek dramaticky napínanému happyendu zostáva komorný ako celý film. ()

Easykill

Strasti "šíleného" Madse. Arctic je survival od první do poslední minuty. Mads je jako vždy dokonalý a doslova táhne celý film. A táhne statečně, omrzají mu prstíky, papá ice sushi, bojuje s medvědy a podobně. Arctic natočil Joe Penna a je to jeho první celovečerní film. Na první kousek je to hodně povedený a jde cítit talent. Za celých 97minut není moc záběrů, na kterých není Mads Mikkelsen. Ten sám tvrdí, že to bylo nejnáročnější natáčení v jeho životě. Ani se nedivím když všechny scény zvládnul sám, bez jakéhokoliv záskoku. Je to živel! ()

Kozlowski8

Minimalistické survivalové drama muže, havarujícího s letadlem uprstřed nehostinné arktické divočiny a jeho boj o přežití. Syrové, pomalé, téměř beze slov a bez zbytečných klišé, se skvělým Madsem Mikkelsenem, jehož projev jsem si vychutnával i bez mluvení. Vzrušujících scén, které by ten mrazivý stereotip narušily ale mohlo být přece jen víc. 60 %. ()

bigmatko

mrazivé, napínavé, drsné dobrodružstvo ktorého sa v tichosti zhostil Mikkelsen. Jeho tvár sa výborne hodila k stroskotancovi. Na rozdiel od Stroskotanca na slnecnom pustom ostrove mal však smolu, že stroskotal v mrazoch snehu a miesto Wilsona mu spoločnosť robí medveď, z ktorým si moc nepokecal a dievčina, ktorá toho povedala ešte menej ako ten medveď. Záver bol pomerne useknutý a trocha to pokazilo dojem z toho zúfalého boja o život. A že to skutočne bol zúfalý boj. Zima bola cítiť aj v kine. a nebolo treba ani slov aby ste vycítili napätie a zúfalstvo. ()

kolby

Mikkelsen je fenomén. One man show najvyššieho levelu. Keby to mal ťahať Sandler, tak je Arctic ODPAD. S Madsom je to za 5,5 hviezdy. Chuťovečka. ()

Mr.Sock

Pokiaľ tu niekto hovorí o realistickosti a uveriteľnosti tak by sa mal spamätať.... Nehovoriac o dogulíbijúcej podobnosti s klasikou The Snow Walker. Z kina som odchádzal s pocitom sklamania a strateného času. Slabé 3 hviezdičky ()

kaller

Navzdory uvěřitelnému survival podání a hodně sympatickému výkonu M. Mikkelsena je tenhle film, téměř prost interakce, nudný a nezáživný. ()

ssarka

film mě rozmontoval jako skříňku z Ikei....přesně to co měl vyzařovat,to vyzařoval....zima,únava,stres,beznaděj,naději a to vše vyjádřeno beze slov..tak to smekám klobouček,to je herectví.....navíc obrovské plus za to,že film nemá začátek a konec-tozn.seznamování,kdo je ten muž,jak proč a kdy se co stalo a konec a shledání s rodinou apod...prostě nás režisér hodil do situace už se stalo a je jedno,jak se kdo jmenuje....viděno pod tlustou peřinou s termoforem :D ()

maryanuss

Ja mam teda Mikkelsena vo filmoch rad ale toto tu ako celok moc neobstoji. Pochybujem, ze niekto z tych, ktori dali 5* si ten film niekedy este so zaujmom pozru... ()

TheKleofa

Taková trošku kameramanova fetiš. Film jednoho herce, jedné scény a pár slov, kde se téměř nic neděje (a jaké to je milé překvapení, že nikoho zběsile nenahání lední medvědi, nebo zombíci), ale za 90 minut Mkkelsen zahraje tolik emocí, že mu může směle závidět většina současných tolik oblíbených tříhodinových filmů. ()

Martin712

Človek sa tak rozhoduje koľko tomu dať. 3 alebo 4? Nevedel som sa rozhodnúť. Vo svojom žánri je to dobrá vec ale keď som videl ako to zahral Mads tak som sa musel priradiť k hodnoteniu 4. Odporúčam fanúšikom "survival drama" žánru. ()

Yamatosan

Mikkelsen holt umí, takže i tahle nuda je koukatelná, a taky naštěstí měli rozum s délkou. A opravdu, ten vrtulník v posledním záběru tomu sebral krutou pointu, IMO velká škoda... ()

NeverEver

no ackoliv to bylo fakt husty, me to nemrazilo, ackoliv to byl silny pribeh, me to nechytlo, ackoliv to byl “sileny” konec, me nezasahl. Ale proc vlastne? Treba proto, ze neslo o postupne zajisteni preziti, ale “jen” o presun z mista A na misto B? Nebo ze ztroskorani vrtulniku a jeho prezivsi pribeh spis zklisovateli nez vylepsili? Nejsem si jista. Nebo ze by snad jen proste cinska produkce? Nabizi se paralela se skvelym Robertem Redfordem ve Vse ztraceno , ale i zde vitezi Robertuv film o parnik!!!Davam 3***, ale znova si film uz nepustim. ()

smartynaf

Radost dabovat takový film 🤭. Jinak bych tomu teda více slušel jiný konec, aby to udrželo konstantní atmosféru od A do Z. PS. Slyšel jsem v jedné z úvodních scén zvonit iPhone jen já? 🤔 ()