Nádherná americká města

• USA Aerial Cities
USA, 2018, 5 h 6 min (Minutáž: 51 min)

Réžia:

Toby Beach

Scenár:

Toby Beach

Jim Conrad (rozprávač)

Cyklus Nádherná americká města nás provází životem významných severoamerických metropolí. Mapuje dění na místech známých a hojně sledovaných, i těch kam se běžný návštěvník jistě nedostane. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Den v Las Vegas (2018) (E01)

Moc jsem od dokumentu o pouštním městě s notoricky známými záběry, ale ty vzdušné záběry na město a daleké okolí jsou ohromující. K tomu zajímavosti z města. Ted bungeejump z plošiny 250 metrů nad zemí se mi zdál dost brzděný lanem. ()

Den v Chicagu (2018) (E02)

Ve městě by se mi líbilo hodně kultury a sportu, ale tzv. Chicagoland v okollí, tedy megaobří zastavěná oblast by mi děsila. Jak obyvatelé dostanou v pátek z města? Také vůbec nebyli ukázáni místní obyvatelé. Dle toho vlaku a cyklostezky to vypadá, že ve městě funguje veřejná doprava a není vidět moc aut v ulicích. ()

Den v Seattlu (2018) (E03)

Pěkné okolí města, málo kultury a škoda že ze vzduchu také neukázali složení obyvatel a počet smrdících aut v ulicích. Pobavilo mě vyjádření kritika o nové budově muzea "připomíná cosi, co se připlazilo z moře, svalilo se to na bok a chcíplo". ()

Den v Miami (2018) (E04)

Tvůrci sympaticky v úvodu přiznali špatnou pověst města ohledně kriminality a to 600 vražd ročně. A v půlce dokumentu ještě úsměvně často lovená auta z trestné činnosti z kanálů a jednoho zastřeleného aligátora. Na tomto ošklivém městě by měl nic nelákalo zde bydlet kromě toho fotbalu na střechách. Hudební festival vypadal se 150 tisíci návštěvníky a světelnou show hezky, ale elektronickou hudbu neposlouchám. A nesním opomenou národní travnato-vodní rezervaci národního parku ()