Nádherná americká města

Toby Beach

Scenár:

Toby Beach

Jim Conrad (rozprávač)

Seattle je zářícím majákem amerického tichomořského Severozápadu. Je městem, které vybudovali muži a ženy, kteří sem přišli za prací a dobrodružstvím. Je domovem špičkového fotbalového týmu, našli bychom zde ústředí inovativní technologické společnosti i špičky leteckého průmyslu. Seattle je městem, jehož nejznámější stavba se téměř dotýká oblohy. Mezi jeho obyvateli jsou dobrodruzi, kteří se vydávají na nebezpečné horské vrcholy v okolí, jachtaři, kteří se účastní bláznivého závodu nazvaného „Kachní slalom“, i technici, kteří stoupají na vrcholky zdejších ikonických staveb, jen aby vyměnili jedinou žárovku. Přijměte pozvání do města, které dalo světové hudbě legendární kapely Soundgarden a Nirvana. Užijte si dvacet čtyři hodin nad městem pojmenovaném po slavném indiánském náčelníkovi. (Česká televize)

Marze

Pěkné okolí města, málo kultury a škoda že ze vzduchu také neukázali složení obyvatel a počet smrdících aut v ulicích. Pobavilo mě vyjádření kritika o nové budově muzea "připomíná cosi, co se připlazilo z moře, svalilo se to na bok a chcíplo". ()