Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Paliage

Upřímně jsem to dokoukal až na druhý pokus, a to jsem se musel nutit. Některé dialogy jsou tak strašně nezajímavé a hloupé, až to bolí.  Celkově je vidět snaha, aby seriál působil epicky, pompézně, ale ve skutečnosti je to jeden velký kýč. ()

Robajz odpad!

Je to hodně slabé, proti předloze dost popletené a zmatené. Není z toho cítit respekt k předloze jako měl Jackson u Pána Prstenů, spíš to přípomíná Jacksonovo  příběhový tuning u Hobita, ale tady je to ještě na steroidech. Za výpravu a zpracování u seriálu který stál půl miliardy nebudu přidávat body navíc, to se tak asi čeká. Velké zklamaní. ()

Ufololog

Na úvod nutno uvést, že jsem četl vše dostupné, co u nás vyšlo od Tolkiena v českém jazyce a týká se Ardy… (Bacha, spoilery!)   Tak už v úvodní scéně dali lgbtblmamazonisti najevo, že děti elfů v prvním věku byli stejný fakani, jako mají (nejen) američtí neomarxisti doma dnes : rozmazlený, tupý, hysterický, nenávistní, šikanující, destruktivní, atd.. Zkrátka, "v dobách, kdy byl Svět ještě mladý" nebyli děti zdevastovaný primitivností temnoty egoismu a to ani v lidském světě. Už v tu chvíli sem si říkal ; tak až takhle strašlivě to bude zkurvený ?! Ale je to prvních pár minut, tak klid a pokračujem. Následuje prolog pro zorientování se, který je jako od Jacksona na začátku společenstva, ale od amazonu.A většina z prologu je už známá z trailerů. Na to jak urputně tvrdili, že se se svou show od něj snaží odlišit se inspirovali až dost,naštěstí.  Následují chluponozi kteří, zatím kupodivu nejsou otravní tolik, jak se mohlo zdát z trailerů i navzdory tomu, že jim šéfuje afričan s bílýma vlasama.  Následuje návštěva Lindonu, sídla vznešených elfů . Nutno ocenit před každou návštěvou různých částí Středozemě průlety nad mapami prolínající se s obrazem, vynikající pro orientaci. Ale proerúa, proč Galadriel použila k Elrondovi  slovo politik?! To je ve Středozemi naprostá zvrácenost, ten nejohavnější druh zcela propadlý temnotě a dračí nemoci tahat jen názvem do druhého věku Ardy by mělo být trestné. Možná to byla jen svévole českých překladatelů adorujících parazitní systém a jeho politické protagonisty . Ale bytosti elfů a kohokoliv žijící ve druhém věku nikdy nikde nemohli použít takový název, protože by ho v jejich světě neměli k čemu přiřadit.     Galadriel mohli vizuálně vylepšit tak, aby její tělesnost vyzařovala jakési jemné étericko fluidické světlo. Oblékat ji do kovů jako skuruta je prostě znásilnění její světelné podstaty. I ta zarputilá válečnická sveřepost v různých dialozích působila spíš tragikomicky…    Následuje země lidí a zcela vymyšlený, naštěstí aspoň hetero románek afroelfa a ženy. Působí to značně rušivě a nemístně. Když tam museli cpát BLM, mohli je dát do těch národů , kde by se to dalo vysvětlit a odůvodnit. Třeba se jim to u Arondíra ještě nějak podaří, mohl být třeba Morghotovým zajatcem v Angbandu někde u kovářské výhně, kde prostě zčernal. Morgoth bral z bitev hodně zajatců, včetně elfů, které pak znetvořil v první skřety… Následuje rozvíjení dějových linek v různých, již navštívených zemích, které ovšem mají společného jmenovatele - pátrání po skrytém Sauronově zlu , navzdory tomu, jak si tu mnozí stěžují. Asi čekali, že 8 hodinových dílů bude 7,5 hodin bitev.    Ke konci vidíme onen pád meteoritu s dědou v kráteru prolínající se s Galadriel, která těsně před doplutím do Valinoru, když už loď s posádkou pohlcuje světlo blaženosti skočí šipku do moře. Nu což…   Je tu ovšem pozitiv víc, než jsem čekal. Samozřejmě scenérie, lokace i triky jsou prostě parádní. Hysterický propagace LGBT žádný! Prostě jen trochu BLM.  Dialogy místy i křečovitě blbý,místy ujdou, místy i dobrý, ale hlavně ; stále se drží tématu a hlavní dějový linky - o hereckých výkonech platí to samé. Z herce/ečky je prostě potřeba cítit i na něm vidět, že je ve svých představách a myšlenkách postavou, kterou hraje, to by se po hercích mělo vyžadovat...  Ale nemůžu se zbavit dojmu, že za ty prachy to mohlo být mnohem lepší. Pokud 8 dílů - asi 8 hodin stálo asi 750 000 000 $ a Jacksonových asi 11 hodin trilogie LoTRa stála 300 000 000 $, je tu valinorutyčný rozdíl. () (menej) (viac)

bishi1

tak si říkám, no zkusím to, mrknout se, co se mi může stát ?? Podotýkám, že nejsem ortodoxní fanoušek Pána prstenů, ale mám ráda fantasy a celá sága je po filmové stránce naprosto úžasná záležitost, kultovní dílo, tak dobře vytvořené, že jej ani roky, které od vzniku uběhly nepoznamenaly a upřímně pochybuji, že je někdy co překoná. Ale tento počin, co to má být ? Pohádka z německé produkce ? Masky, konverzace, nevědět na co se dívám, nenapadlo by mě, že to má něco vůbec společného s Pánem prstenů, jakási fantasy,  Myslím, že to byla největší chyba produkce, hlásat, že jde o seriál dle Pána prstenů, kdyby jen skromně napsali, že se třeba jen inspirovali touto velkolepostí, ale jinak to s dílem Tokiena nemá nic společného, snad by se to dalo skousnout, ale takto ? Fakt ne .. jedna hvězda za hudbu, písně .. ()

rinnovka

Opravdu, opravdu moc jsem tomu chtěla dát šanci. Nejde to. Kdyby šlo "jen" o nepochopitelný obsazování každý osmý postavy černým hercem - dobře, dneska se to musí, ale když všechno ostatní působí tak laciným dojmem! Elfové s obrovskýma odstátýma ušima, rozhodně ne vznešení a sliční, kde je mistrná propracovanost jejich plášťů, šperků, zbraní, proč vypadají, jako by pobíhali v županech! Že vedou v podstatě rasistický řeči, to nevadí? Nevadí tvůrcům, že z trpaslíků udělali bandu nalitých buranů? Mám pocit, že vědí o propracovanosti Tolkienova světa asi leda velký kulový.  Určitě věřím, že seriál někoho uchvátí, ale já nemusím vidět všechno. Jedna hvězda za Galadriel, ta je opravdu nádherná a jediná má v sobě to elfí kouzlo.  P.S. Trpaslice - no comment. ()

Mishiak4 odpad!

? Veľmi skľučujúce kostýmy aj CGI, plus príbeh na úrovni denníku dvanásťročného dievčaťa, ktoré si zapisuje, aké dobrodružstvá by mala, keby bola elfská princezná. Zabilo mi to všetky mozgové bunky. ()

Seniad

Nejdražší seriál všech dob, nejslavnější fantasy posledních 100 let, a zapordanými pozornostními kurvami dokonce označena za HIT, až na to že rotten tomatoes i metacritics je to v odpadních stokách, a tady jste zavřeli celkové recenze, jasně no není nad černé trpasličí královny a debilní příběh jako u brakového béčkového seriálu. Prostě taková předražená agitka která by zachránila tolik důležité přírody nebo nakrmila většinu z těch 25.000 lidí co zemřou denně hlady, místo toho to padlo na sračku pro zkurvence. ()

DarkViper

Vzdávám hold  truhlářům co dělali toho elfa ve stromu. Galadriel bohužel, nejhorší herecký výkon. Sekání do ledního obra, hroznej trapas. Hobito špinavý elfi a velkej černej elf.... už fakt chybí aby Elrond šukal krále a je to dostatečně politicky korektní.... monology a proslovy děs. Dám tomu ještě šanci, ale jen díky ostatním komentářům a vizuálu. Zatím Rod draka vede, i seriál See. Hodnocení 65% u seriálu za miliardu dolarů hovoří jasně, něco je špatně a málo penězi to není. ()

Ajfist

Sice trochu pomalejší rozjezd,ale zatím dobré.Akorát mě dostal černý hobit a černý elf.Tolkien v knize popisuje elfy jako sličné bytosti se světlou až mramorově bílou pletí a tady se najednou objeví černý elf.Nejsem rasista,ale tohle tvůrci nezvládli.Jasně,chtěli tam obsadit i černé herce,aby to někdo nemohl kritizovat,že černé vynechali,ale Tolkien by se asi dost divil.A kde se vzal černý hobit to je taky záhadou.No od Tolkiena se to sice docela odklání,ale jinak dobré,uvidíme jak to bude pokračovat dál.Údajně nejdražší seriál všech dob by měl nabídnout víc než jen pozvolný děj s mnohdy zbytečnými dialogy. ()

MegaBite

Je mi líto ubožáků, kteří tady hází odpady jen proto, že se tam objevil černý elf a že to neni přesně do puntíku podle Tolkienovy ideji. Zřejmě to bude pro některé překvapení, ale ne vždy se filmové adaptace podobají svým předlohám (dokonce ani Pán prstenů a Hobbit nejsou přesné). Souhlasím, černý elf je nesmysl, ale v důsledku je to jen špinavá kapka v moři, které je jinak téměř čisté. U prvního dílu jsem se bavil skvěle; scén, kdy bych se nudil, bylo opravdu málo (počet takových minut bych dokázal spočítat na prstech jedné ruky). Seriál je to tedy velmi kvalitní, hodnocení snižují akorát zdegenerovaní zaostalci, kteří mají určitě přečtené všechny Tolkienovy knihy a jeho svět znají dokonale jako kněz Bibli (sarkasmus samozřejmě). Bez nich by procentuálně dosahoval klidně cca 75 %. ()

Knifeos

Výjimečně bych rád samostatně okomentoval epizodu seriálu. Kolem tohoto projektu se měsíce, ba roky před uvedením začala hromadit kontroverze ze strany rádoby skalních fanoušků - sabotérů, kteří se rozhodli na seriál házet špínu a shazovat ho. Po uvedení trailerů mi Pána prstenů začalo být opravdu líto a byl jsem znechucený, protože takový masivní hate si nikdo z tvůrců, kteří do projektu investovali svůj čas a lásku k předloze, nezasloužil. | Odtud bych rád subjektivně shrnul pocity z první epizody. Mé hodnocení je pouze lehce nadprůměrné, proč? Pán prstenů je pro mě emoce. Emoce, která mnou proběhla kdykoliv jsem viděl scénu z filmové adaptace, nebo přečetl několik stránek knihy. Je to pocit, který mám spojený jen a pouze s touto značkou a formuje z velké části mojí velkou lásku ke Středozemi. Z této epizody jsem necítil nic, co by se tomuto pocitu podobalo, probudil se ve mně "pouze" hluboký obdiv nad výpravou a celkovým vizuálem. A to je tím hlavním prvkem, který Prsteny moci potáhne a já si budu muset rychle zvyknout a plně si to užívat, protože ty lokace jsou neskutečné. To, proč je ten feeling jiný od filmů, má za vinu především absence té kouzelné atmosféry nevytvořené vizuálem, ale scénářem, detaily a krásnou, do té doby neoposlouchanou hudbou. Tuto atmosféru se pochopitelně nepodařilo tvůrcům znovu navodit a bůhví, jestli se to během dalších dílů podaří nabídnout aspoň střípky, které připomenou filmovou trilogii. Co se ale může zlepšit určitě hned bez odkazu na minulé projekty, je můj vztah k postavám. Ti mě jen pramálo zaujali, vlastně jediným sympaťákem je zatím Elrond. Ostatní mi připadají takoví nijaký, nepomáhají tomu za mě i ne úplně zdařile napsané dialogy, což je zrovna v Pánovi prstenů velký průšvih. Opravdu ale věřím, že právě mé přijetí postav se může velmi rychle společně s budováním příběhu zlepšit a dokážu si najít cestu i k této vizuálně nádherné verzi Středozemě, která mnoho nabízí, ale jede trošku na jiné vlně než předchozí dvě filmové trilogie, které mi od začátku sedly skvěle. 6/10 ()

tata22

Já myslím, že se to povedlo. Zatím jsem dost spokojen. Duch Pána prstenů na mne zase promluvil, výtvarně, hudebně a atmosféricky to bylo skvělé. Herci nejsou bohužel tak charismatičtí jak v Pánovi prstenů a účast afroamerických herců je úplně mimo, jak tu mnozí správně uvádějí, nicméně jako celek to myslím funguje dobře (zatím). Moc nechápu ty kritické tóny, které tu zaznívají. Co by jste tedy vlastně jako chtěli ? Když to srovnám s tím vším co kde za seriály koluje, tak tohle je super a jsem rád, že to natočili. Možná u toho nebudu tak nadšený jako u Pána prstenů ale určitě jsem si to dost užíval a vo tom to asi tak je nebo ne ? A jestli ty nespokojence baví víc Harry Potter tak prosím, dívejte se na něj nebo cokoliv jiného. Podívejte se jak se třeba tvůrci nedokázali popasovat s Star wars nebo Star trekem. Daleko větší malér než tohle... Dal bych 4 hvězdičky ale díky těm zamindrákovým hnidopichům zde dávám rovnou 5 :-) ()

Mejkby odpad!

Na pohled je to krásný, ale příběh, dialogy, herecké výkony... to je prostě katastrofa. Nechápu lidi co to nevidí. Hlavní hrdinka Galadriel, ok beru, ale jak si jí mám oblíbit? Vždyť je to úplně tupá nenávistná megera, tvůrci jí nedokážou udělat intreligentní, tak to vyřeší tím že všichni chlapi kolem jsou naprostý idioti. V prvních dvou hodinách se vlastně VÚBEC NIC nestalo. Dialogy? oni se naoko tvářej děsně chytře, ale zkuste se maličko zamyslet nad tím co postavy vlastně říkaj, naprostej odpad, tohle by napsalo malý dítě. V prvních dvou dílech je jediná jakž takž snesitelná postava kupodivu trpaslice!! divný co? ta je přitom jenom něco jako kompars... hahaha... mohl bych tu napsat dalších 1000 slov co je všechno špatně, ale to si tenhle sh.t nezaslouží. ()