Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

Gig

Na tento seriál se od počátku nahlíží s nedůvěrou a já se nedivím. Prvně jsou fanoušci knižních předloh, jsou fanoušci filmové série Pána prstenů, jsou lidi, co znají jen filmy Jacksona a neznají knihy. Všichni jsou namlsaní těmi filmy. Poté přišli autoři tohoto seriálu začli tvořit. Na jednu stranu už při prvním pohledu tu cítíte nádech minulosti a jakoby chtěli kreslit podle Petera Jacksona, ale poté, co začli kreslit uhli tužkou. A tak tu máme elfy, ale vlasy si udělali po svém. Seriál začíná krásným prologem a začínáte tomu fandit. Najednou bác černý elf. Navíc se to pomalu vleče. No uvidíme dál. ()

petrsponar

Tak je to tady..noo začnu aspoň pozitivem, protože se snažím vždy najít to dobré. Vizuální stránka je parádní opravdu krásné lokace,dále hudba se mi zamlouvá, zvlášť ve druhém díle, dále mi vůbec nevadí to pomalé tempo,vše se musí postupně představit a zcela jistě budovat kousíček po kousíčku což je taky velké plus a to kvituji. A teď bohužel ty negativa..ach jo proč proč to všechno jinak působí jako jeden velký vtip..elfské zbroje vypadají jako z alobalu, elfové až na pár výjimek vůbec ale vůbec nevypadají jako elfové , proč mám pocit že tvůrci absolutně neví co dělají, hlavně představitelé Elronda a Galadriel těm to už vůbec nevěřím, možná trochu Elrond toho jsem ve druhém díle trochu poznával (ale jen trochu) mimochodem trpaslíci a princ Durin IV ví jak si ukrást všechnu pozornost pro sebe. No a Galadriel? Nejen že vypadá jako nějaká Gondorska rytířka ale proč je ta postava pak plocha tak nezajímavá a tak neGaladrielská , jasně je to teprve druhý věk,ale prostě Galadriel není takováhle válečnice!,ale nechápete špatně já nic neočekával, čekal jsem že to bude daleko mnohem horší, mám za sebou teprve první dva díly takže uvidím jak to půjde dál, (nejsem rasista,a na černé elfy a trpaslíky jsem si nějak zvykl a neřešil jsem to,ale prostě tam nemají co dělat) první díl 6/10 s druhý díl 7/10 ()

ZHODNOTITEL

Čekal jsem trochu víc života. Docela utahané. Necharismatičtí herci snad kromě hlavní elfí představitelky. Nicméně se obávám, že první díl poodkryl neduh kvót, který dorazil i do kinematografie. ()

IllidanS4

Vcelku nudná fanfikce zasazená do Tolkienova světa. Z postav zajímavá akorát Galadriel, ale i ta většinu svého času na plátně vyplňuje koukáním do prázdna. Dialogy nezajímavé, příběh nezajímavý, protože se tam v podstatě nic neděje. Sympatických herců se taky člověk moc nedočká; a už mi je i vcelku jedno, že tam jsou černoši, na to se už člověk mohl připravit od té doby, co vyšel trailer, ale kdyby aspoň elfové vypadali jako elfové, protože tohle sličný lid fakt není, nepůsobí ani nijak nadpozemsky nebo étericky, jak by měli. Hádám, že podle vzhledu se dneska už herci nevybírají, spíš podle názorů... Prostředí i docela pěkné (akorát by to chtělo nějakou hudbu ‒ byla tam? Nepamatuji si...), ale třeba ti hobiti se tam vůbec nehodí, jako by je vytáhli odjinud. Stejně tak Harad vypadal jak generická vesnice z netlixového Zaklínače. K příběhu se toho zatím moc říct nedá, protože ho tam ani moc není; z Tolkiena to "bohatě" čerpá asi jenom jména a odkazuje to tak na půlku informací z dodatků Pána prstenů; Silmarilion je tomu vcelku ukradený, nečerpá to z něj nic konkrétního (a naopak jako by neexistoval Beleriand a tak). Na další díly se podívám asi jen ze zájmu, co se z toho ještě stane. Většinou se při hodnocení řídím tím, jaké emoce to ve mně vyvolalo. Zde je to nuda a jinak nic. ()

mata77

Prstene moci začali epicky. Vizuálna stránka je naozaj výborná a nevidím dôvod, prečo by som sa mala rýpať v detailoch, hľadať a umelo vyrábať chyby, ktoré tam nie sú. Hudba je nová a pôvodná zároveň, automaticky zapadá do príbehu a strieda motívy podľa toho, ktorému národu sa dej venuje. Scenár sa inšpiroval pôvodnou predlohou a postavy rozprávajú spôsobom, ktorý im patrí. Dej sa neponáhľa a pripomína mi poetické rozprávanie fenomenálneho Tolkiena. Herci sú pre mňa neznámi a preto ma bavilo pri detailných záberoch na ich tváre, študovať ich rysy a spájať si ich herecké výkony s postavami. ()

only_serials

Bóže tak já podle zdejších recenzí a hodnocení myslel jakej to bude průser a ono je to naprosto v pohodě. Jasně, Jacksonovu veledílu se už nikdy nic nevyrovná, jasně jsou tam všude úplně nesmyslně černoši (všichni víme proč) a jasně všechny hrdinský hlavní role mají holky (taky všichni víme proč), ale když pominu tyhle 3 věci se kterýma se hold budeme muset smířit protože jinej hollywood asi ještě dlouho nebude, tak je to pořád ještě krásný fantasy. A vůbec, všechno lepší než debilní trůny ;). ()

xzajox

Musím uznať, podľa mňa takto má vyzerať pilot. Začnem celkom slušným obsadením, kde si každý nájde niečo. Napríklad u blonďatej virgin-warrior elfky, pre ktorú by človek bez váhania bežal, hoci do vopred prehraného boja so vztýčeným... mečom, alebo v snedom mulat-elfovi s magickým pohľadom, ktorému výnimočne tú "perspektívnu" lásku prajem, alebo v neposlednom rade v zvedavej mini-Frodke, s ktorou určite ešte bude kopec švandy, trebárs pri oberaní černíc veľkých ako pol dlane. Druhým plusom sú u mňa splnené a aj prisľúbené výplne/odpovede na nezodpovedané otázky (knihy som nečítal, tak asi preto). Napríklad, kam plávajú elfi za odmenu, kam odplávala večne mladá Armageddon Liv? No a samozrejme to, čo v prsteňovkách musí byť - úžasná scenéria, či už Stredozeme a.k.a. Nového Zélandu, alebo niečoho pekného na green screen (je to jedno, vyzerá to úžasne). Nuž ešte ma dnes čaká E02, tak uvidím. Zatiaľ skvelých 89% - 5* za pilot. ()

jokerik

Prozatím úvod, který by mne nedonutil sedět u seriálu celou noc.  Ale! Když se oprostím od knižní předlohy, není to jako seriál k zahození. Je to krásné, výprava parádní, hudba, kostýmy. Snaha si nějak sáhnout na Tolkienovu mytologii tu je, ale vzhledem k množství materiálu zaplacených práv - řekla bych, že je to v pohodě. Ikdyž se to rozchází tak moc, že mě skřípou zuby.  :D Ale dokážu to zkousnout. Největší minus jsou postavy, kde se těžko hledá  - jó sympaťák. Žádný Aragorn (Viggo Mortensen), nikdo, kdo by se usadil v hlavě.  Možná tak chluponozí a jejich přenádherné ostružiny. Uvidíme, co druhý díl. ()

Bossi123

Než se pustím do hodnocení, myslím, že je velmi důležité zmínit, že srovnávat tuto sérii se sérii Petera Jacksona naprosto nemá smysl, to je podle mě základ. Moje hodnocení tedy nevychází ze srovnávání s ostatními adaptacemi s Jacksonovou v čele, ale hodnotím to, jako bych ostatní neviděl. Co mě jako první velmi nadchlo, byly záběry na krajinu. To si myslím, že je pro atmosféru většiny scén naprosto zásadní. Jemnocit, s nímž byly natočeny scény z přírody, ve které žijí předčí hobitů, velmi oceňuji. Samozřejmě i hudba je velmi důležitou pro správnou atmosféru, s čímž si tvůrci poradili, myslím, vskutku bravurně. Nyní přejděme k postavám. Nejvíce jsem se těšil na hobity, kteří jsou zde vyobrazeni jako milá stvoření, žijící v jakýchsi "pra norách", milující přírodu, vyznavší se v tradičním léčitelství. Lidí tam zase tak moc nebylo, takže tam se mi těžko hodnotí, ale to se jistě ještě vyvrbí. Elfové jsou takoví neslaní nemastní, přišlo mi, že do roli elfů vybrali hrozně nevýrazné herce. Galadriel je mi příšerně nesympatická, stejně tak i Elrond, což mě moc mrzí, protože v knihách to byly moje nejoblíbenější elfské postavy. Trpasličí jsou vykresleni jako velmi zruční stavitele, jsou sverepi, silní, ale lehko se uráží a dokáží být pěkně kousavi, přesně, jak je známe z knih. Celkově tedy na mě první díl zapůsobil velmi pozitivně, určitě doporučuji, především tolkienofilům, aby tento díl shlédli. ()

jmek

Za mě super. Furt tam je cítit to kouzlo původního pána prstenů a líbí se mi to. 5* dávám protože se mi to fakt líbí, ale zároveň už jen z principu. Je mi jasné, že většina negativních hodnocení pramenní z černošských charakterů, protože “já proti nim nic nemám ALE.” Každý kdo tohle dělá, je skřet a doufám, že vám Gandalf strčí jeho hůl do zadku. ()

rashaverak

Z kraje bych si dovolil vyjadrit muj nazor na Tolkienovo dilo. Kniha Hobit je docela pekna pohadka pro male deti, Pan Prstenu je lehce podprumerne fantasy (v porovnani se Sandersnovym Stormlight Archive, Martinovym Song of Ice and Fire nebo Sapkowskiho povidkami o zaklinaci se jedna spise o docela hodne spatne fantasy). Co se tyce Jaksonova (reziser ktery neudelal jediny dobry film) zpracovani, Pan Prstenu ma skvele momenty ale i naprosto priserne, Hobit je pak odpad od zacatku dokonce. Nemohu byt tedy narknut , ze bych choval velke sympatie k tomuto serialu a nejspise prave proto se mi libil (prvni dil). Pravda, ackoliv serial na zacatku hodne vysvetluje, tak docela slusne prave ve vysvetleni pro nezasvecene selhava, proc elfove odjeli bojovat proti zlu na cizi kontinent a proc se po jeho porazce nevratili a kam vlastne vysublimovali elfsti namornici ? Zil jsem take v domeni ze elfove jsou nesmrtelni jen doma a ve stredozemi postupne starnou az se jaksi vytrati, s vyjimkou tech jez se pohybuji kolem prstenu moci, ktere ale zatim asi nejsou. Tady to ale vypada ze jsou vsichni nesmrtelni tak jsem se asi splet. Cele tohle elfi vylodeni dava smysl snad jen jako analogie kdy elfove jsou Amici, zlo je sovetsky svaz, ke kteremu se pridaly nejake dalsi zemicky (ahoj Cechoslovaci), ktery utoci na jine statecky (zapad) v Evrope (stredozem), az se strycek Sam nasere, vylodi se a russaky nakope kam zaslouzi. Ale jinak je to docela pekny. ()

Saroman odpad!

Tolkien se asi zapomněl zmínit že ve druhým věku legie Haradských z jihu znásilňovali lid Středozemě a vznikl z něj kříženecký paskvil až nápadně podobný tomu v USA. Jinak je to utahaný a nudný a samozřejmě k zblití. ()

Pepenger

5/10 Šel jsem do toho s co nejmenším očekáváním, prolog mě tak velmi mile překvapil.  Lokace i vizuál jsou skvělé, hudba a herecké výkony taktéž, tam kde seriál trochu pokulhává je zatím samotný start (po prologu), vše se rozjíždí docela pomalu. Linka Galadriel a Arondira mě zatím baví tak jsem zvědavý co si pro nás tvůrci připravili do dalších epizod a u Nori si furt nejsem úplně jistý, akce zatím nic moc. ()

bourgeois

Prekvapuje ma ako nedokázali využiť tak bohatý svet a natočiť kvalitný seriál. Všetko pôsobí neprirodzene a umelo, dialógy sú hlúpe, scény strojené a snaha o humor je na zaplakanie.  Má to aj svetlé chvíle, ale ako celok to nefunguje. Počkám si na ďalšie časti a budem rád, ak sa sa to polepší. Zatiaľ však obrovské sklamanie. ()

Plukos odpad!

Výsměch fanouškům Středozemě a LOTRa. Nerozumím, proč něco takového uspěchat? Proč si s tím nedat práci jako Jackson s Pánem prstenů, aby efekty, kostýmy a koneckonců každý detail byly "just right"? Efekty, herci, herecké výkony, kostýmy, účesy, props, atmosféra a zkrátka vše v tomto odpadu vypadají levně, jak z českého seriálu s budgetem 5 milionů korun na 10 dílů. Jak je to sakra vůbec možné, když to má budget přes 1 miliardu dolarů? Vypadá to snad ještě hůře jak Hobit, a to je sakra urážka.  Snad ve druhé série provedou turnaround, jako udělali tvůrci The Office US. Fingers crossed! Každopádně... ODPAD. ()

PrezidentRickS.

Jako fantasy to není špatné, ale není to Tolkien. A vzhledem k tomu, že toho jsem naivně čekal (tedy tolkienovské High Fantasy) je zklamání až moc velké. Úplně vynechám Woke kulturu (s tím se nedá nic dělat), nicméně hned jak na sebe elfové promluvili anglicky a né noldorštinou, věděl jsem, že jakákoli úcta k předloze půjde do kytek. V LOTRovi od Jacksona elfové mluví elfsky a chovají se jako elfové... tady jsou degradovaní na pouhé OP postavičky s mečema velikosti pingpongového stolu (navíc Elrond by si nikdy nedovolil mluvit takto neuctivě k Finweho vnučce Galadriel)... Tolkienův svět se dá definovat jediným slovem a tím je PÍSEŇ. Kdo přečetl aspoň jednu knihu, tak ví o čem mluvím. Tady není ani náznak, ani snaha... ()

phil22

Až téměř k pláči, Elrond s krátkými vlasy a Galadriel v brnění a s mečem. Možná by to chtělo asi nejdříve otevřít knížku. Ale vzhledem k tomu, že tvůrci dávají prostor nějakým negr-elfům a negr-trpaslíkům...... nedá se divit že seriál takhle vypadá. Hořké zklamalí z traileru pokračuje už i v prvních dílech. ()