Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

LennyCowler

Myslím že se to povedlo a mě to bavilo. Je  hodně těžký udělat něco takového po Jacksonových filmech a každý , at chce nebo ne, to  musí hned srovnávat.  Stejně jako Péta tomu dali velmi pěkný vizuál, líbilo se mi jak se jednotlivé příběhy pěkně, řekl bych nenásilně, prolínají. Za mě spokojenost. Ps: vzkaz pro rádoby (samozvaného) horového experta: Psychore ty jsi bohužel i v tomto případě uplně mimo mísu, vše nasvědčuje tomu, že jsi knihy ani nečetl, raději se uchyl do ústraní a tam se na dlouho nad sebou zamysli. Nejsi ani odborník na Pána prstenů a už vůbec ne expert na horory ()

doughnut

Na IMDB aktuálně stejné hodnocení jako tady, takže lidé jsou stejně debilní na celém světě. Totální pokrytectví, hrajeme si na tolerantní národ a potom hodnotíme kvalitní seriál odpadem jen proto, že tam elfa hraje černoch... ()

Miky191

Úvodná časť prekvapivo dobrá, celé to kazí len pár vecí - 1. nedôvodné štylizovanie Galadriel do veliteľky čaty elfov, scenáristi sa asi chceli zviezť na vlne silných ženských postáv a úplne zbytočne vytvorili akúsi stredozemskú valkýru, resp. Xenu; 2. účes Arondira je jedna veľká katastrofa, navyše postava pri svojom úvode pôsobí, ako keby pán elf hliadkoval pri dedine maximálne pár mesiacov a nie niekoľko desaťročí; 3. kráľovi Elfov by som neveril ani to, že je nejaký elfský asistent. A teraz to dobré - vizuál je neskutočná paráda, s takýmito prachmi a možnosťami to chcelo len lepšiu dramaturgiu, prológ ale funguje presne tak, ako má. Dej sa zatiaľ nedá veľmi komentovať, ide len o dlhý trailer na to, čo príde. Lepších 3,5/5. PS: Hobiti sú zábavní a je radosť na nich pozerať. ()

Giorgione

Začátek mi připadá o poznání lepší, jak nový seriál o rodu targaryenů. Není to žádná sláva a těžko soudit po prvním díle, zatím však může Jackson se svojí fenomenální trilogií zůstat úplně v klidu. Což je poměrně fascinující, když vezmeme v potaz, kolik měl na svoje tři díly peněz a kolik jich vrazil do tohoto díla Amazon. Nicméně měřit se s Jacksonem je asi stejná "sranda" jako se chtít měřit s prvními sériemi Hry o trůny. Efekty jsou moc pěkné, ale jak už to tak bývá, ty starší byly realističtější. První díl je v pravém slova smyslu začátkem, který nás víceméně celou dobu seznamuje s novým prostředím a jeho postavami, stejně jako s příběhem. Je to takové poměrně pěkně neuspěchané a pěkně to vtáhne, takže to odsýpá rychleji jak konkurent od HBO, byť mohli být tvůrci klidně ještě pomalejší. Celkově to není vůbec špatné a je vidět, že si tvůrci dávají záležet. O to víc tristní je, kolik lidí jejich tvorbu odsoudí jen proto, že si dovolí tu "drzost" nemít všechny postavy bílé. Takovým bych vzkázal: poserte se, no. Žijeme ve 21. století a nadvláda bílého muže končí jak v reálném světě, tak na filmovém plátně a je to dobře, protože tenhle stav světa nebyl nikdy v žádném případě "přirozený a nenásilný", jak se tu mnoho rádoby "chytrých" uživatelů snaží navodit ten mylný dojem. Já osobně nemám s prozatím ukázanými postavami černého elfa nebo hobita žádný problém a klidně ať tvůrci pokračují dál. Komu se to nelíbí, může si pustit starou strategii Heroes of Might and Magic 2, z dob, kdy byl "svět ještě v pořádku", kde je elf i trpaslík rovněž zobrazen s tmavou pletí. Jinými slovy: přestaňte tady řešit úplné debility a přestaňte fňukat nad tím, jak si tvůrci dovolili pojmout si své dílo po svém. Být debil a rasista k tomu neznamená být expert na Tolkiena! ()

SalvorHardin odpad!

Toto proste nie je Tolkien, cize 0 bodov. Ak by to bolo nejake nove fantasy, co nema nic spolocne s Tolkienom a svetom, ktory vytvoril, tak dam 5.5/10 (vizualy a Durin). To, ze to vyzualne je OK z toho este nerobi nieco svetoborne. Amazon tak akurat naplul na Tolkienov odkaz a nadherne dielo, ktore pre ludstvo vytvoril. Pozrite si radsej extended edition Pana Prstenov a precitajte si Silmarillion. ()

Senpai

Je tohle vůbec ještě Pán Prstenů? Syn Jeffa Bezose musí být jako fanoušek Tolkienových příběhu zklamán. Pokud však opomineme fakt, že se má jednat o prequel k jeho knihám, tak se jedná o relativně dobré fantasy, ze kterého je vskutku cítit jeho vysoký rozpočet. ()

pRosomak odpad!

poprvé hodnotím něco co jsem nedokoukal, toto prostě nešlo, sledování jsem musel ukončit po boji v ledové jeskyni a doufám, že autoři se budou za toto znásilnění Tolkienova díla smažit v pekle ()

TonySoprano

Nejsem žádný velký Tolkienův fanda, ale přečetl jsem všechno, i sillmarilion. Vadilo mi hodně výběr herců Elronda a Celebrimbora, ošklivé tváře. Taky ty černochy všude, to mi hlava nebere. Galdriel plave přes půl oceánu, a s obrem bojuje jako by to byla marvelovka. Ženské postavy nedávají logiku, ta vesničanka porazí nestvůru s nadpřirozenou sílou, přitom vypadá že není schopna porazit slepici. Jediná hvězda za hudbu a výpravu. Jinak je to děsně zpackaný zatím. ()

goauld

Koncentrovaná NUDA .... Tak nějak začínám mít pocit, že se "doba posunula" k výrobě roztááááááhlých seriálů. Sorry jako, ale mě tak něj už UNAVUJÍ, sledovat tisícedíný seriály o ničem (což . Tak nějak očekávám alespon nějaký náznak akce.. O to více pak komicky vyznívá tzv. pětiminutový souhrn věcí "co se stalo, jak se stalo...atd, a pak tu máme 45min povídání o poklidné vesnici a všedním dni života obyvatel.  Takový nemastný, neslaný... Snad se to nějak rozjede. PS: na tzv. rozmanitost kultůry (jinak řečeno černoušky) jsem si tak nějak nuceně MUSEL zvyknout... holt taková je doba... :-( ()

micska

Strašná slátanina. Přejmenovat všechny postavy a nepoužívat jméno Tolkien, byla by to průměrná generická fantasy. Ale jako příběh ze Středozemě? WTF! Galdriel byla tou dobou jedna z nejvznešenější Elfů ve Středozemi, ani velekrál Gil-Galad (její prasynovec sic!) by si nedovolil s ní takto mluvit. O usmrkánkovi Elrondovi ani nemluvě. Ten scénář je prostě děsnej. Hádám, že na netu by šlo najít tucet fanfikcí s lepším příběhem... ()

Panel250

Politicky korektní divnověc. Postavy mají charismatu asi jako cikánskej kolotoč rychlosti a s Tolkienem si prostě vytřeli prde*. A že to má parádní vizuál? Za ty prachy, co to stálo, by se měli sebrat a jít se omluvit rusákům za tu příšernou verzi Hobita. Jediný, proč má smysl to vidět, je to, aby si člověk ještě více cenil parádní práce P.Jacksona. A že je tu ještě např. Ordinace a pod. ()

NoodlesCZ

Nejvíce mě mrzí Galadriel. Je z ní Xena, která je bezohledná, sobecká, myslí jen na pomstu a její dialogy a pochody jsou jak pozorovat nasraného puberťáka. To se taková zloba a afektovanost vážně vytvořila z potopení lodičky? (pár sec. na bratra ne, děkuji) Tvůrci nevybudovali podhoubí, proč bych jako divák měl pochopit, že je tak zlá. Její mimika je až strašidelná. Přitom verzí od Cate Blanchett sem byl na první vteřinu okouzlen! Fantasy seriál to bude v obecnosti až na ploché dialogy postav asi super, řemeslně je precizní. Ale spousta věcí se tam vzájemně vyvrací. Třeba jako mamutí dávka klišé kdy starej strejda prahobit buzeruje jednu z mála příjemných postav, Nori, ať sedí doma na zadku, že je nutkání po objevování nových míst hamba, když jsou tu kočovným národem? WTF xD ()

stepanKral

Nechápu zde tu neopodstatněnou zášť. Dát něčemu co je na takové úrovní odpad je neschopnost vnímat filmové dílo samo o sobě a pouštět do hodnocení něco co tam nepatří. Srovnávat tuto řemeslně zvládnutou filmovou událost vedle, které  The Witcher vypadá jako Herkules nebo Xena je ubohost. Odsoudit postavu Galadriel dřív než zjistíme čím si postupně projde a stane se právě tou Galadriel s LOTRa je předčasné. Černoší? No vadí mi tam ale co nadělám když je dnes tak pitomě nastavená společnost. Přece k vůli tomu neodsoudím tvůrce. Srovnáváme Trilogii Pána prstenů, která byla točena na film ne digitál, (který kurví mnoho novodobých filmů po visuální stránce). Srovnávat Tři knížky, které byly vrcholem autora s něčím co jsou jen fragmenty s kterých tvůrci museli vytvořit něco co by nás zase zavedlo někam kde to milujeme. Stejně tak jako Hobbit nedokázal překonat trilogii LOTR protože je kniha Hobbit prostě jiná dětinská a pohádková a prostě ne tak dobrá.  Proč by měl mít tento seriál rychlý rozjezd, když má tak velký potenciál a takové zázemí. Dovolme mu být pomalý a užijme si dalších návštěv středozemě, jako jsme hltali všechny prodloužené verze, které sice ztrácely tempo, ale byli jsem tam, kde to milujeme. Má to chyby v načasování, vypointování scén, ale to má dnes 90% filmů. Proč? Protože geniálnost tkví v riziku, a to si studia dnes nemůžou dovolit. Hlavně na projektu na kterém všem tak záleží a je tak moc kontrolovaný se prostě musí lecos zákonitě vytratit. Miluji středozem a jsem rád, že je zpět s takovou parádou. ()

ComexCZ

S kontroverzí na celém internetu o této show bylo ulehčující se na to konečně podívat a udělat si vlastní názor.Prsteny moci z technického hlediska jsou docela bezchybné. CGI, praktické efekty, kostýmy a výprava byly krásné. Příběh má potenciál být zajímavý ale zatím to nejde moc hodnotit protože to má hodně pomalý rozjezd.A taky bych rád řekl, že takhle by měla začínat slibná fantasy dobrodružná série. ()

zborja

Následující komentář obsahuje pouze povzdechnutí nad tím, co tento seriál rozpoutal. Doposud neviděna ani jedna epizoda, jen načteno několik různých komentářů a článků. Tolkienovo dílo, spojené se Středozemí mám přečteno celé i s doprovodnou literaturou a zatím mohu říct jediné. Melkor se z Prázdna dobře baví, jak se mu daří rozsévat zlobu mezi lidmi. A jediný člověk, který by všechny usadil svým jediným a právoplatným názorem a vnesl by světlo do temnoty týkající se toho, co napsal, jak a proč, si na lodičce odplul do Valinoru. Ano, Tolkien není mrtvý, jen se vydal tam, kde se neřeší cypoviny. A udělal dobře. Beztak se podíval do Galadrielina zrcadla a viděl, jak se v roce 2022 povede pře o to, co a jak myslel, proč to tak myslel a že to určitě mohl myslet i jinak a že byl vlastně ve své vlastní době zastaralý a nemoderní. Vždyť pro své děti vymýšlel pohádky o hobitech,  dal si celoživotní práci s tím, aby dal Anglii "dějiny" podle jeho nejlepšího vědomí a svědomí, nastudoval tuny materiálu a stvořil svět, řekněme Fantazii, ve které spousta lidí našlo únik před světem vlastním. Možná Tolkien nahlédl do Palantíru a viděl, jak se společnost rozdělí na dva tábory, jejichž největší mudrcové se sejdou na koncilu někde na neutrální půdě a budou diskutovat o otázkách rasy, kultury a nedej Eru, snad i víry, v rámci jeho díla. S prominutím mi to celé přijde jako dialog z jiného díla, Jména růže, o tom, zda Ježíš něco vlastnil nebo nevlastnil. A komu tím prospějeme? Druhé straně? Amazon bude mít sledovanost tak jako tak, protože se na tento seriál podívají i ti, kteří by o něj jinak nezavadili ani rybí koššštičkou. Nebýt Tolkiena, tak by Bakshi nenatočil svůj animovaný film, který ovlivnil jednoho malého Petříka, který o pár let později obohatil kinematografii třemi filmy. A ty otevřeli Středozem i těm, kteří do té doby neslyšeli ani o ní, ani o žádném Tolkienovi. Vždyť kdo by se zajímal o profesora lingvistiky? Nejsem sice profesor lingvistiky, ale tímto oborem jsem prošel a není to zrovna nejpopulárnější téma do společnosti. Můj subjektivní názor je takový, že někdo si řekl, že je možné Středozem pojmout stejně, jako Galaxii Hvězdných válek, která se stále nadouvá novým obsahem. Tak proč trochu nenafouknout jeden kontinent? Proč ho nezalidnit novými postavami s novými příběhy? Vždyť se to přece v rámci celého konceptu ztratí, Hlavně, že z toho budou miliony. Na druhou stranu jsem rád, že se Amazon nepustil do překopání Jacksonovi práce, byť jsem jí 100% přijal až po letech. Přece jen mi chyběl Tom Bombadil, Vymetení Kraje, atd., které ovšem byly nahrazeny jinými epizodami. Tento seriál bych měl shlédnout, dokud nám do příbytků teče proud. Přece jen jsme na energiích závislejší, než byly národy Frodovi Středozemě. Přece jen jsou kolem nás události, které by Tolkien, jakožto zákopový veterán a otec od rodiny vnímal palčivěji, než teoretické debaty o smyšlené zemi, byť výhradně jeho vlastní. Snad by nám jen přál, aby po letošní zimě nevypadala země jako Fangorn po zásahu Sarumana, když sháněl palivo pro svých pecí. () (menej) (viac)