John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

godal

Že si opičky v usB vytvořily vlastní komunitu a žijí takříkajíc z ulice,už víme 50 let...Ale že se do toho namontuje velký Sam,který si udělal kariéru na tom,že si z vlastních opiček dělá legraci-to mě zaujalo.Jako Same-respektuju tě-ale tohle jsi totálně podělal...Poslouchat skoro dvě hodiny ty idiotské negerské kecy-Tarrantinův bič by to chtělo.Pro adolescenty možná mokré trenýrky,za mě jedna umolousaná hnusná hvězda ()

ceasare

Nehnevajte sa ,ale s predošlým Shaftom to má spoločné akorát samotného SLJ a jeho nezabudnuteľný rolák s kabátom. Pre mňa stráta času. Som sklamaný a preto to ani nebudem viac rozoberať.1* za retro začiatok. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To je můj kluk." - "Náš kluk! Já jsem ho vytlačila." - "Po tom, co jsem ho tam nastříkal." - "Vždycky s něčím příjdeš..." Samuel L. Jackson vyšetřuje smrt synova kamaráda... Není to ten Drsný Shaft, který fungoval začátkem dvacátého prvního století. Zfotrovatěl... Pokud chcete vypnout hlavu, je to zábava poměrně slušná. "Je zahořklá." - 60%. ()

Zaks

Parádna negro akcia, kde belochov moc nevidno a keď sa objavia, tak najmä v negatívnych roliach. Film má výbornú uletenú atmosféru a spád po celý čas, ani na chvíľu nenudí. Veľmi zábavné je aj naprieč celým filmom prítomné posmievanie sa moderným technológiam. Pre guľku sa ďaleko tiež nechodí a potešila aj multigeneračná rodinná zložka :-) ()

APLSMLS

Tomu říkám žrádlo!! Konečně novej film, kterej jsem si užil. Cool, šťavnatý, stylový. Sice je to kriminálka s nějakou tou akcí, ale všimněte si, že vývoj příběhu je spíš pozadí pro drsně humornou show, kterou předvádí Harlemskej pussykiller v podání nestárnoucího Samuela L. Jacksona. Staromódně si nevidí do pusy a lítá z ní jedna skvělá hláška za druhou, navíc jeho výměny s bejvalkou Reginou Hall nemaj chybu! (a ta první nahá kočka co otevře dveře jeho kanclu? Oh my god...) Z traileru jsem se bál, že ten jeho novej vločkovitej syn převezme otěže a udělá z toho něco povrchního a debilního, ale naštěstí se nechává od táty postupně zpracovat a pochlapí se. No a když dorazí ještě na scénu děda, tak to už je alfa macho blaho podívaná. Filmu by se dalo vyčíst tu a tam něco, ale protože je frajerská jízda plná skvělý muziky a ghetto superhrdinství, odpouštím ji uplně všechno, protože jsem se skvěle bavil! Tak a teď už si nemůžu dovolit dál odkládat starší díly, protože jsem na ně regulérně nadrženej. ()

mistr97

Tenhle film nebere nic příliš vážně, ani sebe, ale vůbec to není na škodu. Děj není nijak zvláštní, zachraňuje ho však právě humorné pojetí filmu. Samuel Jackson si roli drsňáka, který může úplně všechno, evidentně užívá a nebojí se přidat pár hlášek. Ostatní herci jsou spíše průměrní. 70 % ()

Dussanek

Čistá černošská komedie. Bavil jsem se, i když to bylo chvílemi už zdlouhavé. Nicméně hercům role sedly. SLJ si Shafta dal podruhé a určitě to stálo za večer strávený u TV. Oddychovka. ()

Jimyk

Pro mě celkem zklamání po parádní jedničce. A to jsem se těšil, asi jsem čekal více vážno, než teenagerské krimi. Hudba parádní, Samuel furt dobrý a záběry na město jak má být. Ale průhlednost příběhu, dětinské scény střídané s drsným, mně nedokázalo držet u sledování a chvilkami to nudilo :(. Opravdu škoda, že se to nebralo trošku vážněji. Jinak samosebou trojce Shaftů na konci, jistě potěšila, ale Junior mně nepřirostl k srdci... ()

ricardo2803

Uff. Tak tohle jsem vážně nečekal. Drsnej Shaft z roku 2000 mě nadchnul, tudíž jsem měl dost velké očekávání. Ale tady je špatně všechno od začátku do konce. A nezachrání to ani Samuel L. Jackson. Bývá to bohužel pravidlo, že pokračování něčeho není až tak dobré, ale tohle je pád z prvního patra až někam do podzemních garáží... ()

mistrpropr

Proč v těch černošskejch filmech půlku filmu ty lidi řvou a druhou polovinu mluví fistulí, fakt nechápu. Ale Samuel celkem dobře hlásil a trefoval se skoro do všeho, takže dobrý, čekal jsem průser a ten se nekonal ()

dasl

19% Bla Bla Bla Starý tlstý dedo sa hrá na vtipného akčného hrdinu v štýle Dempsey a Makepeaceová . Totálna blbosť. ()

p4zz0m1r

Jednoduchá komédia so skvele obsadenou hlavnou úlohou, kde sa Samuel L. Jackson predviedol skvele. Bohužiaľ to nie je úplne možné povedať o všetkých jeho kolegoch, ktorý miestami pôsobili veľmi nerealisticky až umelo. V pôvodnom dabingu aj niektoré hlasy vzhľadom na charakter postáv pôsobili skôr rušivým dojmom. Film je v celku zábavný no finiš je mierne nedomyslený, akoby sa autori nevedeli rozhodnúť ktorý koniec je ten pravý a tak divák dostal oba. Zbytočná scéna s odmietnutím odznaku pôsobila až príliš nútene a ohrane. Na nedeľnú pohodu pri pive a čipsoch je však film ideálny. ()