Doomcourier

O něco málo lepší než epizoda minulá. Připadá mi, že tvůrci pokládají otázky, ale zatím ještě na nic neodpověděli, tak snad to za tu poslední epizodu stihnou, protože ukončení je u takovýhle minisérií opravdu důležité. ()

Anderton

Druhý diel sa odohráva niekoľko rokov po udalostiach pilotu, čo je v seriálovej tvorbe dosť netradičný a originálny ťah. Mení sa trochu aj celkový charakter látky, stále je však najväčším esom Childhood´s End zamaskovaný a charizmatický Charles Dance. Otvára sa viacero filozofických otázok, ktoré sme v úvode nedokázali odhadnúť a skrátka budete mať dojem, že ste v televízii niečo podobné dlho nevideli, čo môžete brať aj ako plus, tak aj ako mínus, záleží od vkusu. ()

javlapippi

"I am not sure that god ever really helped any of us." Nastala nám utópia, všetci sú spokojní a skľudnení a ľudstvo stratilo potrebu náboženstva. Pár posledných mohykánov je opačného názoru, tí s ohľadom na telesnú podobu ústredného emzáka chodia s významnými pohľadmi okolo s poznámkou "no nehovorili sme?!". Fakt je, že návštevník nehrá úplne čistú hru a k niečomu sa schyľuje. Rovnako dobré ako prvá epizóda. ()